דוד שמש וראש מקלחת

trilliane

Well-known member
מנהל
שני עניינים שלא בהכרח קשורים זה לזה.

1. היינו חודש+ בחו"ל, באחד הימים דיווח שכן שיש טפטוף מדוד שמש, לא ברור של מי. צירף סרטון.
שכן אחר ענה לו: "זו לא נזילה, זה שסתום פורק לחץ. כל מה שצריך זה לסובב פעם פעמיים את הברז עם הראש העגול היכן שמטפטף. שימו לב זה דוד של אמישראגז אם מישהו זוכר שהתקין כזה."
בתגובה כתב הראשון: "השרברב שלי ניסה לעזור, סובב את השסתום, ובכל זאת מטפטף. יש צורך להחליפו, טפטוף כזה מצטבר לבזבוז מים משמעותי לאורך זמן. הדוד הזה הוא לא שלי בוודאות."
שאר השכנים לא הגיבו.
השכן שדיווח אמר שזה הדוד בפינה הצפון מזרחית של הבניין, הדירה שלנו בצד הדרומי (זה משנה בכלל?). אנחנו גם לא יודעים איזה דוד שמש יש לנו, כי ירשנו אותו, והבעלים הקודמים של הדירה כבר לא זוכר (אם אי פעם ידע). יש לנו קצת בעיה טכנית לעלות בעצמנו על הגג ולבדוק (גם לא יודעים מה ואיך לבדוק, למען האמת).

2. אחרי שחזרנו הרגשתי שלחץ המים בראש המקלחת הידני (השפופרת של ה"דוש") חלש משהיה. חשבתי שאולי זו הצטברות של אבנית, אז טבלתי אותו קצת בחומץ / מלח לימון, לא הרגשתי שעוזר. אני לא חושבת שאפשר לפתוח אותו (לכל הפחות אני לא יודעת, ואין בו ברגים). יש גם ראש מקלחת גדול עליון, בו כנראה אין בעיה (או אין תלונות), אני לא משתמשת בו. בברז במטבח זרם המים נראה לי רגיל (אולי קצת פחות עוצמתי מהקרים, אבל נראה לי שזה תמיד ככה).

להזמין טכנאי זה 300 ש"ח, אני כמובן לא רוצה להזמין סתם אם זה בכלל לא הדוד שלנו או שהבעיה תיפטר אם נחליף ראש מקלחת (או משהו אחר).
אשמח לתובנות / הערות / הארות.

תודה מראש. |4U|

רשר

Well-known member
מנהל
שני עניינים שלא בהכרח קשורים זה לזה.

1. היינו חודש+ בחו"ל, באחד הימים דיווח שכן שיש טפטוף מדוד שמש, לא ברור של מי. צירף סרטון.
שכן אחר ענה לו: "זו לא נזילה, זה שסתום פורק לחץ. כל מה שצריך זה לסובב פעם פעמיים את הברז עם הראש העגול היכן שמטפטף. שימו לב זה דוד של אמישראגז אם מישהו זוכר שהתקין כזה."
בתגובה כתב הראשון: "השרברב שלי ניסה לעזור, סובב את השסתום, ובכל זאת מטפטף. יש צורך להחליפו, טפטוף כזה מצטבר לבזבוז מים משמעותי לאורך זמן. הדוד הזה הוא לא שלי בוודאות."
שאר השכנים לא הגיבו.
השכן שדיווח אמר שזה הדוד בפינה הצפון מזרחית של הבניין, הדירה שלנו בצד הדרומי (זה משנה בכלל?). אנחנו גם לא יודעים איזה דוד שמש יש לנו, כי ירשנו אותו, והבעלים הקודמים של הדירה כבר לא זוכר (אם אי פעם ידע). יש לנו קצת בעיה טכנית לעלות בעצמנו על הגג ולבדוק (גם לא יודעים מה ואיך לבדוק, למען האמת).

2. אחרי שחזרנו הרגשתי שלחץ המים בראש המקלחת הידני (השפופרת של ה"דוש") חלש משהיה. חשבתי שאולי זו הצטברות של אבנית, אז טבלתי אותו קצת בחומץ / מלח לימון, לא הרגשתי שעוזר. אני לא חושבת שאפשר לפתוח אותו (לכל הפחות אני לא יודעת, ואין בו ברגים). יש גם ראש מקלחת גדול עליון, בו כנראה אין בעיה (או אין תלונות), אני לא משתמשת בו. בברז במטבח זרם המים נראה לי רגיל (אולי קצת פחות עוצמתי מהקרים, אבל נראה לי שזה תמיד ככה).

להזמין טכנאי זה 300 ש"ח, אני כמובן לא רוצה להזמין סתם אם זה בכלל לא הדוד שלנו או שהבעיה תיפטר אם נחליף ראש מקלחת (או משהו אחר).
אשמח לתובנות / הערות / הארות.

תודה מראש. |4U|
הרידו את הטלפון בדקו את המסנן ואם יש מפחית ספיקה (גומי קטן עם חורים זעירים) אם לא מוצאים בעיה והזרם מהצינור ללא הטלפון תקין נשאר להחליף את הראש כ 50 שח בטמבוריה הקרובה,

הרידו את הטלפון בדקו את המסנן ואם יש מפחית ספיקה (גומי קטן עם חורים זעירים) אם לא מוצאים בעיה והזרם מהצינור ללא הטלפון תקין נשאר להחליף את הראש כ 50 שח בטמבוריה הקרובה,
מספיק להוריד את הטלפון ולראות את הזרימה, אם לא השתנתה, הבעיה בטלפון.
אם כן השתנתה, יש סתימה בצינורות.
גם אם יש נזילה, היא מינורית ולא אמורה להשפיע אלא אם כן שעון המים צועק "הצילו".

חן 1111

Active member
רוב הסיכויים שזה לא הדוד שלך, מכיוון שסביר שהדוד שלך יהיה פחות או יותר מעל הדירה שלך. המתקינים עושים את זה כדי לחסוך באורך הצינורות.
שנית, אין קשר בין לחץ המים לדוד, אלא אם יש הבדל משמעותי בין לחץ המים החמים והקרים. כמו שכתבת, הבדל כלשהו תמיד יהיה בגלל הצנרת שעולה לדוד וחוזרת.
אם הנזילה משמעותית, אפשר לבדוק את זה באמצעות שעון המים. תסגרו את כל הברזים בבית ותבדקו לאורך זמן מסוים אם השעון זז (תוודאו שאין דליפה קלה בניאגרות וכדומה). אם השעון לא מראה תזוזה, אז גם אם זה הדוד שלכם, הדליפה כנראה כל כך קלה שחבל להתעסק איתה.

זה רגיל שיש הפרש לחץ (ליתר דיוק - ספיקה) בין הקרים לחמים. כמו כן, אין קשר בין דליפה לבין ירידת לחץ (ספיקה).
מבחינת מיקום הדוד - תלוי אם הדודים הותקנו/תוכננו בעת בניית הבית. אם לא, זה אומר שהעמידו אותם לפי "איך שהסתדר", כשהתקינו כל דוד בנפרד...
שימי לב שלצורך ניקוי אבנית צריך לטבול את הראש למשך לפחות 10 דקות. ועדיף שהמים יהיו חמים. אם רק טבלת והוצאת מיד, לא עשית כלום. כמובן שגם הריכוז משחק.

למעלה