דילמת בת מצווה

Liati95

New member
דילמת בת מצווה

התחלנו לתכנן את מסיבת הבת מצווה של אחותי ויש בבית חילוקי דעות רבים. היא מעוניינת לערוך מסביה גדולה שתכלול את כל חבריה לכיתה, ואמא ואבא מעוניינים באירוע באולם לכל המשפחה. כל היום יש צעקות ועצבים סביב הנושא הזה. ההורים שלי ניסו להסביר לה שאירוע באולם עולה הרבה כסף ולכן לא ניתן להזמין את כל הכיתה, אך אחותי מתעקשת וטוענת שזה יגרום לה לסכסוכים עם חבריה.
איך פותרים מצב כזה? האם זה תקין להזמין חברים בצורה חלקית?
אשמח לעצה כי המצב כבר בלתי נסבל.

momenteam

New member
בת מצווה

ראי דיון קודם למטה בנושא מאוד דומה http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=1715#178109793
בכל מקרה אם עורכים מסיבה באולם כן נהוג להזמין רק חלק מילדי הכיתה אך אנו תמיד ממליצות לנסות להקשיב לדעתה של "כלת השמחה". אולי מעניין אותה יותר לחגוג
רק חבריה לכיתה ופחות מעניינים אותה חברים של ההורים ומשפחה רחוקה? אולי אפשר לשלב אירוע משותף לילדים ומבוגרים?
אנו ערכנו מספר רב של אירועים משולבים ועם תכנון נכון אפשר להגיע לעמק השווה..
אנא עדכני אותנו בהמשך והכי חשוב - שוהי חגיגה - אין צורך בצעקות ועצבים...

Liati95

New member
תודה על המענה

הקישור שצירפת מוביל חזרה לפורום. אשמח לקבל קישור לשרשור הרלוונטי.
תודה שוב

dira15

New member
אולי אפשר להתפשר?

לעשות מסיבה גדולה לילדי הכיתה (מועדון, בריכה וכו' מה שילדת בת המצווה רוצה ומה שמתאים לתקציב המשפחה) ובזמן אחר לעשות ארוע למשפחה.
אפשרות נוספת, לערוך בת מצווה משותפת עם עוד ילדה במועדון, זה חוסך בעלויות.
חבל על המריבות. בסך הכל זהו שצריך להיות כיפי עבור ילדת הבת מצווה.
(הכותבת הנה אמא של ילדת בת מצווה
)

Liati95

New member
תודה על הניסיון לסייע

אני חושבת שזה יהיה קשה להורים שלי להוציא לפעול שני אירועים בשל עלויות...אולי אציע להם באמת לשקול לערוך מסיבה משותפת עם ילדה נוספת
ממש תודה

dira15

New member
לא בטוח ששני אירועים יעלו להם יותר

הרבה יותר יקר להזמין ילדים לאירוע באולם כי המתנות/כסף שיביאו לא יכסו את עלות המנה. לעומת זאת, אפשר למצוא מקום לחגיגה מצומצמת לילדי הכיתה שלא יעלה הון, בטח ובטח אם חוגגים עם עוד ילדה. אם אחותך לא נעולה על מועדון, האופיציות פתוחות וזולות בהרבה.
בהצלחה

בָלבָל

New member
האמת

אם אין כסף אני לא מבינה למה ההורים מתעקשים על אירוע באולם.. שיעשו אירוח בסגנון בופה בבית שלכם, עבור המשפחה הקרובה (אחים דודים ובני דודים וסבים/תות).
ולבת המצווה בטח אפשר למצוא מקום זול ונחמד (סה"כ בטח 30-40 ילדים).
&nbsp

למעלה