גרפים ב PHP

חובבן

New member
גרפים ב PHP

האם יש ספריה סטנדרטית (או נפוצה ובדוקה) ליצירת גרפים עיסקיים ב PHP? תודה.

אשכר

New member
לא מצאתי משהו נוח

או שהייתי צריך להתקין כל מיני ספריות עזר מעצבנות, או ש... לא זוכר כבר. תבדוק את webalizer - הם עושים שם איזה קומבינה עם גרפים. בסוף כתבתי פונקציות בעצמי. העקרון היה מאד פשוט: קודם כל, צריך לחשב (או להחליט) מהו הגובה של הגרף (נגיד, MAX_X) בונים טבלה עם X+1 עמודות, ועם 2 שורות: העמודה הראשונה, משמשת להצגת ציר ה-Y (כותרת, סרגל..) כל עמודה נוספת היא עמודה של ציר ה-X: בשורה העליונה שמתי תמונה מיושרת לBOTTOM, ובגובה value_x/MAX_X (או משהו כזה) ובשורה התחתונה שמים את הכותרת של כל עמודה. בסוף היוזר יכול לשים איזה תמונה שמתחשק לו, וחוכא ואיטלולא.

חובבן

New member
תודה על התשובה

אין לי זמן (ורצון) לפתח מחולל גרפים לבד. ומה אם פתאום ידרשו ממני לשנות את הגרף לפאי? אני אבדוק את האתר הנ"ל.

nirdagan

New member
באיזה פורמט יהיה הפלט של ה-PHP

כדי לעשות גרפים כגון פשטידה (pie) או היסטוגרמה אפשר להשתמש ב-SVG בתור הפורמט הסופי לתצוגה בדפדפן. ניתן לצייר את התמונה ע"י גיליון סגנון XSLT שמופעל על איזה מסמך XML שמסכם את הנתונים הדרושים לציור. נדמה לי שראיתי משהו בענין באתר של openoffice.org לא קשור ישירות ל-PHP אך אני מניח שהמטרה (ציור הגרפים) מקדשת את האמצעים (כלומר PHP איננו מקודש מראש) ניר

אמיר ט

New member
מצאתי משהו בשבילך

אחרי הרבה חיפושים מצאתי חברה שמציאה מה שאתה רוצה אבל אני מניח שה בתשלום, בכל מקרה : http://www.vhconsultants.com/download.htm

למעלה