דילול חומר

Sabin92

New member
דילול חומר

ערב טוב.תנו לי בבקשה דוגמאות לחומרים שמה שיכול לדלל אותם זה אלכוהול ולא מיםמקווה שהשאלה נוסחה בצורה ברורה, ואם לא אז אפרט פה קצת יותר את מהות השאלה שלי שתבינו למה אני מתכוונת.גיליתי רק היום(כי כזאת בורה אני)כי אלכוהול מתאדה.שאלתי את מי שגיליתי זאת בזכותו, אם נניח אני קונה מי פנים עם אלכוהול ולא רוצה את האלכוהול בפנים(כי הוא מייבש את העור )אז האם אני יכולה פשוט להשאיר את הבקבוק פתוח וכל האלכוהול יתאדה?הוא אמר שכן, אבל יכול להיות שאז המי פנים יאבדו או את ערכן או ישנו את מצב הצבירה כי יש חומרים שמדוללים ע"י אלכוהול ובלעדיו הם הופכים למוצק.אז שאלחתי מה הטעם לדלל חומר באלכוהול שמייבש את העור, כשאפשר לעשות זאת גם עם מים.התשובה שקיבלתי זה שלא כל חומר שיכול להיות מדולל ע"י אלכוהול יכול להידלל גם ע"י מים,כלומר, יש חומרים שהופכים ממוצק לנוזל ע"י דילול עם אלכוהול, אבל לא יצליחו לשנות את מצב צבירתם ע"י דילול עם מים.
אז אשמח לקבל דוגמאות לחומרים כאלו

deathcaster

New member
תשובה

לפרט יותר? פירטת יותר מדי

ישנם חומרים שנמסים במים וישנם חומרים שנמסים באלכוהול, ישנם חומרים שנמסים בשניהם וישנם חומרים שלא נמסים באף אחד מהם.
כל צבע שמבוסס על שמן יימס באלכוהול. טיפקס לסוגיו. צבעים אקריליים, דבקים מסוימים, כל אלה יימסו באלכוהול.

מי פנים עם אלכוהול- אם יישארו פתוחים האלכוהול יתנדף...ומי הפנים יאבדו (לפחות חלקית) את ערכם. אלכוהול אכן מייבש את העור אך הוא גם מחטא ומנקה, לכן אחרי שימוש במי פנים המכילים אלכוהול מומלץ למרוח קרם פנים.

למעלה