דברים שקורים רק בישראל

robotel1

New member
דברים שקורים רק בישראל

באחד הלילות נטולי השינה שלי פתאום התחלתי לחשוב על דברים שקורים אצלנו במדינה אף פעם לא חשבתי כמה שאנחנו מוזרים כאן וכמה זה מצחיק לפעמים יש דברים ביום יום שהפכו לדבר שמובן מאליו, ואז ככה מתוך נדודי השינה התחלתי לצחוק לעצמי כשחשבתי על כל הדברים הכל כך ישראליים והכל כך מוזרים שקורים לי כמעט כל יום ואף פעם לא עצרתי וחשבתי כמה שהם אבסורדים. למשל רק אצלנו בישראל, בניגוד לכל היגיון מדעי - אנשים מתים, כאלה שקבורים עמוק באדמה, מתעוררים ביום הבחירות לכנסת ומצביעים ! אלפי אנשים שנחים על משכבם בשלום, מתעוררים לחיים דווקא ביום הבחירות ומצביעים בהמוניהם. ורק אצלנו התור בסופר נראה כמו פיגוע המוני, צעקות, דחיפות, לפעמים קללות אין סבלנות לאף אחד, כולם רוצים לתחמן, לעקוף, להרוויח עוד 2 שניות, העיקר לא לצאת פרייארים או יש את אלה שמגיעים לקופה עם מוצר כלשהו, הקופאית מעבירה אותו, ואז "כאילו" בהפתעה הם מתנפלים עליה וטוענים שהם "חשבו" שהמחיר הרבה יותר זול (למרות שתווית המחיר מודבקת יפה על המוצר) ואז הם עושים לקופאית פרצוף חמוץ, שיכול להתפרש כאילו : "אולי תעשי לי הנחה" או "אתם פשוט רמאים כאן" רק אצלנו זקנים בני 80 מסתובבים עם אייפון חדיש ברחוב, למרות שהם אפילו לא יודעים איך מפעילים מחשב בבית. ובכספומט תמיד אתה מסתכל לצדדים לראות מי מנסה להציץ לך כשאתה מקיש את הקוד הסודי ותמיד יש באמת את האחד שעושה את עצמו כאילו שואף אוויר צח מהתור ומעניין שהראש והעיניים שלו פשוט "במקרה" נדחפים לכיוון שלך. ובקופת חולים, תמיד תהיה האישה שתגיד שהיא הגיעה בלי תור והיא חייבת דחוף להיכנס כי יש לה חום גבוה וחשד לדלקת ריאות ותמיד אצלנו אם יש תקלה, גביית יתר, טעות בחשבון, את כל העצבים מוציאים על המוקדנית המסכנה שמרוויחה 20 ש"ח לשעה באותו רגע היא עומדת באש כאילו היא מנכ"ל החברה בעצמה. ורק אצלנו אנשים מגיעים לחתונה של חבר זניח בלי הבת זוג, כדי לחסוך בצ'ק, ותמיד הם יגידו שהחברה חולה/בעבודה/בפרוייקט חשוב/עובדת במוסד :) ורק אצלנו אנשים שמקבלים קצבה מהביטוח הלאומי קוראים לה "משכורת", כאילו מדובר בהכנסה שבאה כתוצאה מעבודה כלשהי. רק אצלנו, תמיד כל מה שהשגת, השגת "בקומבינה" , ולא משנה אם המבצע מוצע לכלל הציבור בלי הבדלים, תמיד תספר שהשגת את זה בקומבינה כלשהי. רק אצלנו יש תמיד את אלה שהולכים למסעדה ונותנים בדיוק 10% טיפ, כי "זה החוק". את החוק הזה הם ממלאים כלשונו, אבל על חוקים אחרים, כמו לנהוג 50 קמ"ש בעיר - אף אחד לא מתקמצן וכולם מוסיפים גם 30% מהמותר. ורק אצלנו, אנשים מסתובבים עם כל כך הרבה תלושי זיכוי בארנק, מכל כל כך הרבה רשתות, ואז כשהם הולכים לקחת משהו בזיכוי, הם מרגישים שהם דפקו את המערכת כאילו הזיכוי הוא לא כסף, הוא סוג של לדפוק את החנות ולקבל מוצר בחינם (ולא משנה שהם שילמו 500 שקל לפני חודש) רק אצלנו, כשתיתקע באמצע הרחוב ותבקש ממישהו שיחה קצרה בפלאפון שלו, הוא תמיד יגיד לך את המשפט הידוע והמוכר: "אחי, זה טוקמן, אין לי שיחות". יש למישהו עוד משהו שקורה רק אצלנו ?

תאנוש

New member
מדברייך אני מבינה

שביקרת בכל העולם ובדקת שכל הדברים האלו לא קורים שם, אלא רק אצלנו?

די כבר

נמאס. חלאס עם המיתוס הזה של ישראלים דוחפים בתור. עשרים שנה אותה סטיגמה צאו מזה, זה לא עד כדי כך.. אנשים מחכים בתור בכל מקום! איפה אתם חיים? למה אתם מעדיפים להידבק לסיפורים האלה? ישראלים דוחפים, ישראלים צועקים, ישראלים לא מנומסים... די! ואלה שדוחפים וצועקים זה בדרך כלל מבוגרים ממוצא מזרחי, לרוב לא משכילים.. הם לא מהווים רוב בחברה שלנו, ובטח לא חלק מייצג

למעלה