דלקות אוזניים חוזרות אצל בת חודשיים וחצי והקשר להנקה

Shmoops

New member
דלקות אוזניים חוזרות אצל בת חודשיים וחצי והקשר להנקה

שלום,
לבתי בת החודשיים וחצי יש דלקת אוזניים שניה בתוך חודש (שזה חריג לגיל הזה). אציין שהייתה לה לשון קשורה שהותרה לפני שלושה שבועות, כאשר בשילוב עם חיך גבוה והלשון הקשורה היה לה קשה לינוק. למיטב הבנתי, התרת הלשון והזמן אמורים לאפשר פעילות בליעה תקינה ואז החיך צפוי להיות רחב יותר ואוורור האוזניים טוב יותר (וכנראה לולא ההתרה היא הייתה צפויה לסבול מדלקות חוזרות).
עם זאת, בתוך פחות מחודש היא שוב עם דלקת אוזניים. פעמים רבות אני מניקה את בתי בשכיבה, ואני תוהה האם יש קשר בין תנוחת ההנקה לבין הדלקות והמעבר של החלב. אני יודעת שבהאכלה בבקבוק קרו מקרים בהם היו דלקות חוזרות ונשנות והרופא המליץ להאכיל במאונך ככל הניתן במקרה שבו התעלות והמעברים היו צרים, וזה פתר את הדלקות.

האם אכן יש קשר והאם כדאי להימנע מהנקה בשכיבה? (אציין כי אני מניקה בתנוחה זו כי זה מקל על היניקה של בתי, בגלל זרימת חלב רבה)

שאלה נוספת חצי קשורה - האם יש פקקים לאוזניים למקלחת לתינוקות בגיל כזה? אתייעץ עם רופא אאג בכל מקרה, אולם נקבע תור לעוד שבוע ואשמח לדעת אם כדאי לשנות משהו עוד לפני....

תודה מראש!

דלקת אוזנייםבילדים

שלום רב

דלקת אוזן תיכונה שכיחה בתינוקות וילדים.
דלקות שכיחות יותר בילדים עם תסמונות מסוימות ושינויים מבניים של הראש והפנים.
במחקרים נמצא שתינוקות יונקים סבלו פחות משכיחות של דלקות מאשר תינוקות שאכלו מבקבוק.
בנוסף בתינוקות שאכלו בשכיבה נמצאה שכיחות יותר גדולה של דלקות אוזניים.
מומלץ לפנות לבדיקת רופא אאג לברור האם מדובר בדלקת אוזניים או בנוזלים.
במידה ומדובר בנוזלים יש צורך גם במעקב שמיעתי.
במידה ואין דלקת פעילה או הפרשה מוגלתית מהאוזן אין צורך במניעה מחדירה של מים בזמן רחצה.
שיטה פשוטה לשמירה ממים היא צמר גפן מרוח בואזלין.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר

למעלה