גלוקומין

avital24

New member
שלום

אני סובלת מסוכרת ולוקחת גלוקומין כשנה וחצי בערך לאחרונה הבדיקות דם הראו ירידה בויטמינים כמו ויטמין די וחומצה פולית גם בלוטת התריס נפגעה והתחילה לעבוד לאט מאוד החלטתי לנסות לקחת תוסף שורש ליקוריץ לאזן את הסוכר במקום הגלוקומין אבל אני מרגישה עייפות לא אופיינית שבוע וחצי אני עם התוסף החדש ובלי הגלוקומין אולי כדאי לתת לגוף זמן להסתגל לתוסף או האם יש תרופה לסכרת שלא פוגעת בשאר הגוף יש לציין שאני לוקחת גם תרופות פסיכיאטריות

תודה אביטל

TCH_ma

Active member
לא ציינת על איזה סוג סוכרת מדובר,האם זו סוכרת סוג 1 או סוכרת סוג 2 ?
גלוקומין (מטפורמין) אינה מיועדת לטיפול בסוכרת מסוג 1!
שלום

אני סובלת מסוכרת ולוקחת גלוקומין כשנה וחצי בערך לאחרונה הבדיקות דם הראו ירידה בויטמינים כמו ויטמין די וחומצה פולית גם בלוטת התריס נפגעה והתחילה לעבוד לאט מאוד החלטתי לנסות לקחת תוסף שורש ליקוריץ לאזן את הסוכר במקום הגלוקומין אבל אני מרגישה עייפות לא אופיינית שבוע וחצי אני עם התוסף החדש ובלי הגלוקומין אולי כדאי לתת לגוף זמן להסתגל לתוסף או האם יש תרופה לסכרת שלא פוגעת בשאר הגוף יש לציין שאני לוקחת גם תרופות פסיכיאטריות

תודה אביטל
התופעות שציינת שחלקן מוכרות מצריכות פניה לרופא ויתכן שיהיה
צורך בהחלפת התרופה ולא חסר תרופות מצוינות אחרות אבל את
חייבת לפנות לרופא ולא להסתכן בכל מיני תחליפים.

ויוי 25

Well-known member
לא ציינת על איזה סוג סוכרת מדובר,האם זו סוכרת סוג 1 או סוכרת סוג 2 ?
במקרה שלי, לאחר בדיקת -דם גילו שיש לי סוכרת , נתנו לי גלוקומין שגרם לי לחולשה ולתופעות לוואי , ואז ערכתי בדיקת מעבדה לקביעת סוג הסוכר,והתברר שיש לי סוכרת מסוג 1 ואז החליפו לי את הטיפול ומאז החולשה חלפה.
במצבך חשוב לגשת לרופא אנדוקרינולוג לטיפול בנושא,וגם לקבל תרופה לאיזון בלוטת התריס .
תגשי לטיפול ותרגישי טוב.

נערך לאחרונה ב:

avital24

New member
היי לי יש סוכרת סוג 2 ובבלוטת התריס טיפלתי אני מתלבטת לבקש מהרופאה להחליף לי את הגלוקומין אבל לא יודעת איזה כדור יותר טוב של הסכרת

TCH_ma

Active member
היי לי יש סוכרת סוג 2 ובבלוטת התריס טיפלתי אני מתלבטת לבקש מהרופאה להחליף לי את הגלוקומין אבל לא יודעת איזה כדור יותר טוב של הסכרת
זה לא משחק ילדים!!!
את רוצה להיות רופאה?
את רוצה לקבל המלצה לתרופת מרשם מגולשים?
מישהו מכיר את מצבך הרפואי?
זה לא מתפקידך להחליט איזה תרופה לקבל ובכל מקרה תהיי צריכה מרשם רופא
שמכיר את מצבך הרפואי מעבר לסוכרת.
כל המלצה לגבי תרופה נתונה לרופא בלבד ולא לך או ל"יועצים" למינהם!

עד כאן, הרבה בריאות.

avital24

New member
אני מציעה לך להירגע ומהר אף אחד לא דיבר על תרופה שאקבל ללא מרשם רק לשמוע חווד על התרופות לסכרת ברור שבסוף הרופאה תחליט תגובה ממש לא הולמת תוציאי את הכעס שלך במקום אחר

ויוי 25

Well-known member
אני מציעה לך להירגע ומהר אף אחד לא דיבר על תרופה שאקבל ללא מרשם רק לשמוע חווד על התרופות לסכרת ברור שבסוף הרופאה תחליט תגובה ממש לא הולמת תוציאי את הכעס שלך במקום אחר

לא הסברת איך את יודעת בוודאות שזו הוא סוכרת סוג 2 ולא סוכרת סוג1 ?

(כאמור אצלי הרופאים תחילה חשבו שזה סוג 2 וכדור גלוקומין שקיבלתי לא התאים למצבי, וגרם לי לכאבים ולחולשה, ולאחר בדיקת דם שערכתי גילו שזו סוכרת סוג 1, ובהתאם גם הטיפול הוחלף.)
האם גם את ערכת בדיקה לאיבחון סוג הסוכרת?

TCH_ma

Active member
תרגעי את, איזה חוות דעת את רוצה וממי?
כל גוף מתנהג אחרת עם תרופות, תופעות הלוואי שונות, המצב הגופני
שונה ואין להסיק מכל חוות דעת לגבי מצבך.
לכי לרופא וקבלי ממנו את ההמלצה עם מרשם. רופא בלבד, לא פורום,
לא גולשים ולא שכנים ולא חברים אם הבריאות שלך חשובה לך.
מקווה שתפנימי שבריאות זה לא ענין של פטפטת מיותרת.

avital24

New member
פטפטת מיותרת זה בראש שלך כל אחד בוחר איך להתנהל בעולם אל תטיפי לי מוסר לגבי מה צודק בעיניך מקווה שאת לא ככה גם עם אנשים אחרים

uzi2

Active member
לא הייתי ממהר להסיק שהבעיות שהופיעו קשורות למטפורמין. הייתי נותן הרבה יותר סיכויים לכך שמדובר בסיבות אחרות.

אעיר רק שחוסר בויטמין D יכול לגרום לתופעות של חולשה/עייפות, ובכל מקרה חשוב שלא יהיה חוסר בויטמין D. כיום פשוט מאוד להשלים ויטמין D. אבל כתלות במינון ובתרופות אחרות שייתכן שאת לוקחת, ייתכן (ויתכן שלהיפך) ימליצו לך לקחת יחד איתו ויטמין K2 (וחשוב להבדיל בינו ובין K רגיל), ו/או מגנזיום.

אני בספק שהירידה בויטמין D קשורה קשר סיבתי למטפורמין. לי נראה שהסיבה לא קשורה, אך שהעייפות קשורה לחוסר איזונים כלליים שאת מתארת, ושקשה לדעת מה באמת גרם להם. אפשר למדוד סוכר בדם, ולראות האם יש רמה נמוכה מדי (כתוצאה מטיפול כזה או אחר). זה בהחלט יגרום לחולשה.

כהערה, יש חוקרי זיקנה מפורסמים, כמו David Sinclair, או ניר ברזילי, שטוענים שמדובר דווקא בתרופה שתורמת לבריאות ולאריכות חיים באופן כללי גם אצל אנשים בריאים (וזה לא אומר שהיא מתאימה לכל אחד), אז כמובן שצריך לזכור שאנחנו אף פעם לא יודעים מה אנחנו לא יודעים, וחשוב להתייעץ עם רופא שמכיר אותך, אבל אם את רוצה להפסיק עם המטפורמין בגלל שאת מעדיפה משהו טבעי, לא הייתי עושה זאת.
מה שבטוח - עודף סוכר - מסוכן. חוסר סוכר - גורם לעייפות. חוסר בויטמין D פוגע. אסור להזניח.

נערך לאחרונה ב:
למעלה