האם אפשר לתכנן הריון של תאומים?

dganit1

New member
האם אפשר לתכנן הריון של תאומים?

בעקבות שיחה שהיתה לי עם חברה דנו בנושא שהיום יש שיטות לקבוע את מין הילוד ע"י בידוד זרע או משהו כזה וניסינו להתוכח מה היינו בוחרות כאח פוטנציאלי (לי יש בת בבטן ולה יש בן) והמסקנה שהגענו אליה שהכי טוב היה שההריון הבא יהיה תאומים בן ובת וככה מרויחים משני העולמות מעניין אם אפשר לסדר דבר כזה.....:)

דואט

New member
אז ככה

לי יש תאומים בן ובת שנקלטו באופן טיבעי. האגדה מספרת שככל שהגיל מתקדם יש סיכוי גדול יותר להיריון תאומים. ריבוי משגלים (שימי לב) גם תורם לעניין. אצלנו לפי דעתנו הבן נוצר לפני הבת (אין לי מושג אם זה אפשרי מבחינה ביולוגית אבל זאת ההשערה שלנו) וזה בגלל שבאולטסאונד הראשון נצפו שני שקי הריון האחד התחיל להתחלק והשני עדיין לא והיינו צריכים לחכות שבועיים עד לאולטרסאונד השני כדי לדעת אם יש שני דפקים או לא. מה שקרה בסופו של דבר. לגבי המין של הילדים. נו, זה כבר עניין של מזל. אז בהצלחה שיהיה.

ashlaya

New member
תאומים- חלום מתוק...

כייף לישמוע שאני לא היחידה עם ה"שיגעון" של לרצות תאומים בנתיים באולטאסאונד ראשוני לא נאמר לי דבר אבל שמעתי על "הפתעות" ותגליות רק בחודש חמישי מה אתן אומרות לתחושה יש משהו בעניין??????? אני מאוד רוצה למרות שכולם מסביב טוענים שזה קשה עם אחד אז בטח שעם שניים קשה יותר... חוצמזה זה גם מה שיש לי בחולומות...מה אתן אומרות? אגב מבחינה תורשתית זה תלוי לפי האישה או לפי הגבר???

dganit1

New member
טוב אז כדי לישם

את הפטנט הזה לקראת תכנון ההריון הבא כנראה מה שצריך זה איזה שלושה ימים של נופש ביון בדיוק בימי הביוץ ואז לעשות ולעשות ולהמשיך לעשות נשמעת שיטה מענגת למדי

עכשיו !!!!!!!!!

עכשיו ברגע זה ממש הייתי נכנסת להריון כזה, לא רוצה רק בן או רק בת, רוצה שניהם ביחד. ! חשבתי לברר אצל רופאים אם ניתן יהיה לעשות הפריה שכזו, אך נאמר לי (ע"י חברות שחושבות שהטירוף מניע אותי) שזה יהיה בלתי אפשרי בגלל שאני אישה פוריה... אז למישהו יש יותר טיפים על זה ? עוד סיפורים שאולי זה אפשרי??? נו.. יש לי שם לבן ובת...

dganit1

New member
ממש הוצאת לי את המחשבות מהלב !!!!

אגב גם אנחנו ידועות במשפחה כנשים פוריות אז באופן טבעי זה לא יהיה רק ע"י איזשהיא התערבות...

נירית1

New member
האמת שקצת קשה לי עם הנושא הזה ובעיק

עם הרעיון לנסות להכנס להריון תאומים מטיפולים! אולי תכנסו לפורום פוריות ותקראו קצת על טיפולים ועל בנות שייתחלפו אתכן ברגע כדי להכנס להריון עם ילד אחד, ואח"כ תכנסו לפורום הריון אחרי טיפולים בוואלה ותקראו על בנות עם הריונות תאומים שילדו בשבועות 25 או 28 או שנמצאות בשמירת הריון במחלקה לסיכון גבוה - ותגידו תודה למה שהטבע נותן בלי הצורך לעזור לו בשנים של טיפולים! אני בהריון עם תאומים מטיפולים שזו התרגשות רבה וקושי מאד גדול בעיקר בגלל ההריון הקשה שעובר עלי יחסית להריון של עובר אחד שהיה לי, והחשש שלי מפני פגות ולידה מוקדמת. באופן מעשי הריונות תאומים ספונטניים מתרחשים בד"כ במשפחות שיש בהם תאומים. בגיל מבוגר מעל 35 יש סיכוי יותר גדול לתאומים, וגם ככל שמ"ס ההריונות של האשה עולה יש סיכוי להריון תאומים בד"כ מהריון רביעי ומעלה. שוב בתור אחת שעברה המון טיפולים (וממש לא מבחירה!) תגידו תודה על כך שאתן פשוט יכולות להכנס למיטה עם הבעל לזרוק את הגלולות ולהכנס להריון. אז מצטערת על המגילה ורק רציתי לתת עוד נקודת מבט.

dganit1

New member
נירית שלום

באמת שלא התכונתי לפגוע זה נאמר רק בתור תיאוריה בתור אילו יכולנו לבחור... הרי גם את מין העובר לא ניסיתי לבחור ואני יודעת מה קורה בפורום פוריות גיסתי וחברתי הטובה ביותר עוברות את זה על בשרן ואילו היה משהו שיכולתי לעזור או לשנות או לחכות עד שכולכן יכנסו להריון ורק אז ללדת בעצמי אז הייתי עושה זאת בחפץ לב את העובדה שלחברתי יש בעיות גיליתי רק אחרי שזרקתי את הגלולות ועשיתי זאת בעצה אחת איתה ולספר את האמת זה גם לא כ"כ נחמד להיות בהריון כשאת יודעת שהחברה הכי טובה שלך זאת שאיתה תכננת לבלות את חופשת הלידה ניתקלת בקשיים תקופה ארוכה היה לי קשה לקבל את ההריון שלי בשימחה שלמה בגלל זה והרגשות היו נורא מעורבים אני רק מקווה שהתקופה ההיא לא השפיעה על העובר ומייחלת ליום שיהיו למתוקה הזאת תאומים בן ובת וככה לפחות היא תשיג אותי במשהו וישוב האיזון לעולם...

נירית1

New member
דגנית בוקר טוב

לא ממש נפגעתי , רק לפעמים נורא מכאיבים לי הדיונים האלו על הנסיון לשנות את הטבע כשממש אין צורך ואין מודעות לנשים שהיו נותנות הכל לעשות את הדברים לפי הטבע,והיו מוותרות על כל כדור זריקה או הורמון שהיה צריך להכנס לגופן. בהריון הקודם שלי שהושג אחרי הרבה זמן - לא רציתי לדעת את מין העובר עשיתי בדיקות מינימליות כי כל הזמן אמרתי - תודה שאני בהריון תודה שיש לי עובר ואני אהיה מאושרת עם כל ילד שיצא לי מהבטן. לגבי יחסייך עם חברתך - מנסיון שלי עם אתן חברות טובות תשארי שם בשבילה תשתדלי לספר על ההריון כמה שפחות אלא עם היא מתעניינת, אבל לא להסתיר ממנה מידע . הדברים שלי הכי הכאיבו שחברות לא רצו לספר לי שהן בהריון כי חששו מתגובתי!, וחברתי הטובה ביותר היתה בהריון רביעי כשאני הצלחתי סוף סוף - ובילינו בכייף ביחד ואני שמחה שהיא לא ברחה ממני בתקופת הטיפולים, כי היא עזרה לי המון! ולמרות שיש לה שלושה ילדים גדולים יש לנו גם ילדים באותו גיל - וזה ממש כייף. מקווה בשביל חברתך שתצליח ושתדעו לשמור על החברות שלכן.

התלבטתי מאוד ובסוף החלטתי

שאני חייבת להגיב. אבל לפני כן, אני רוצה לברך את כולכם על פתיחת הפורום, ומקווה שתמצאו בו את כל שאתן זקוקות לו ורוצות. קראתי את שאלתכן לגבי קביעת מין היילוד ומצאתי עבורכן את הקישור לכתבה שהופיעה ב-YNET. אני זוכרת שהיה דיון על הנושא בפורום פוריות, שהמסקנה ממנו היתה שזה מאוד מסובך כי הבדיקה לקביעת מין העובר בשלבים המאוד מוקדמים רוב הסיכויים שתפגע בעובר. מאחר שאתן נשים פוריות, לא יאפשרו לכן לעבור טיפולי הפריה. ואת האמת להגיד לכן? בתור מי שעוברת את התהליך, תיהנו מהמתנה המופלאה שנתן לכן הטבע, מהיכולת להרות בצורה טבעית. בטיפולי הפריה אף אחד לא יכול להבטיח מתי תצליחו להרות ובוודאי שלא יכולים להבטיח את מין היילוד, וחבל לגרום לגוף ולנפש לעבור תהליך מייסר שאין בו צורך. שיהיה לכולכן הריון קל ובריא מרב

anat_i

New member
וחוץ מזה...

אני המומה מכן! לא עדיף לגדל אותם אחד אחד? ילד אחד זה מספיק קשה, אז שניים ביחד?

דואט

New member
תאומים זה ק........שה אבל.......

איזה תענוג זה. למרות שההריון קשה זה חוסך הריון ולידה אחת שזה ממש חיסכון אדיר ויש בחירה אחר כך (למי שמסתפק בשני ילדים) אם להמשיך או לא. זה פלא הבריאה וזה מדהים יום ביומו. תוך לידה אחת מכפילים את המשפחה (למי שזה הריון ראשון שלה כמובן). ומי שמספר לכם שזה קופץ דור -- אל תאמינו לו!!!!!! יש לי טור אישי שבועי על גידול תאומים בוואלה וכשאני אגדל ואהיה חכמה אני אעשה קישורים לשם.

טל66

New member
מרב יקרה שלום,

קודם כל תודה תודה תודה. על הכל, על הברכה לפורום החדש (ואני יודעת שלא קל לך. גם אני הייתי היכן שאת היום טיפולים של 3 שנים) על הכתבה ב YNET ועל כך שאת מגיבה לחברות הפורום הריון ולידה. אני כל כך מקווה שבקרוב תוכלי לעבור אלינו ולדסקס את פרטי ההריון שלך!
ואני בהחלט מסכימה עם כל מה שכתבת. ואגלה לך סוד קטנטן: אני היא שלגיה מפורום פוריות!
טל

דואט

New member
חדשות טריות מהיום

שמעתי על מישהי שחפצה בתאומים ולקחה כדורים להגברת הביוץ ואכן נולדו לה תאומים. לי אישי זה נראה התערבות גדולה מדי בעניין הבריאה אבל לטעמכם

.מיקה

New member
מאוד תמוה בעיני מה שאת אומרת ../images/Emo5.gif

הכדורים שאת מדברת עליהם נקראים איקקלומין, והם ניתנים בשלב ההתחלתי של טיפולי פוריות, ואך ורק למי שאכן יש לה בעיית פוריות, ובוודאי לא למי שפשוט חפצה בתאומים. ובנוגע להתערבות בעניין הבריאה, לא מזמן היתה כתבה על רבנים שנותנים את הכדורים האלה לנשים דתיות, ללא מרשם רופא וללא פיקוח, כדי להגביר את הילודה. זה מעשה שהוא חוסר אחריות מדרגה ראשונה, בגלל הסיכון בהריון מרובה עוברים. נקודה למחשבה (בעניין הרבנים).

דואט

New member
אני מודה

זה רק HEAR SAY לגבי מה שאמרת על הדתיים אני פשוט בשוק. לא חשבתי שאפר לנצל ניצול ציני שכזה את הדת ואת הנשים המאמינות. ברררררר............

למעלה