"האישה האידאלית"

אתי@

New member
"האישה האידאלית" ../images/Emo35.gif

התחיל בפורום חתונות שירשור מעניין, שמתאים לנשואים טריים לא פחות מלמתחתנים... מה דעתכם?

dorlim

New member
החלטתי להגיב לשרשור דווקא פה...

בגלל שפה זה נראה לי יותר רלוונטי. אנחנו עוד לא נשואים, אבל חיים יחד כמה שנים, אז אני חושב שיש לי קמצוץ של מושג לגבי מה שנאמר. קודם כל, לדעתי אין כזה דבר אישה אידאלית, כמו שאין כזה דבר בעל אידיאלי. הכל נגזר ממהות היחסים שהוא מה שבני הזוג מכניסים לייחסים ביניהם, וזה משתנה מאדם לאדם ומזוג לזוג. אני חושב שבישולים ונקיונות הם רק חלק קטן ושולי מהאידיליה הזוגית, וגם זה לא בצורה ישירה. בין בני הזוג, באופן טבעי, ישנה חלוקת עבודה, שמשתנה מזוג לזוג. חלוקת העבודה היא דבר שהצדדים מגיעים אליו במשך הזמן, ותלויה בקריירה של שני בני הזוג, באופי שלהם, וביתרונות הייחסיים שלהם. (לימור מסדרת, אני מנקה וכד´). אני חושב שעיקר האידיליה בין בני הזוג נובע מהחברות ביניהם, מהקשר העמוק שנרקם עם השנים, בעזרה, בתמיכה ההדדית וכו´. הרבה יותר חשוב לי, למשל, זה לא לשבור את המילה של השני, מאשר מי יבשל או ינקה. אולי זה המקום להעיר ולבקר מעט. אני שומע על נשים נשואות, שמשתדלות לשחק את "הרעיה הטובה". לדעתי זו טעות. קודם כל, לנו הגברים זה מאד נוח, וקל לנו להתרגל לזה... שנית, זה מנציח את השוביניזם, שרבים (ורבות) מאיתנו מנסים להעיף מן העולם. לבסוף, זה יוצר מצב בו יש דיכוטומיה לא עניינית בין ה"תפקידים" של הבעל ל"תפקידים" של האישה. כמו שכתבתי קודם, עדיף יהיה שחלוקת התפקידים תהיה יותר עניינית, שוויונית, ולא מתוך דפוס חברתי זה או אחר. זה לא אומר שצריך להגיד: אני אעזה כלים בתנאי שאתה תעשה ספונג´ה... אלא בהבנה באהבה ובחברות. זו דעתי האישית, ועכשיו אני רץ לעזור ללימור, שמסדרת בינתיים בלעדיי, ולא כל כך שמחה מהענייו...
וסליחה על התגובה הכל כך ארוכה...

jess ועוד

New member
בני זוג נשואים בתחילת דרכם

לומדים אחד את השני האישה האידיאלית לדעתי זה מושג שלא קיים !!!! כל יום קמים ולומדים משהו חדש על בן\בת הזוג ככה שאין מצב לצפות למשהו אידיאל ולא קיים אלא לאהוב את מה שיש אז הוא זורק גרביים ואני מנגבת במגבת ידים מלוכלכות לפני ששטפתי אותן סו ווואט הוא ילמד להסתדר עם זה ואני אלמד לאהוב אותו עם הגרבים המסריחות בסלון לדעתי זו מהות הזוגיות להשלים אחד את החסרונות של השני זה אידיאלי

הילית*

New member
כ"כ מסכימה איתך !!!

אני כ"כ בגישה שכל אחד עושה מה שהוא יכול ולא אומרים אף פעם אני ניקיתי אז אתה תוריד את הזבל. שנינו אנשים עובדים ואפילו הרבה שעות אז לפעמים אני יכולה יותר ועושה יותר וצריך תמיד לזכור שמה שכל אחד תורם הוא לטובת שנינו והכל צריך להיעשות מתוך איכפתיות ופרגון לצד השני

shelycat

New member
עוד דבר קטן גם ממני....

אז רק כדי לחזק את מה שנאמר גם אנחנו מאמינים בחלוקה שווה פחות או יותר בינינו (למשל אני מבשלת ועמית שוטף כלים). בסך הכל עקרת בית למופת אני לא אהיה וגם לעמית וגם לי אין שום כוונה ורצון שהאישה לה הוא נישא תהפוך לעקרת בית, אם ורעייה למופת במקום האישה שאותה הוא אוהב ואיתה הוא התחתן. עברו מן העולם הימים (לפחות אצלינו) בהם האישה נשארת בבית וגם עברו הימים בהם האישה יוצאת לעבוד כמו בעלה אך עדיין עליה נופל רוב העול מעצם התבטלותה בפני הגבר שלה שחוזר עייף מהעבודה. עמית ואני מתחלקים במטלות בינינו לפי העומס היחסי בחיינו וגם לפי מי יותר טוב במה. ושנינו מנסים להקל על השני כמה שיותר ולמען האמת נדמה לי שעמית עושה יותר.

רחלי1

New member
קראתי את שרשור התגובות -

כל מילה, של כולן כאן (וגם של דורון של לימור), פשוט מדוייקת ונכונה. אין לי מה להוסיף, סיכמתם כל כך נכון את הסוגיה!

למעלה