גן מעורבות הורים

בר71

New member
גן מעורבות הורים

לאחרונה הוצע לי לקחת חלק בגן מעורבות הורים. הרעיון עצמו נשמע לי נהדר, אך לגבי היישום אין אני יודעת הרבה. האם יש פה אמהות שמכירות ויכולות להסביר לי קצת יותר ואני לא מתכוונת לדברים שנדרשים ממני כהורה (כלומר: להשקיע בגן, להיות מעורבת בהקמה, בצביעה, בבחירות השונות וכו´) אלא אני מתכוונת ליתרונות וחסרונות. הדבר שמפחיד אותי הוא העובדה שמדובר במספר רב של הורים עם דעות ומחשבות וגישות שונות ומה קורה כשכל האגואים הללו מתקבצים יחדיו?

נעה גל

New member
חסרונות ויתרונות בגן מעורבות הורים

גם אני שמעתי שהחסרון המרכזי של גן מסוג זה הוא מגוון הדיעות והגישות השונות של ההורים. קחי בחשבון, שבדיוק כמו שלך יש דיעות נחרצות על איך גן צריך להראות ולהתנהל כך גם ההורים האחרים. במקומות שהגנים האלה מוצלחים - הם הכי מוצלחים שיש. הבעיה היא, שאני באופן אישי שמעתי, על הרבה יותר גנים כאלה שההורים כמעט אכלו אחד את השני מאשר, הסתדרו אחד עם השני. אם מגיעים הורים עם בסיס רעיוני דומה, ותפיסות דומות בחינוך אפשר להתגבר על חילוקי דיעות שונים ולמצוא דרך לבחור יחד גננת (תארי לך שמדובר בגננת מושלמת ומקובלת על כולם - זה כמעט בלתי אפשרי!), וגם לתרום יחד לגן. אבל כשהורים שונים שמים הדגשים שונים על מה שחשוב להם בגן.. נוצר מצב בו ההורים עצמם לא מסוגלים להגיע להחלטות ואז יש אכזבות וכעסים וכו´. אני מציעה לך, ללכת לכמה מפגשים, לראות את הדינמיקה שהקבוצה מפתחת: האם מקשיבים אחד לשני? האם יש מישהו בקבוצה שדבריו מבוטלים ללא אבחנה? האם ישנה פתיחות לשמוע דיעות אחרות וגם לקבלן? האם בתוך הקבוצה הרחבה יש "קליקה" קטנה יותר שמנהיגה את מהלך הענינים? בקיצור, אני מציעה שתלכי לשם בתור "צופה" תסתכלי מהצד ותנסי לברר עם עצמך האם את אוהבת את הדינמיקה של הקבוצה הזו (אגב, גם חבורת אנשים מופלאה יכולה להיות עם דינמיקה לא טובה). אם את עונה לעצמך "כן" - לכי על זה. אם ענית לעצמך "כן, אבל"/"לא" כדאי שתחשבי טוב טוב אם מתאים לך לבלות בצורה כל כך אינטנסיבית עם ההאנשים האלה. בהצלחה. ואם "החלטת ללכת על זה" אני מאוד אשמח אם תעדכני אותנו לגבי איך הדברים מתנהלים מנקודת מבטך. ואם החלטת לא ללכת על זה, אני אשמח (ואני מאמינה שכולם) לשמוע למה ומה היו הנימוקים נגד.

למעלה