דיבור בשינה

netaw23

New member
דיבור בשינה

יש לי בעיה של דיבור בשינה. זה משהו שקורה כבר הרבה זמן, אך לאחרונה החלטתי לנסות לתעד את זה כי נורא סיקרן אותי לדעת מה אני אומרת (יותר נכון מה חבר שלי שמע בלילה ולא זוכר בבוקר..) אז שמנו פתק ועט ליד המיטה והוא רשם את מה שאמרתי. אני אומרת משפטים ברורים ומלאים, אבל אין שום קשר בין משפט אחד לזה שבא אחריו (והם באים ברצף אחד אחרי השני). רציתי לדעת מה המשמעות של דיבור בשינה, האם זה מעיד על בעיה אחרת ואם יש צורך לעשות עם זה משהו.. תודה

elhanan10

New member
לפי דעתי

לא מדובר בבעיה, וזה דבר נפוץ למדי. עם זאת, מומחיותי מתרכזת בנדודי שינה, ולא בדיבור מתוך שינה. לכן, צרפתי לך כאן לינק למכון לרפואת שינה ועיפות של בי'ח שיבא:http://www.sheba.co.il/Institutes_/Fatigue_and_Sleep_Medicine אם תראי בהמשך הדף בלינק הזה, הם מתיחסים לתופעה הזו ( גזרתי לך את הקטע למטה) . שימי לב שלמעלה גם יש טלפון, אז אולי כדאי שפשוט תצלצלי ותתיעצי איתם. לנוחותך, הנה מה שכתוב שם באתר : פעילות אוטומטית מתוך שינה פעילות אוטומטית מתוך שינה כגון דיבור, הליכה מתוך שינה או ביעותי לילה נקראת פאראסומניה. בדרך כלל, הפאראסומניות אינן מהוות הפרעה כשלעצמן כיוון שאינן מפריעות לאיכות השינה. תופעות אלו נפוצות יותר בקרב ילדים צעירים. פעילות חריגה מתוך חלום הינה פאראסומניה מיוחדת במבוגרים וקשישים, ולעיתים מעידה על מחלה נוירולוגית ניוונית. במקרים נדירים, כאשר הפאראסומניה באה לידי ביטוי בהתנהגות חריגה ומורכבת, ולעיתים אלימה, המפריעה לאיכות החיים של הסובל ממנה או לסביבתו- נדרש טיפול תרופתי.

למעלה