גרייבס

וואוו תודה רבה כנסי

כמה שעות הפסקה? בן כמה הילד היום? בריא ואין שום בעיה בבלוטה?

גרייבס

אובחנתי כחולת גרייבס 7 חודשים לאחר לידה...
הבדיקות הגיעו ל 49.2 FT4 ו- 27.86 FT3
נאלצתי בלב כבד לקחת מרקפטיזול 20 מג (שכן אני מניקה והילדה לא מוכנה לעזוב את הציצי )
אחרי 10 ימים של מרקפטיזול התוצאות:
FT4 19.2 בתחום העליון ו FT3 9.07 כמעט בתחום...
TSH כמובן ללא שינוי
ALT 33 מעט מעל התחום
AST 28 בתחום

כמובן שאפנה לרופאה מיד ביום א ועד אז אמשיך לקחת כרגיל.
שאלות:
1. מה סביר שיהיה המשך הטיפול? מבחינת מינונים וכו
2. מתי אחשב מאוזנת, ואוכל להפסיק גלולות למניעת הריון לקראת הריון נוסף?
3. האם ילודים של אמהות חולות גרייבס מקבלים יחס זהה בבית היולדות כתינוקים רגילים? מבחינת שהיה רצופה עם ההורים בכל הבדיקות וביות מלא.
4. בינתיים מניקה... מה דעתך על זה?

שמעתי עליך רבות ומעריכה אותך מאוד
תודות רבות

בטוחים שזה גרייבס ולא דלקת שלאחר לידה?

אם כן, אז נראה לי שהתגובה מאד מהירה ושאפשר להוריד מינון. אין בעיה עם הנקה, מעט מאד מרפקטיזול עובר לחלב. אם בטוח שזה גרייבס, רבו הסיכויים שזה ישתפר בהמלך ההריון ושבהריון תוכלי להפסיק טיפול, לפחות זמנית. אם בוער לך להיכנס להריון, אולי רצוי שיעבירו אותך כבר ל-PTU, כי זה מה שמקובל לתת לתחילת הריון, ולדעתי אין בעיה כבר כעת שתכנסי להריון.

כן בטוח גרייבס!

עשיתי גם אולטראסאונד וגם לפי הערכים נאמר לי שזה גרייבס. גם הרופאה שלי אמרה, וגם בהתייעצות עם פרופסור שמעון אילן... אמר גרייבס או האשימוטו טוקסיקוזיס. אחרי שהייתי אצלו גם הגיעו בדיקות נוגדנים שהראו שזה גרייבס... כמו כן אמרו לי שאם זו היתה דלקת שלאחר לידה לא היה לי גויטר כזה גדול, וגם הכדורים לא היו משפיעים... האם כל זה נכון? האם בזמן לידת תינוק בהריון בסיכון כזה, היחס לילוד זהה לילוד בלידה רגילה? מתכוונת מבחינת בדיקות, שהייה עם האמא, ואפשור של ביות מלא... האם נולדים תינוקות בריאים לגמרי? המון המון תודות ושבת שלום

למעלה