דון ואחיו

ניר4819

New member
דון ואחיו

בואו נדבר על הפשע הגדול של דון, ליתר דיוק על ההתאבדות של אחיו. האם אתם חושבים שהוא אשם בהתאבדות, בגלל שהפנה עורף לאחיו? האם הוא יכל לדעת מה תהיה תגובתו של אחיו כשהוא הפנה לו עורף? האם הוא היה יכול לשער שזה יסתיים בהתאבדות? והאם בדיעבד אתם חושבים שהוא היה נוהג אחרת?

אני רוצה לדבר על הפשע הזה, כי אני רואה שאפילו המעריצים הגדולים ביותר של דון לא מצליחים לסלוח לו על כך שאחיו התאבד "בגללו". אני שם את המילים בגללו במרכאות, כי אני שואל את עצמי אם דון באמת אשם בדבר הזה, אם מישהו באמת יכול להיות אשם בכך שאדם אחר החליט ליטול את חייו. אבל זה הכתם הגדול על דון - יותר מהבגידות, יותר מכל הדברים הלא נחמדים שהוא עשה, אפילו יותר מגניבת הזהות. ואני רוצה להעלות את הכתם הזה לדיון, ולשאול מה דעתכם, ואם דון באמת אשם פה במשהו (מעבר לרצון להגן על עצמו ועל זהותו הבדויה, ולהתנתק מהעבר)?

דווקא ראיתי שוב את העונה הראשונה עכשיו

ולא הרגשתי איזשהי אחריות מצד דון להתאבדות.

כן הוא היה לא הכי נחמד אליו ובהחלט גרם לו להרגיש לא רצוי, אבל מכאן עד להתאבד זה מאוד רחוק.
לא ראיתי את זה כסיבה ותוצאה

ניר4819

New member
זה בדיוק איך שאני רואה את הדברים

אבל נראה לי שאני ואת בדעת מיעוט פה. רוב המעריצים שאני מכיר בהחלט רואים פה סיבה ותוצאה, והם לא מוכנים לסלוח לדון על זה. על כל דבר אחר כן, על אחיו לא. ואני ממש לא חושב שהוא אחראי, מעבר לכך שהוא באמת הבהיר לאחיו שהוא לא רוצה אותו בחייו ושהוא מעוניין להתנתק. אם אחיו החליט לקחת את זה למקום של התאבדות, אני לא רואה איך אפשר להאשים את דון בזה.

lollapalooza

New member
גם אני חושבת ככה.

כן, אני חושבת שדון היה צריך להיות יותר מבין ונחמד, אבל אני חושבת שגם אדם היה צריך לנסות ולהבין את המצב שבו הוא מעמיד את דון, ואני בעיקר חושבת ששניהם היו צריכים קצת זמן כדי לנסות ולעכל אחד את השני, ואדם פשוט לא לקח את הזמן הזה אלא פשוט התאבד - וזו בטח לא אשמתו של דון אם מישהו מגיע למצב שהוא מתאבד.

ניר4819

New member
בדיוק כך, מסכים לחלוטין

אבל בואי נשאל שאלת המשך - למה הרבה צופים כועסים על דון בגלל הדבר הזה? אם לי ולך ולקלמנטינה ברור שאין אשמה בדון, למה אנשים מסרבים לראות את זה ומאשימים אותו? ועל זה במיוחד, כמו שאמרתי, יותר מאשר על בגידות ושאר הדברים.

lollapalooza

New member
מי כועס? איפה ראית את זה?

נראה לי שאם מישהו כבר כועס, זה כי אין פה מה להשוות בין בגידה למוות. אם מישהו רואה אותו כאחראי למוות של אדם, זה מן הסתם חמור הרבה יותר מאשר מה שהוא עשה לבטי, למשל. ומן הסתם הסדרה התגלגלה כך שהטריגר להתאבדות של אדם הוא היחס של דון. אבל כשחושבים על זה טיפה לעומק, זה רק היה הקש האחרון מבחינתו, בן אדם צריך להגיע לשפל מאוד רציני כדי לעשות כזה דבר.

ניר4819

New member
זהו, שבאמת רוב הצופים שאני מכיר

שכועסים על דון בגלל הדבר הזה, רואים בו את הטריגר להתאבדות. ההנחה היא, שאם הוא לא היה מפנה לו עורף, אדם לא היה מתאבד. שזו הנחה מאד בעייתית, אבל אני שם לב שהרבה מהמאשימים את דון נוקטים בה.

למעלה