האם אתן נאמנות למקום העבודה?

הילהל

New member
האם אתן נאמנות למקום העבודה?

היום אני לא עובדת אחרי 3 ימים בלי המזכירה שבמעין-שמירת-הריון נגמרתי ונמר לי קמתי משתעלת עם גרון מגרד, ואני חוששת שעל-סף דלקת בשלפוחית כי לא נתנו לי לקום לשתות או להשתין אתמול גם הייתי לא נחמדה הודעתי להם שאני לא מוכנה להחליף את ההגב' בכמה עניינים ושאם הם החליטו שאין לה מחליפה, אז אין. לדעתי הם לקו בהלם. ועדיין אני מרגישה אי נעימות. אי נעימות שעניתי כך, אי נעימות שלא באתי לעבודה (אני לא חולה-מתה. עובדה שבאתי עם בעלי לצילומי הגינות ועשיתי לו את היומנים עכשיו) והכי אי-נעימות על כך שהמזכירה השלישית, צעירונת מתוקה, אוכלת את כל הקש הזה עכשיו. כי היא לבד היום (אני הייתי הרבה לבד כששתיהן היו חולות. אבל אני יותר עמידה) כי אחרי שסירבתי לעשות משהו פשוט זרקו את זה עליה מבלי לשאול והיא היתה המומה ושאלה לדעתי ואמרתי לה שלו ידעתי מה עושים, לא הייתי במצב של לעזוב את העבודה אני תמיד נאמנה למעסיק ולעבודה לפעמים זה בא על חשבוני, לפעמים על חשבון המשפחה, לפעמים על חשבון העסק של בעלי ועכשיו, לקראת הסוף, כשאני נאמנה לעצמי ולמשפחה ולעסק - זה עושה דברים משונים מצד אחד הרגל מגונה הרסני שהיה לי (חיטוט בקרקפת עד זוב דם, אני מאוד נבוכה לספר) נעלם בעלי שם לב שזה נעלם במפתיע מייד אחרי שהודעתי שאני לא ממשיכה אני הרבה יותר רגועה ושעות אחה"צ-ערב הפכן נעימות בעלי רגוע מזה שהוא פנוי לעסק ואפילו מקבל תמיכה במקום כעס ודרישות ומצד שני - אני ממש מרגישה לא נעים! אני נבוכה מהמחשבה שלא מאמינים לי שאני חולה (כי בעבר באתי במצבים כאלה ולא נעדרתי) אי נעימות מחברתי המתוקה שמשלמת על ההתנהגות שלי איך הולך סולם הנאמנויות שלכן? באידאל ובמציאות?

פלג מים1

New member
לא נעים מת מזמן ../images/Emo4.gif

אני מאוד נאמנה ומוכנה לעשות לא מעט עבור מקום העבודה שלי/הבוסית שלי/הקולגות שלי, אבל יחס גורר יחס. נעים לי ונחמד לי ואני גם מתוגמלת כראוי, זה לא בדיוק המצב שלך...

איזה עיתוי ../images/Emo4.gif

השבוע חטפתי מכל כיוון אפשרי בעבודה - כשהייתי ראש גדול כעס מנהל א', כשהקפדתי על הנהלים כעס עלי מנהל ב' (אל תשחקי לי ראש קטן
) וכללית - כשכל המערכת חרקה כהוגן השבוע, מסיבות שלא תלויות באף אחד - כל התלונות והכעס התנקזו אלי
אני נאמנה לגמרי, יותר מדי אפילו. כל עוד משלמים לי - אני מחויבת לתת את המקסימום... אז השבוע הגעתי לעבודה מוקדם מאד בבוקר, כדי להרוויח כמה שעות שקטות (אני לא מחתימה כרטיס שעתי, אף אחד לא יודע אם הקדמתי), וכשיצאתי בשעה הרגילה (על שעת הנקה שנשארה תיאורטית בלבד אני בכלל לא מדברת) כי מחכה לי תינוק רעב בבית - נעמד מולי מישהו מלא חשיבות עצמית, והסביר לי שזה לא יתכן שבארבע וחצי הכל נופל מהידיים והולכים הביתה, וכך לא עובדים, וניסה לנגן לי על המצפון...
בד"כ זה לא כך. בד"כ נעים לי במקום בו אני עובדת, אבל צירוף של נסיבות ואנשים גורמים לי בתקופה האחרונה להצטער על המסירות ולרצות ללמוד איך לא לקחת ללב כל יציאה כזו. היום כל איזכור של יחסי עבודה מוציא ממני גל של כעס, אז אני עוצרת כאן...

הילהל

New member
וואו!

חתיכת צירוף מרגיז אבא שלי תמיד מספר לי על חבר שלו שאומר שהוא שמח שמעולם לא היה נאמן לאף מעסיק ואני תמיד נאמנה לכל מעסיק! קרה לי ששקלתי לא לקבל הצעת עבודה קורצת עקב נאמנותי למעסיקה באוניברסיטה. חברה לעבודה שאלה כמה אני מרוויחה במשרה האוניברסיטאית, כשנקבתי בסכום (המגוחך) היא אמרה לי "נורא זול לקנות את הנאמנות שלך" זה עשה לי משהו נכון - ועזבתי לטובת משרה הרבה יותר מעניינת ורווחית ועד היום אותה מעסיקה לא סולחת לי ועד היום קשה לי עם זה. למה קשה לי עם זה שעזבתי מקום ששילם לי גרושים? האם זו תכונה נשית?

אני מרגישה אחרת

לא חושבת שהיתה לי שום בעיה מצפונית לעזוב מקום עבודה בו אני לא מסופקת מקצועית או לא מוערכת מספיק (וחלק מההערכה זה גם השכר) ואני לא חושבת שזה סותר את הכוונה "להיות בסדר". כשעזבתי את מקום העבודה הקודם שלי נתתי התראה מספיקה , הסכמתי להשאר קצת יותר ממה שהייתי חייבת על מנת לסיים מה שאפשר ולדאוג להעביר חפיפה ל - 4 אנשים שהיו אמורים להתחלק בינתיים באחריות שהייתה לי עד שיהיה מחליף/מחליפה. לדעתי יחסי עבודה הם הדדיים. יש פה "ניצול" הדדי. אני צריכה עבודה והעבודה צריכה עובדים. באותה מידה שהיו מפטרים אותי אם לא הייתי מועילה מספיק אני יכולה להתפטר אם אני לא מרגישה שאני מקבלת מספיק ויודעת שאני יכולה לקבל יותר. אני יודעת שבתקופה שעבדתי הועלתי,השקעתי ו קידמתי דברים אז למעשה נתתי תמורה עבור ההעסקה שלי. היה מספיק הוגן מצדי להתריע על כך שאני לא מרגישה מאותגרת מספיק מבחינה מקצועית ולא ממצה יכולות וכשלא הרגשתי שזה מקבל את ההתייחסות והטיפול המתאים הודעתי על עזיבה. מה הייתי אמורה לעשות להיות "נאמנה" ולדפוק לעצמי את העתיד? מי מבטיח שמישהו יהיה נאמן לי אח"כ? את יודעת כשהודעתי על עזיבה סגן המנכ"ל הגיע אליי לחדר (לפי מה שאמר השותף שלי לחדר שעובד שם מעל 10 שנים הוא לא זוכר מתי הוא בכלל ירד לקומה שלנו) וביקש לדבר איתי. הוא אמר שלא כדאי לי לעזוב שאפשר לטפל בבעיות ובכלל מבחינת העתיד נראה שיש יציבות בחברה וזה דבר חשוב. עניתי לו שאני ממש לא תולה את העתיד שלי בעתיד של החברה. הדבר היחיד שיקבע את העתיד שלי הוא הנסיון שאצבור ורמת המקצועיות שאליה אגיע. אם אהיה טובה ומקצועית אני לא אדאג גם אם החברה תיפול מחר כי אדע שיש לי אלטרנטיבות. במצב הנוכחי אמרתי שאני נותנת את השנים הכי טובות שלי למקום שלא מקדם אותי לשום מקום וזה הימור שאני לא מוכנה לקחת. אם מתישהו המצב יתערער ואפוטר אני לא מרגישה שהנסיון שאני צוברת פה יאפשר לי להתברג בקלות למקום אחר. בקיצור זה מה שמנחה אותי. אני אעבוד במקום בו ארגיש שאני מתפתחת ומוערכת. אם אשאר רק בגלל נאמנות ממילא לא אועיל כי התפוקה תרד כשהמוטיבציה והעניין ירדו אז מה התועלת? לא יותר הוגן כשמיצית לעזוב ולפנות את התפקיד למישהו שיתאים לו יותר?

הילהל

New member
את כותבת כ"כ נכון

זה בדיוק מה שאני מרגישה עכשיו שאלו ה-שנים שלי לצמוח ולהתפתח כאדם, ובעבודה הזו זה לא יקרה אה.. כשאמרתי שאני מבקשת לסיים את העבודה אף אחד לרגע לא ניסה לשכנע אותי אחרת אמרו בפה מלא "זה התפקיד" ואני נאלצתי לומר "אז אני לא האדם שימלא אותו"

lilend

New member
אני מאוד נאמנה למקומות העבודה שלי

זה לא משהו שאני רוצה לשנות, עם השנים העבודה הזו עזרה לי להתקדם לתפקידים מעניינים ולהנות במקום העבודה. לאור העובדה שאני נמצאת 7 שעות ביום במקום העבודה, חשוב לי להנות.

זריחה3

New member
יותר מידי נאמנה... לוקחת הביתה..

עבודות, תדריכים ונוהלים. נזכרת במשהוא ששכחיתי לעשות או שפתאום צץ לי רעיון, וזה כשאניבבית, אני מוצאת עצמי מצלצלת לסניף קפ"ח בו אני עובדת בקפ"ח (אחות במיקצועי) ובכלל בלילה כשאני קמה אני עושה "רשימת קניות" מה כדאי לשפר ולייעל. מספיק!!! צריכה להפסיק את זה. לדעת לעשות "קאט" בבית מהעבודה.

ענבל30

New member
אני מאוד נאמנה למקום העבודה

וזה מתבטא לא רק במוסר עבודה גבוה יחסית - אלא גם בכך שאני מפתחת מעין "גאוות יחידה" במה שאנחנו עושים - ולא משנה אם טוב לי או רע לי שם. במקומות עבודה שהיה לי רע שם, שהרגשתי מנוצלת ולא מוערכת - המירמור בסופו של דבר משפיע גם על הנאמנות, אבל זה רק "בסופו של דבר". שנים המלצתי בחום והתלהבות על עבודות של אמנית שעבדתי אצלה - למרות שהתנהגה זוועה לעובדות שלה וגם פיטרה אותי בסצנה מביכה ומשפילה במיוחד. במקום שבו אני עובדת עכשיו - זה עסק משפחתי קטן יחסית, וההרגשה של הזדהות עם העסק ו"גאוות היחידה" היו שם מההתחלה, וזה רק הולך ומתגבר, הודות ליחס ההוגן שלהם כלפי וכלפי כל העובדים. קיבלתי ימי מחלה עכשיו, והתקשרתי לעבודה להגיד שאני זמינה טלפונית וגם מוכנה להגיע לכמה שעות אם יהיה צורך דחוף. וזה בגלל שבאמת אכפת לי מפרוייקטים שאמורים להתבצע השבוע, ומהשרות שאנחנו נותנים ללקוחות.

אמאפלוס

New member
מזדהה

יש לי גאוות יחידה, אני מרגישה שאני מתנהלת על פי חינוך של "כבוד" או הנמכה שלי כלפי סמכות מעצם הסמכות. קשה לי להגיד לך לא לקחת ללב, הרי כשאנחנו משקיעים בעבודה הדבר מתבטא גם בצורה רגשית, ונסחפים לקיצוניות. כך, זה לגבי, לפחות- מחשבה על מקומות העבודה שלי (יש לי שניים), ובמקביל- התאכזבות כשהסמכות לא מפרגנת לי, או בולמת אותי (לאחרונה התחלפה לי מנהלת, ואני מרגישה שהיא לא נותנת לי יחס מתאים). ממליצה לך לחפש מקום עבודה מתאים. אותי תמיד מנחמת המחשבה שאני יכולה לעבוד בעבודות שחורות- נקיון וכו'. (גם כשיש לי תואר שני במקצוע מבוקש). אין דבר כזה לא למצוא עבודה, לפחות לא בגילאים שלנו. בריאות נפשית לא קונים במכולת, ואין סיבה שאת/ בעלך או ילדייך ישלמו את המחיר.

גם אני מאוד נאמנה, ולפעמים אוכלת אותה בגדול

במקום העבודה הקודם שלי לא ידעו להעריך את זה וכמו בסיפורים, רק אחרי שעזבתי והיו צריכים להביא 2 במקומי, פתאום קלטו את התרומה שלי. למקום הנוכחי אני נאמנה כי אני אוהבת לעבוד שם וטוב לי עם האנשים. מה שאני לא אוהבת זה הלחץ הבלתי פוסק שרק הולך וגובר בחודשים האחרונים, שמבחינתי מביא אותי לסף דמעות ייאוש לפעמים.

liri לירי

New member
אני נאמנה מאוד למקום עבודתי

ובעלת מוסר עבודה גבוה. אך עם כל זה, לאחרונה קורה לי שאני רוטנת כל בוקר כשצריך לקום לעבודה ומנסה לחפש לעצמי תירוצים למה לא ללכת. {מחפשת איפה ומה כואב לי.....;)} למרות שזה עובר לי אחרי שעה בעבודה. אני עושה המון שעות נוספות מרצון. אבל, מוכרחה לומר כי אני מתוגמלת בכך. ומוערכת ע"י הבוסית שלי.

pasivagresiv

New member
להילהל -נאמנות קודם לעצמך ולילדים

חשוב לזכור שגם במקום עבודה נפלא - אם יקלעו לקשיים יפטרו אותך. רק לפני שבועיים חברה סיפרה לי שלא נעים לה ללכת לראיון עבודה מבטיח בגלל העבודה הנוכחית, ונחשו מה, עכשיו הודיעו לה שמסיבות כספיות היא מפוטרת. חשוב לעבוד טוב ובמסירות, אבל לא להיות פתי, ולא להתבלבל - החברה שייכת לבעלי החברה, לא לך. את יודעת מה יכול לעזור לך לשנות התנהגות? המחשבה שאת מלמדת את הקולגה הצעירה שלך איך לעמוד בלחצים ולא להקלע לאותו מצב. כבר הציעו לך דרכים אסרטיביות לסרב לעשות עבודה לא שלך, אז לא אחזור. קחי עליה אחריות בזמן שנותר ולמדי אותה לומר לא בחיוך, במקום להתאמץ ואחר כך להתפוצץ . תמיד יותר קל לנו לחשוב על אחרים מאשר על עצמנו, נכון? אז תחשבי עליה! אגב, כשהייתי צעירה גם אני חשבתי שמקסימום תמיד אוכל לנקות בתים, כמו כשהייתי סטודנטית. אבל בגיל 40+ זה לא נראה ככה. זה נראה כמו כשלון לחזור לשם, וכבר יש פחות כח, וגם השכר לא טוב כמו שהיה פעם. אז בנות, תכננו את ההתקדמות שלכן ואת ההתפתחות המקצועית, ונסו גם להרויח כסף, זה לא בושה, זו החובה שלכן למשפחה שלכן. מאחת שריחפה הרבה שנים ועכשיו משתדלת קצת באיחור לחזור לעניינים

הילהל

New member
הסיפור על חברתך - זה מה שמבהיל

בעיקר כי אני מכירה המון סיפורים כאלה של אנשים שנתנו את עצמם ושמו את עבודתם במקום הראשון, וגילו שהמקום לא נאמן להם כפי שהם היו נאמנים לו זו אחת הסיבות שאני לא בטוחה בכלל שאני רוצה להיות שכירה - המקום הציני והמנצל הזה מבהיל אותי

מותק, החבר'ה נהנו

אין ספק שהנאמנות משתלמת. יכול להיות שלא מאמינים שאת חולה כי כתבת על זה בפורום כמה ימים לפני... נקודה למחשבה והנה עוד נקודה למחשבה: נסי לצמצם את הזמן בפורום לטובת זמן שירותים. כך גם תצליחי לשמור על השלפוחית

הילהל

New member
בעיה, בעיה

פורום אפשר לעשות על הכיסא שממנו לא רוצים שאקום אם אנסה לעשות פיפי על הכיסא הזה אהמ אני מתקשה לחשוב על המילה המתאימה ביותר שתתאר את זה (מבוכה? ביזיון? השפלה? אסון? גועל נפש? הכל?) בעבודה שלי יודעים היטב שאני לא מרוצה זה ה תחיל מאינספור שיחות וניסיונות שלי לשפר כל הצעה שהצעתי נענתה מיידית בסירוב (הצעתי לחלק אחרת את התפקידים בין שלושתנו, הצעתי שינוי מסוים בסביבה הפיזית של העבודה, הצעתי שינוי מבחינת השיוך הקבוצתי) בסיומו של דבר נאלצו להודות שאין קשר בין תאור התפקיד שנתנו לי כששכרו אותי לבין התפקיד שהם רוצים שאבצע בפועל, לכן לא היתה לי ברירה אלא להודיע שאם כך - אין טעם שאשאר האם אני חולה? בהחלט האם זה קשור לעובדה ש"טחנו" אותי 3 ימים כאילו הייתי שני אנשים? אפשרי האם בעבודה אהובה ונהדרת הייתי מגיעה גם כשאני חולה? גם אפשרי, אם כי מאוד לא חכם מצידי (ולא הוגן כלפי מי שאדביק)

למעלה