גם הר געש שקט מתפרץ

מעיין140

New member
אילולא שינוי הייתה ימין כלכלי קיצוני

יש סיכוי שאני הייתי בוחרת במפלגה. אחרי הכל אני צעירה ליבראלית וחופשייה שמתנגדת לכפייה הדתית,הבעיה שלי עם שינוי מתחילה ונגמרת בכך ששינוי היא היפר ימין כלכלי בתקופה של שינוי בשלטון מעמד הבניים כורסם ונשחק . למרות ששינוי מגדירה את עצמה כמפלגה של מעמד זה

להגיד לך את האמת, גם אני

למעשה הוריי הצביעו לשינוי בראשות לפיד, והם מכים עד היום על השגיאה הזאת. כי כפי שציינת, לולא שינוי הייתה ימין כלכלי קיצוני, היא היתה יכולה להפוך אפילו למפלגת השלטון. אבל זה בדיוק מה שלא מבינים אלה שעדיין תומכים בשינוי וזה בדיוק מה שימנע משינוי להיכנס לכנסת גם בבחירות הבאות ואולי גם באלה שלאחריהן. אך אני מאמין שבסופו של דבר תקום מפלגה דוגמת שינוי, שתדבר לכל שכבות האוכלוסייה, ולא רק לעשירים ולאמידים, במידה וזה אכן יקרה, אני לא אתפלךא כלל אם המפלגה הזאת תהפוך למפלגת השלטון, ואני גם לא אתפלא כלל אם אני אמצא את עצמי בסופו של דבר מצביע עבורה.

אבל מעמד הביניים לא נשחק ולא כורסם

את מוזמנת לפתוח את כל דוחות העוני, את דוח ההכנסות וההוצאות של הלמ"ס או כל דוח אחר ותראי איך מצבו של מעמד הביניים השתפר בצורה משמעותית.

ועוד איך מעמד הביניים נפגע

למעשה דווקא מעמד הביניים הוא הקורבן העיקרי של המדיניות הכלכלית של נתניהו. שהרי מאיפה צצו כל כך הרבה עניים חדשים? אם לא ממעמד הביניים הנשחק והנרמס...

לך תספר את זה לכל אלה שהפכו לעניים

מתוך מעמד הביניים. אין לי ספק שהם ישמחו לשמוע שהכנסותיהם "גדלו" ובגלל זה הם עכשיו עניים.

למעין שלום

אני בספק עד כמה הייתי רוצה שהמפלגה תהיה שמאלנית כללכלית, אני ימני כלכלית וזה ששינוי ימנית כלכלית זאת סיבה נוספת עבורי לבחור בהם

לשלומי שלום

שינוי הוגדרה כהצלחה לראשונה מזה 55 שנה ממשלה ללא חרדים, זה הישג בפני עצמו. מה גם שמשרד הדתות פורק, הייתה מכירת חמץ בפסח והיו טיסות בט' באב

לי דווקא זכור שבימי שינוי בממשלה שילמו לחרדים

הון תועפות, גם מבלי שהם יהיו בממשלה, הן למוסדות החינוך שלהם והן לישיבות שלהם. כמובן שלך נוח לזכור רק מה שנוח לך לזכור... אך אני זוכר בדיוק מה היה בתקופתכם בממשלה. אז נכון שש"ס לא היתה בתוך הממשלה, אבל זה בכלל לא הורגש במציאות.

לשלומי שלום

שים לב מי הצביע נגד אהוד רצאבי משינוי, שינוי נלחמה בסחטנות החרדית. להאשים את הח"כים של שינוי באותה כנסת זה כמו שיבואו 14 תלמידים לכתה מתוך 120, לא ניתן להאשים את אלו שהגיעו אלא את אלו שלא הגיעו. כך גם בכנסת שינוי הצביע נגד ההצעות של החרדים לכן לא ניתן לבוא אלייה בתלונות

בחיי שאתה מצחיק אתה טומי

מציג לי דוגמא של ח"כ אחד מתוך מפלגה של 15 ח"כים שהצביע נגד, ועוד מצדיק את ישיבתה של אותה מפפלגה בקואליציה שמעבירה מאות מיליונים לחרדים ולישיבות שלהם. תגיד לי על מי אתה בא לעבוד? עלי או עליך? הרי שינוי ישבה בממשלה הזאת שהעבירה לחרדים סכומי עתק, להם ולישיבות שלהם...

ובכל זאת אלה סכומים קטנים ממה שהיום הם מקבלים

130 מיליון זה הרבה פחות מאשר 475 מיליון שש"ס קיבלה השנה. שינוי לא עצרה את הזרמת הכסף לחרדים אלא הפחיתה אותה.

130 מיליון זו היתה רק דוגמא אחת מני רבות

לתשלומים ששולמו לחרדים שמחוץ לממשלת שרון. בוא גם לא נתעלם מהעובדה שזו רק דוגמא אחת מהכספים ששולמו לישיבות של ש"ס. ועדיין לא דיברנו על הכספים ששולמו לאגו"י... אז נכון שגם היום משולמים כספים לחרדים. אך משולמים להם כספים כי הם חלק בלתי נפרד מהממשלה ובלעדם הממשלה הזאת תיפול ולא תחזיק מעמד, בעיקר לאחר פרישת ליברמן ומפלגתו. לעומת זאת בתקופת ממשלת שרון עם שינוי בממשלתו, שולמו כספים לחרדים, מבלי שהם יהיו בממשלה. מה שהפך את זה לאפילו יותר גרוע מהיום. שכן לא היה כל סיבה לשלם להם כספים אלו, כי הם היו באופוזיציה ולא בקואליציה. ולמרות זאת שינוי אישרה את העברת הכספים לחרדים, וגם אם לא כל חברי שינוי תמכו בזאת, אין לזה כל חשיבות, שכן שינוי לא קמה ועזבה את הממשלה כשהועברו הכספים הללו לחרדים. למעשה היא לא קמה ועזבה עד ליום ששרון העזיב אותה בעצמו. מה שרק מוכיח שמה שעניין את חברי שינוי ובראשם לפיד וסגנו פורז, היו רק הכסאות וההטבות הנילוות שזכו להן ביושבם בקואליציה.

שלומי זאת הייתה הכנסת בזמנו

לשינוי היו 14 מנדטים ואם היינו פוורשים שרון היה מכניס את ש"ס ויהדות התורה והקצבאות היו גדלות יותר. כל ה14 הצביעו נגד מה לעשות ששאר הח"כים ממפלגות אחרות הן פרו חרדיות, אז כן אני מצדיק את ישיבת שינוי בממשלה

עדיף ש"ס ויהדות התורה בממשלה

ושינוי באופוזיציה כשהיא מתנגדת להזרמת כספים לישיבות החרדיות, מאשר שינוי בממשלה ומאשרת את הזרמת הכספים לישיבות החרדיות. גי מה שווה שהחרדים לא בממשלה ושינוי נמצאת בה, אם הזרמת הכספים לחרדים נמשכת?

שלומי ב2004 הזרמת הכסף לחרדים קטנה

אל המעין היה על סף סגירה ממה שזכור לי, מה שכן זה שתקציבה הרדים קטן אני זוכר. והכל בזכות שינוי לכן עדיף שהיא תהיה בממשלה. מה גם שלפני זה הייתה ססיסמא אין ממשלה בלי חרדים, סיסמא שנופצה עקב הקמת הממשלה החילונית עם שינוי

מעניין שזה לא מה שחשבו מצביעי שינוי...

שהצביעו ברגליים ומחקו את שינוי בגלל הפרת הבטחותיה לבוחריה. ותאמין לי שאני יודע היטב על מה אני מדבר, שכן כפי שכבר ציינתי, שני הוריי הצביעו לשינוי, ואחר כך הם נשבעו שזו הפעם האחרונה שהם מצביעים למפלגה מסוגה, שיודעת רק להונות את בוחריה, ולהשתמש בקולותיהם למטרות טובות הנאה, כפי שהוכיחה הצמרת של מפלגת שינוי, שהכסאות בממשלה הרבה יותר חשובות להם מהמצע של מפלגתם ומההבטחות לבוחרים שלהם...

שלומי שינוי קיימה את הבטחותיה

ראשית כל שינוי לא נמחקה ואין לי ספק שאתה תראה זאת בבחירות הבאות. לגבי ההורים שלךשבחרו בשינוי אני לא מבין מדוע הם התאכזבו משינוי שקיימה את הבטחותיה. אולי ההורים שלך לצערי לא יבחרו בשינוי, אבל זה לא אומר שכך שאר האזרחים (כמובן שאני כן רוצה ששינוי תקבל את קולם). שינוי לא השתמשה בקולות בוחריה לטובות הנאה, יתרה מזאת הם פווטרו מהממשלה בשל הצבעתם נגד תקציב 2005 שהיווה הפרת הבטחה לציבור הבוחרים שלה

למעלה