דימום בניגוב, צריך תשובה בהקדם בשל טיסה

petelt

New member
דימום בניגוב, צריך תשובה בהקדם בשל טיסה

ד"ר קריב שלום, לילה אחד לפני כחצי שנה פתאום התחיל לי שלשול דמי, למחרת הלכתי לרופאה שלקחה תרבית ונמצא שהיה לי קמפילובקטר לאחר כמה ימים נלקחה תרבית בשנית ונמצא שאין כלום. מאז אותו אירוע אני סובל מידי פעם מדימום בניגוב ולעיתים שריפה ברקטום ומעין כאבים חדים אשר מופיעים בזמן מתן צואה עובדות שגורמות לי לחשוב שמדובר באיזשהו פצע פנימי שקרוב לפי הטבעת.. עלי לציין כי הדימום מופיע בעיקר כשיש לי עצירות או צואה קשה. עלי להוסיף ולציין כי לפעמים יש תקופות של שבוע ואף שבועיים שאין כלום אבל אז בפעם אחת של צואה קשה או עצירות זה חוזר. הסיבה שאני כותב עכשיו היא שביום שבת אני טס לחודש לטיול ואתמול שוב קרה לי שהיתה לי צואה קשה ובניגוב היה דם על הנייר. שאלתי היא מה האפשרויות שיכולות להיות באשר למה שאני סובל ממנו , מה האפשרות הסבירה וכמו כן , כמו שהזכרתי ביום שבת אני נוסע לטיול של חודש בתאילנד ושאלתי היא האם למיטב הבנתך בדיקה אצל רופא מומחה סובלת דיחוי עד שאני אחזור . תודה רבה וחג שמח

onoti

New member
עצה..

תנסה למנוע בראש ובראשונה הווצרות של צואה קשה או עצירות ע"י תזונה עתירת סיבים ואולי גם דברי חלב (חשוב גם לשתות הרבה). בלי שום קשר ניתן לנסות אלוורה בשתייה שיכול להקל על תהליך העיכול ולהסדיר יציאות. יש עוד כמה טריקים בשביל למנוע את אי הנעימות אבל בלי שום קשר חשוב גם לראות רופא בשביל לטפל בבעיית הדימום שהופיעה מלכתחילה.

lili5

New member
לאכול הרבה ירקות ולהמנע ממאכלים כגון אורז,

בננה, בטטה, גזר, כי אלה גורמים לעצירות.

lili5

New member
לאכול הרבה ירקות ולהמנע ממאכלים כגון אורז,

בננה, בטטה, גזר, כי אלה גורמים לעצירות.

דמם מפי הטבעת

משאלתך אני מבין שמזה כחצי שנה יש שינוי בפעולות המעיים (שלשול ועצירות לסירוגין) ודמם מפי הטבעת. מרבית הסיכויים שהדמם מקורו בסיבה "בנאלית" כגון פיסורה או טחורים. ולכן יש צורך בבדיקת כירורג פרוקטולוג. לאור המשכות הבעיה והשינוי בפעולות המעיים ממליץ גם לבצע קולונוסקופיה על מנת לשלול בעיות אחרות במעי הגס (מחלת מעי דלקתית, פוליפים, גידולים ועוד). מאחר ותלונותיך ממושכות ומדרגת חומרה קלה קרוב לודאי שניתן להמתין חודש (אך לא מעבר לכך) על מנת להשלים את הבירור. טיול נעים, דר קריב

למעלה