גם הר געש שקט מתפרץ

גם הר געש שקט מתפרץ

החרדים ממשיכים לנצל את המדינה, מסע הסחיטות של ש"ס בממשלה מתחיל להתעצם. החרדים מנצלים את העובדה שהחילונים היו שווה נפש בבחירות האחרונות ושינוי לא נכנסה. גם הר הגעש השקט הזה יתפרץ ובבחירות הבאות החילונים שלומדים עכשיו את הלקח יבחרו בשינוי. השאלה רק כמה נזק החרדים יעשו וככל שיעשו שינוי תקבל יותר מנדטים

לאשרת שלום

החרדים כנראה שכחו שיש עוד אזרחים במידנה חוץ מהם (באופן מפתיע גם להם יש זכויות). כל המהלכים שהם עשו עד עכשיו ויעשו בעתיד יגרמו לנזק זמני למדינה. היתרון היחידי בנזק הוא שאנחנו ננס לכנסת

מעיין140

New member
יש התארגנות? איפה אתם בתקשורת?

המקום היחיד שנשאר זכר למפלגה זה הפורום הזה,שינוי בכלל לא מורגשת בחיי היום יום. ואתה יודע מה אני גם לא רואה התמרמרות באוכלוסיה כנגד החרדים.

למעין שלום

שינוי מורגשת בעוד כמה מקומות כגון: ישיבות אסיפה. כשמפלגה לא בכנסת שומעים עלייה פחות בתק'. יש התמרמרות של אזרחים וכמו שציינתי החילונים הם הר געש שקט. אך אין לי ספק אני יודע ששינוי תכנס לכנסת

מעיין140

New member
אבל האסיפות הם רק לחברי המפלגה

התמרמרות? בתקופה שלפני ששינוי קיבלה 16 מנדטים נושא החרדים עלה כל יום לכותרות ,היום הם יודעים להצניע את מה שהם מקבלים ונזהרים יותר לקח שינוי יושב להם טוב מאוד בראש. מה גם שנניח יש בחירות באוד שנה קשה לי מאוד לראות את שינוי נכנסת לכנסת הציבור סולד מהמותג שינוי

מעין דווקא המותג שינוי הכי חשוב

צריך להשאר עם המותג מפני שכנראה הוא יגביר לנו את הסיכויים לחזור לכנסת. האסיפות הן באמת רק לחברי המפלגה כמו שאר המפלגות שיש להן את המפגשים שלהן. רק יש לי תיקון אחד בשבילך שינוי לא קבלה 16 מנדטים אלא 15. הבחירות אמורות להתקיים עוד שנתיים (במידה שהן באמת יתץקיימו במועדן). אין לי ספק שהחרדים ימשיכו לבמסע הסחיטות שלהם עד שיהיו בחירות גם אם במועדן וגם אם לא

אנדרי ז

New member
את צוחקת?

דווקא בחודשים האחרונים נושא דת ומדינה עולה כל הזמן לכותרות, לפעמים כמה כותרות באותו יום. החרדים מזמן יצאו מהאיפוק שגזרו על עצמם בזכות שינוי, ולתיאבון שלהם אין גבול. מה שאת כותבת פה היה נכון אולי לפני שנה-שנתיים.

מעיין140

New member
עדיין לא רואה את שינוי חוזרת

לציבור נצרב משהו רע בקשר לשינוי ,המפלגה נראתה בעיני הציבור כמפלגה אלטיסטית שדואגת רק לעשירים. גם אקורד הסיום שלפיד ואדון פורז עשו לשינוי לא מועילים לחזרת שינוי. אולי תהיה מפלגה ששוב תעלה את נושא דת ומדינה לכותרות ותכנס בזכות זה לכנסת אולי..... מה שבטוח שזו לא תהיה שינוי!

dirty boots

New member
למה אתה חושב שככל שיהיה יותר נזק על ידי

החרדים, שינוי תיבחר? אתה חושב שאם שינוי הייתה נכנסת בבחירות האחרנות, זה היה נמנע? למה? אתה לא חושב ששינוי לא נכנסה מסיבות מסוימות?

לדירטי שלום

יש סיבות ששינוי לא נכנסו לכנסת ועכשיו החילונים למדו את הלקח. ההם חשבו שלא עשינו כלום ולפתע משרד הדתות הוקם מחחדש, חוק טל נשאר והחרדים מקבלים יותר קצבאות. כמו כן חוק הצנזורה, התפרעויות במצעד הגאווה, שריפת חנויות המוכרות חזיר מהוות חיכוכים נוספים. הדבר הבא לא יהיה הקש שישבור את גב הגמל אלא את הדבשת. הדבר היחיד שחבל שגם אזרחים כמוני שבחרו בשינוי צריכים לשלם תרתי משמע על האדישות של שאר הציבור החילוני

dirty boots

New member
הציבור החילוני לא היה אדיש

הוא פשוט התאכזב משינוי. ככה זה עובד, אתה מצביע למפלגה ואתה סומך עליה. אתה מתאכזב - אתה לא מצביע לה שוב. לא זכור לי ששינוי ביטלו את חוק טל, או מנעו חיכוכים עם החרדים - אוקיי, אז פורק משרד הדתות. ו...? שינוי היו מבטלים את הקצבאות ואת החוק של שר התקשורת? היו יוצאים כנגד החוק בנוגע למצעד הגאווה, אפילו מהאופוזיציה? למה לבוחר החילוני הממוצע להאמין לזה? (אני, אגב, חושב שלשינוי יש הזדמנות, ובמיוחד כנגד התופעות שציינת, אבל שצריך לקחת את זה ברצינות ולקדם את זה, ככה ששינוי תעלה שוב לתודעת הציבור).

דירטי היו וד כמה דברים

חץ הוקמה והפריע לשינוי. עכשיו הבנתי היא התפרקה אז היא לא תפריע לנו. חוק טל נשאר מפני שרוב הח"כים תמכו בו לא ממפלגת שינוי, לגבי הקצבאות הן ירדו ולגבי מצעדי הגאווה שינוי השתתפה ועדיין תומכת בקהילה ההומו לסבית וכמובן משתתפת במצעדים.. אפילו אתה חושב שלשינוי יש הזדמנות להרים את הדגל חזרה ולהכנס לכנסת , משמעות הדבר שזה אפשרי

dirty boots

New member
חץ היא מה שהפריע לשינוי?

שינוי לא פרשו מהממשלה כשחוק טל עבר, לפי מה שאני זוכר. ומה לגבי מצעד הגאווה? זה ששינוי תומכת זה יופי, אבל מה זה אומר, מעשית? שינוי ישבו באותה ממשלה עם חרדים (בהחלטה מודעת, גם אם זה לא היה ש"ס) והנושאים שהם ניסו לתקן לא נושאים פרי, נכון? אחרת לא היינו מדברים על החיכוכים עם החרדים. בקיצור, מה הדבר שמפריע והפריע לשינוי? חץ?

יש סיבה ששינוי לא פרשו

חוק טל הועבר ישר אחרי הקמת הממשלה עד שהצלחנו להקים ממשלה חילונית זה היה טמטום לפרוש. שינוי לא ישבו עם החרדים ש"ס ויהדות התורה היו באופוזיציה, אתה טוען שהליכוד הם חרדים אני מסכים אתך. וכך גם שאר המפלגות. תמיד יהיו חיכוכים עם החרדים עד שלא יהיו הסכמות על שלושת הדברים שיתגייסו, יעבדו ולא יכפו עלינו כפייה חרדית. עד אז יהיו אתם חיכוכים

timeless1

New member
../images/Emo70.gif

עם בחירתו של חיים אורון לראשות מרצ, אז כנראה שגם מרצ תצטרך לצמצם נוכחות בכנסת

לתמיר שלום

שינוי תכנס לכנסת, עקב התפרעויות החרדים. הציבור החילוני למד את הלקח ובבחירות הבאות יבחר בשינוי. אני משער שחלק מהמנדטים שנקבל יהיו מקדימה שתתפרק כמו שטענתי השנה הזאת. אלו שבחרו בקדימה היו אזרחים שדעותיהם נמצאות במרכז ושינוי יכולה לקצור את הפירות כמפלגת מרכז. בבחירות הבאות יהיה שינוי בכנסת, שלושה מנדטים יספקו אותי

שינוי זה דבר שכבר ניסו אותו ולא הצליח

כמובן שהסיבות שבגינן הניסוי הזה לא הצליח, נתונות במחלוקת, אך הבוטום ליין הוא שהניסוי הזה נכשל ובגדול.

למעלה