האם אני במקום הנכון...מחלת ה-O.C.D

LIAT2504

New member
האם אני במקום הנכון...מחלת ה-O.C.D

שלום לכולם, אני חולה (אם אפשר לאמר חולה), יותר נכון סובלת ממחל O.C.D שזאת מחלה איומה של כפייתיות, בדיקות למיניהן ואובססיה לכל מיני דברים. אשמח לפרט השאלה היא :"האם אני בפורום הנכון" ? ממתינה לתשובות... תודה מראש וחג שמח לכולם עם המון אהבה וחיוכים

לעניות דעתי, כן.

השאלה היא מה המטרה? להבנתי OCD היא הפרעת חרדה. טיפול התנהגותי קוגניטיבי "משתדך" טוב להפרעות מהסוג הזה. אני ממליץ גם על הפורום הבא כאפשרות נוספת: http://refua.hevre.co.il/forum.asp?page=message_table&category_id=59&goNext=120

LIAT2504

New member
אתה צודק..זאת באמת מחלה של חרדות

זאת מחלה של חרדות, דיכאונות וכו'. אצל כל בן אדם זה מתבטא בצורה שונה. אני כבר סובלת מזה 7 שנים בערך וגם מטופלת בתרופות ע"י פסיכיאטרית כמובן תחת השגחה, והייתי בטיפול קוגנטיבי התנהגותי, הלכתי לפסיכולוגים ולכל מיני מומחים. הבעיה היא שכשאני מתגברת על משהו אחד אז צץ לו משהו אחר. אומרים שזאת לא מחלה תורשתית (זה לא בדוק סופית), אבל לאבא שלי ז"ל היתה את אותה מחלה רק בוואריאציות שונות - (כמו שאמרתי לכל אחד זה בא בצורה שונה). זאת מחלה איומה שצריכים להתמודד איתה יום יום וזה לא קל אפילו הפסיכיאטרית שלי אומרת זאת. היום לאחר שנים של טיפולים אני נלחמת עם עצמי ויש לי תופעה שנקראת "טריכולמניה" - תלישת שיער, וממש בא לי לבכות כשאני כותבת את זה. זאת מחלה נוראית. אני מרגישה שיש בתוכי מישהו ששולט בי ולא נותן לי להפסיק וזה ממש מטרד עבורי, ובלי להשתחצן אני בחורה שנראית טוב ואני גורמת לעצמי נזקים כי אני מתעצבנת על טיפשותם של אחרים ומזיקה לעצמי וחבל. אם כבר שפכתי את ליבי... הגעתי למצב שאני עם פיאה עד שהשיער יצמח חזרה. אני מלאת בושה על זה אבל אני לא שולטת על זה. השיער שלי צומח אבל אני רוצה עזרה בנושא הספציפי הזה שלזה עדיין לא מצאתי פתרון ואשמח מאד מאד מאד אם מישהו או מישהי קוראים ושמעו או יודעים על זה. אשמח להתכתב עם אנשים שיש להם את אותה מחלה הם יבינו אותי ואני אותם. תודה מקרב לך על ההקשבה ועל העזרה. אשמח לשמוע תגובות ואני אכנס לפורום שרשמת לי - תודה לך מקרב לב.

בושה למה?

כשאנחנו מתביישים, צריכה להיות לכך סיבה ראויה. נגיד, אם עשיתי משהו לא מוסרי, מגיע לי להתבייש, או "הגיוני" שאתבייש. למה את מתביישת? עשית משהו רע?

LIAT2504

New member
ממש לא נהפוכהו

אני בחורה טובה מבית טוב, מה לעשות שיש לי את המחלה הזאת לצערי הרב...... אני מתמודדת איתה ואמשיך להתמודד איתה כי אני חושבת חיובי. אשמח פשוט לדבר על זה עם האנשים הנכונים, אנשים שיש להם את אותה מחלה. תודה רבה לך על זה שאתה מגיב וכותב לי, אתה ממש גורם לי לחייך ואשמח לכתוב לך.

מעבר למקום הזה

יש פורום תמיכה בתפוז לאנשים הסובלים מ- OCD - פורום מס' 15. הם לומדים על המחלה, נפגשים ובאופן כללו מאוד מואד תומכים כמו שפורום תמיכה אמור לעשות.

LIAT2504

New member
תודה רבה לך....ושאלה לי אלייך

בפורומים לא רשום מס' איך אאתר אותו (את הפורום של חולי O.C.D) ?

LIAT2504

New member
תודה רבה....

באמת תודה רבה, מצאי את הפורום הזה וכתבתי שם ובאמת פנו אליי. תודה רבה רבה רבה מכל לב. אשמח תמיד לעמוד לרשותך ולעזור. ליאת

למעלה