גינון בדירת גן מעל חניה תת קרקעית

גינון בדירת גן מעל חניה תת קרקעית

אבקש לדעת מה ניתן לשתול בגינה שעומק הקרקע 40 סמ' מעל חניון תת קרקעי. האם יש אפשרות לשתול עצי פרי, עצי נוי, שיחים או רק דשא ושיחים נמוכים.

Rebeccan

New member
קרא בפורום על המשקל

שניתן להטעין על גג שכזה.

זה הדבר הכי חשוב.

השאר יבוא לאחר שתברר מה העומס המותר

Eco11

New member
כבר היינו בסרט הזה

בהנחה שהבניה נעשתה לפי תוכניות מסודרות והבניין עבר טופס 4,
יש שני דברים חשובים לברר לפני מניין האפשרויות: סוג המצע ואיכות הניקוז!
אחרי שתברר את שני הדברים הללו, חשוב לציין את המיקום הגיאוגרפי של הגינה, כמות האור (מוצל/מוצל חלקית/שמש ישירה) וכיוון כללי לגבי הצרכים שלכם (צמחייה חסכונית במים? יש אפשרות למערכת השקייה מסודרת?צמחיה לצל? גדר חיה? מה הם מימדי השטח המיועד לגינון?)

טלי1121

New member
אחרי שתחליט איזה צמחים אתה שותל, בהתאם

לכיוונים, לצרכים ולגודל הצמחים(משפיע על המחיר).
מאד מאד חשוב שהאדמה של העציצים תהיה קרובה ככל האפשר או זהה לתערובת הקלה שתחליט להשתמש בה כמצע גידול. אם יהיה הבדל בסוגים יש סכנת ריקבון והתנוונות תוך שנה שנתיים בגלל עודפי מים.
בגינה כזאת מומלץ לשתול עצים עם מערכת שורשים לא אלימה, כגון הדרים, פיטנה, יטרופה וכו', שיחים שיהפכו ע"י גיזום ועיצוב לעצים, שיחים פורחים כגון עוזרר-רפיולפיס, קמליה, גרדניה וברונפלסיה לצל, בשום אופן לא מומלץ לשתול דקליים, ציפור גן עדן-סטרליציה, פיקוסים, ועצים גדולים אחרים. בחר מטפס או שניים אם ברצונך במטפסים, הם מתפשטים מהר וחזק. כל מה שגדל בגינה רגילה- בגינת גן עם השקיה אוטומטית ודישון משלש את גידולו וגודלו. צמחי צל אפשר לגדל בכמה שעות שמש, וכו'

drorim69

Active member
בד"כ מקבלים גינה כזאת עם מילוי טוף, זה המקרה?

אפשר לשתול מה שתרצה ובמקומות המיועדים לעצים ניתן להגביה באמצעות בניה מאדני רכבת או חומר אחר שתבחר, ליצירת עומק נוסף.

Eco11

New member
אני לא מסכים עם ההנחה הזו, ברוב המקרים אין

מודעות לחשיבות של איכות המצע ואיכות הניקוז!
הקבלנים מכסים את חורי הניקוז בעשרות ק"ג של חצץ פשוט ושופכים את האדמה הזולה ביותר, הזמינה באותה תקופה. רק מי שנמצא עמוק בתחום הגינון מתכנן גינה עם ניקוז ראוי (מסננת נירוסטה שקועה וצנרת ניקוז) ומצע צף (טוף או פרלייט).

פיטנגו4

New member
רק קונסטרוקטור יוכל לענות

את השאלה צריך להפנות לפורום הנדסה אזרחית, בצירוף תוכניות קונסטרוקציה.

עומס מותר על הגג הוא מ150 ק"ג למ"ר. אם קונסטרוקטור לא אומר אחרת, אי אפשר עצים, ואפילו לא שיחים גדולים.

כדי להתרשם ממה שאפשר לעשות בגינת גג, אני ממליצה להכנס לאתר של רב נוי
www.rov-noy.co.il

פיטנגו4

New member
צלי, מקסים !

מקסים, כמו כל העבודות שלך !

אבל חשוב להבהיר שאף אחד לא יעז לשים בריכה או ג'קוזי על גג או מרפסת לפני שקונסטרוקטור מאשר לו את זה.
במקרה שלך סביר להניח שהיה תכנון מוקדם שתהיה שם בריכה או ג'קוזי , והקונסטרוקציה תוכננה בהתאם.

Eco11

New member
זה נשמע קצת הזוי

בהנחה שהמשקל הסגולי של אדמה הוא 1.5 (תלוי בסוג האדמה), נניח חול או חמרה כ 1.5 טון לקוב, אז 33 ס"מ עומק מצע גידול הם בערך חצי טון על מטר מרובע? זה מה שכתוב בתקן?

Eco11

New member
לפי החישוב הזה, המצב בפרלייט הוא עוד יותר

גרוע. מאחר והמשקל הסגולי שלו הוא 2.3, כלומר אי אפשר להניח יותר מ 22 ס"מ של פרלייט כמצע גידול?

פיטנגו4

New member
המספרים שלך שגויים, אבל זה לא הזוי

התקן מדבר על 150 ק"ג למ"ר.
הדבר הנכון במצב כזה הוא פרלייט וצמחים לא גבוהים.

פיטנגו4

New member
חשוב לציין שיתכן שבנו לעומס

של 350, אבל בלי קונסטרוקטור לא עושים שום דבר שהוא מעבר לתקן.

Eco11

New member
אז לפי המספרים שלך, אם אדמת חמרה ספוגה במים

שוקלת מעל 2 טון לקוב, אז אני לא יכול להניח יותר מ 17 ס"מ במרפסת? זה הגיוני? איזה צמח (חוץ מעשבים, פרחים עונתיים וסקולנטים) גדל ב 17 ס"מ?
אם אני טועה בחישוב, אז בבקשה תסבירי את עצמך... מה החישוב שלך?
מאיפה לקחת את הנתון של 750 ק"ג לקוב במקרה של פרלייט? אצל כל היצרנים המפרסמים באינטרנט מדובר על צפיפות של 2.2 עד 2.4

לפחות תסכימי איתי שאדמה כבדה שוקלת יותר מחמרה ומחזיקה הרבה
יותר מים? יש לך מספר מדויק לאדמה כבדה?

פיטנגו4

New member
המספרים לא "שלי"

אני לא כתבתי את המאמר, אלא בני נול, שגינון גגות זה המקצוע שלו עשרות שנים.
המספרים שבני ציטט במאמר הם נכונים.

הפתרון - לא אדמת חמרה אלא פרלייט,
ואם תכנס לאתר של רב-נוי - תגלה שאפשר גינה שלמה ומגוונת במצע של 10 ס"מ בלבס.

Eco11

New member
קראתי בעיון את הכתוב באתר של רב-נוי,

תודה רבה על האינפורמציה החשובה

טלי1121

New member
על גגות לא שותלים בחמרה!!!!

משתמשים ב:1. טוף,
2.תערובת שתילה המכילה כבול, טוף, קל-קל או פרליט,
3.פרלייט נקי שבשכבה התחתונה והעליונה טוף.
הכל תלוי בסוג המיכלים ומשקלם . או בצורת השתילה.

למעלה