דיני תעבורה

nika27

New member
דיני תעבורה

לפני כשלושה שבועות נסעתי ברכבי הפרטי בנתיב שמאלי, פתאום מן הנתיב הימני הופיעה מונית וניסתה לעבור לפני, אני לא הספקתי לבלום, וכתוצאה מכך הייתה נגיעה קלה בין החלק הקדמי של רכבי לבין החלק האמצעי של המונית. התחכות, למעשה. למונית לא נגרם נזק בכלל, ולרכב שלי נגרמה שריטה קטנה. באותו רגע יצא נהג מונית והתחיל לצרוח עלי, אני קיבלתי צרור קללות, הוא התחיל לצעוק שאני אשמה, שאני ממהרת, לא מסתכלת , נכנסתי באוטו שלו, גרמתי לו נזק, הוא פתח את הדלת של האוטו שלי ואיים עלי באגרופים. אמרתי לו שלא נגרם שום נזק, לפני שהוא צועק עליו לבדוק מה קרה, הוא המשיך לצעוק בצוןרה איומה, חלק ממשפטיו היו: רוצה מכות? צריך להשמיד אותכם, בטח קנית לך רישיון, הרסת לי את כל האוטו וכו. מאחורה התחילו לצפור, כי הפרענו לתנועה ואז הצעתי לנהג לעמוד בצד ולבדוק מה קרה. ואז שמנו מכוניות בצד. מזמן התאונה כבר עברו כ10 דקות, הראתי לו שאין לו בכלל נזק, היה כתם קטנטן של קילוף, שלדעתי נגרם קודם . פתאום נעצרו 3 מוניות, כנראה, חברים שלו, שלא היו במקום בזמן התאונה. הם שאלו מה קרה? שזה מוכיח שלא ראו דבר, ואז הנהג התחיל לצרוח שאני נכנסתי לו בתוך האוטו והרסתי לו את כל האוטו. יצאו 3 בריוניום והתחילו לצרוח: אלוהים ישמור, איזה נזק, איך היא עשתה את זה, אני ראיתי אותה עוברת באור אדום, איך יש לה רישיון, בואו נזמין משטרה - בקיצור הצגה מבויאמת. הוצאתי פלפון ואמרתי שאזמין עכשיו משטרה, ואגיש תלונה כנגד תקיפה . אמרתי לנהג שנחליף פרטים ואם יש לו בעיה שיפנה לביטוח, ואז יפתרו את העניין. הנהג פתאום אמר שאין מה לפנות לביטוח שכל הנזק הוא 200 ש"ח שאני אתן לו על המקום, אחרת הוא וחבריו ילכו למשטרה ויגישו נגדי תלונה שישללו לי רישיון. לא הסכמתי לתת לו כלום, ואז הוא לקח את הפרטים שלי, ביקשתי ממנו את הפרטיו, הוא לא הסכים לתת, נתן רק את מספר הפלפון ואת שמו, אני הספקתי לרשום את מספר הרכב והוא נסע. ישר פניתי למשטרה, כי רציתי לפתוח תיק נגד נהג עבריין, במשטרה לא הסכימו לפתוח תיק, עקב העדר פרטים, גם טענו שזה כלום, ובכבישים זה קורה. לאחר מכן דיווחתי על מקרה לביטוח, צילמו את המכונית שלי וןטענו שמחיר השריטה הוא כ 50 ש"ח, לכן הנזק אצלו לא יכול להיות גדול יותר. אני לא ראיתי שום נזק. הסוכנת שלי טענה שאם יש לו בעיה שיפנה לביטוח, ויבדקו את העניין, אבל לפי התיאור הוא בכלל אשם. אחרי 3 שבועות, הופיע הנהג אצלי בבית, אני לא הייתי בבית, הוא הבהיל את אמא שלי, דפק בדלת ודרש לפתוח, הוא צרח שהוא מהמשטרה שאני הרסתי לו את האוטו ויצא נזק גדול, ואני ברחתי בלי לתת פרטים, למרות שזה שקר. לאחר מכן אני הגעתי הביתה, שמעתיח צעקות, ואמרתי לו שהוא לא מוסמך לקבוע את סכום הנזק, שיפעל בדרכים מקובלות דרך ביטוח, הוא צרח עלי שוב ואמר או שאנו סוגרים את זה כן בינינו ואת נותנת לי כסף על הנזק, או שאני הולך למשטרה. הוצאתי פלפון על מנת להזמין משטרה וכבר התחילו לצאת שכנים, ביקשתי מנו שירא לי את המונית, אבל הוא משום מה בא בלי מונית. הוא ראה שיצאו שכנים ושאני מתכוונת להזמין משטרה, הוא ישר ברח וצרח בדרך שיגיש תלונה לבית המשפט ואני אשלם לו הכל ועוד איומים. באותו רגע הלכתי למשטרה, השוטר אחר שאי אפשר להגיש תלונה בגלל העדר פרטים, התקשרו לנהג וביקשו ממנו להגיע לתחנת המשטרה למסור פרטים, כי בלי פרטים אי אפשר לטפל בעניין, גם בביטוח, האדון סירב, הוא אמר שוטר שאני אשמה והוא מגיש תביעה לבית משפט על הנזק הענק. מעניין איזה נזק? במשטרה אמרו שאין מה לעשות, שאם יזמינו אותי לבית משפט שאספר את האמת ובזה יסתיים הסיפור. עכשיו לשאלות: מה על לעשות? האם הנהגים שהגיעו למקום 10 דקות אחרי התאונה נחשבים לעדים? מי באמת אשם כאן? איך אני מוכיחה שהנזק בכלל לא נגרם? האם אשפר לכבל כתובת או טלפן של מפקח על נהגי מוניות? אני מודה לכם על התשובה.

למעלה