גמילה מחיתולים

צמפי1

New member
גמילה מחיתולים

שלום,
אני אמא לילדה מדהימה בת 2.8, ילדה חכמה מאוד מומפותחת מאוד לגילה אפילו מעבר רגיל, עצמאית, נועלת נעליים, מתלחבשת לרוב לבד ואפילו מכינה לה שוקו לבד
(כך גם נאמר ע"י הגננות וטיפת חלב). בסביבות גיל 2 הורדנו לה את הטיטול והתחלנו גמילה מטיטולים. הכל היה בסדר לכחודש חעד שפתאום החלה להפסיק קקי בחיתול והתחילה לעשות בתחתונים. עם הפיפי אין בעיה גמולה לחלוטין מודעת כשיש ורצה לשירותים. כאשר יש לה קקי היא מודעת לכך ומבקשת חיתול ואכן עושה בחיתול ואז מוחלפת. ניסינו לשדל בכל הדרכים לעש/ות באסלה אך ללא הועיל... מה עליי לעשו? מדובר בילדה חכמה ומודעית לכך כששואלים אותה איפה עושים קקי עונה בשירותים אבל ברגע האמת מתעשקשת לשים טיטול..מה עליי לעשות? להתעלם? להמשיך לשכנעי? פשוט אובדת עצות...

iameden

New member
נסו לתת לה סיר

קושי עם צואה הוא מאוד שכיח אצל ילדים ולעיתים לוקח להם המון המון זמן עד שמצליחים להגמל ולעשות בשירותים.
כשלב ראשון, הייתי מנסה לקנות לה סיר. לעיתים לילדים נוח יותר לעשות קקי בסיר בגלל שאז "התוצרת" לא נופלת והם יכולים לשבת עם הרגלים על הרצפה.
אולי גם קשה לה לעבור לשלב בו הם לא עושים קקי בעמידה אלא בישיבה...
אם יש שעות מסויימות שהיא מתפנה בהן, הייתי מנסה לשבת איתה ולעזור לה לעשות בשירותים (להודיע שעכשיו מנסים לעשות). מצד שני, צריך לשים לב לא להלחיץ ולעזוב ברגע שמראה התנגדות.
אישית, הייתי אומרת לה שקקי עושים בסיר ולא נותנת חיתול. אם עושה בתחתונים, הייתי מזכירה (בלי שום הבעה ריגשית או כעס ואכזבה) שעושים בשירותים ועכשיו צריך להחליף.
במקביל ממליצה על ספרים וסירטונים בנושא כדי לעזור לה לעבד את הקושי...
בהצלחה והרבה סבלנות

למעלה