האם אתן נעלבות ??

האם אתן נעלבות ??

האם אתן נעלבות מכינויי הגנאי שיש לנשים בעלות עודף משקל .כמו דובה או שמנה .
רק עכשיו כאשר עמדתי בחדר המדרגות בבניין עלו שכן ושתי בנותיו (את השכן ראיתי פעם אבל את בנותיו לא אני גרה כאן שנה ) בנות קטנות נראה לי 8 ,9 והן עלו והיה נדמה לי שהן לוחשות "איזה שמנה " .
האם המילה שמנה מעליבה אתכן .לי באופן אישי יש בעייה איתה עם המילה הזאת .
ובכל מיקרה לי כן מפריעים כינויי הגנאי האלה דובה ושמנה .
הייתי הרבה יותר שמנה ממה שאני עכשיו ירדתי ועליתי קצת שוב .אז עכשיו זה לא דובה .אבל גם שמנה זה מפריע לי .מה איתכן ??

googit

New member
אין ספק שלפעמים זה מפריע לי

השאלה מי אומר את זה?
אין ספק שילדים בני 8-9 , לא ממש הייתי נעלבת מהם, כי בכל זאת התפיסה שלהם ושלי שונה משלהם. אבל, מאנשים בוגרים יותר בעיקר הקרובים לי , אולי כן הייתי נעלבת. בעבר הייתי נעלבת, אבל למדתי לחיות שזו אני ומידה 36 לעולם לא אצליח להגיע/להיות, גם אם ארצה כי זה כבר עניין של מבנה, אבל כן, אני יכולה לשאוף להגיע למידה 42/40.
googit

Maldini Girl

New member
יוצא לי הרבה לחשוב על מה שאת אומרת

שבסופו של יום זה עניין של הפרשנות שנתנו לדברים.
&nbsp
אתן לך דוגמא. אני עובדת עם ילדים, ולפני שנה ילד בן 4 אמר לי "את שמנה". אוטומטית עניתי לו (בלי להיעלב בעליל) "מאד לא נעים לי איך שאתה מדבר" והוא בתגובה ענה "אהההה את רזה! את רזה!"
זה לא שבשנייה הזאת נהייתי רזה בעיניו. אבל בשנייה הזאת הוא למד שלהגיד למישהי שהיא שמנה זה משהו מעליב.
האם זה באמת הדבר הנכון?
האם מישהי הייתה נעלבת אם היו אומרים לה "יש לך שיער שחור" או "יש לך עיניים ירוקות" או "את מטר שישים ושתיים"? הרי בעצם להגיד על מישהי שהיא שמנה זה לציין נתון כמו "את מחייכת" או "את לובשת שחור". הקונוטציה השלילית היא בגלל מה שאנחנו הפכנו את זה להיות.
&nbsp
גם שנה אחרי אני שואלת את עצמי האם הייתי צריכה לענות לו "נכון. ולך יש עיניים כחולות." או פשוט לחייך ולומר "ואיך אני יכולה לעזור לך?"

זה טוב מה שאמרת לו

וזה לא רק פרשנות שלנו כי אנשים , ילדים אומרים את זה כמשהו שלילי הם לא מתכוונים למחמאה או לעובדה כמו האישה הזאת נמוכה וההיא גבוהה.
והעניין עם ילדים שהם תמיד אומרים את האמת לא מייפים את המציאות כמו את מלאה .
בכלל המילה הזאת שמנה יש לי בעייה איתה .
ואני יודעת שאם זה מפריע לך אז תעשי עם זה משהו עשיתי כבר את הדבר הכי קיצוני שיש .
זה כמו לחיות בהכחשה לא נכון אני לא שמנה אני מלאה וזה לא שאני לא מודעת לעצמי פשוט לא נעים לשמוע את זה .שמנה . (לא אוהבת את המילה הזאת).
תודה לכן על התגובות

Maldini Girl

New member
בוא נתחיל מזה שילדים בני 5 לא באמת מכירים במושג "מלאה"

ולא, גם לא תמיד הם אומרים את זה כמשהו משפיל. לפעמים הם אומרים את זה פשוט כעובדה.
שוב, המילה שמנה לצורך העניין היא תיאור. היא ההפך מרזה.
האם אני שמנה או מלאה? האם זה בכלל משנה?

Blue Rose

New member
אני שמנה...

זה תיאור מצויין שלי.
אם משתמשים בזה כמילת גנאי- זה בכלל לא מעניין אותי. אני לא משתמשת במילים כאלו, ומי שכן- לא מספיק טוב כדי שאתחשב בדעה שלו עלי.... (לא שיש מי שאתחשב בדעה שלו עלי- הדעה שלי היא הקובעת)
כשילד קורא לי שמנה - אני הופכת את זה לתיאור. אין לי כל בעיה עם המילה הזו.
לפני שבועיים בדיוק היה לי את זה. ילד חמוד, שאני מכירה וכבר דיברתי איתו כמה פעמים. ניגש אלי ואמר את מאוד שמנה. אמרתי לו ואתה מאוד רזה...בדיוק באותו טון.
שמן זה לא דבר רע ולכן לקרוא לי שמנה זה לא דבר רע. זה תיאור...וזה מתאר אותי מצויין.

לא מזמן באיזה יום גשום הזמנתי פיצה לילדים. היה לי קשה מאוד להסביר לשליח איך להגיע למקום שהייתי בו....כבר צחקנו....כשהבנתי שהוא מצא את הדרך וכמעט הגיע אלי אמרתי- עכשיו רק נשאר למצוא את השמנה הרטובה מתחת למנורה - שמחזיקה טלפון. התפקענו מצחוק כשהוא הגיע והייתי עסוקה בלדאוג שימצא איך לצאת....

כשקוראים לרזה שמנה...או כשרזות קוראות לעצמן שמנות....זה עניין אחר...תכלס...זה גם קשור באדם שאומר וגם ביחס בין האדם שמדברים עליו לאנשים סביבו.
אפשר לקרוא לי נמוכה, אבל יש אנשים נמוכים ממני- אז מה הם? יש שקוראים לאנשים חצי מהמשקל שלי שמנים...אז מה? מה שמשנה זה מה כל אחד חושב עצמו.
אני שמנה... בהחלט...אבל אין לזה כל קונונטציה שלילית מבחינתי...

רוזי.

נכון .איזו תגובה יפה וחכמה

את ממש צודקת וכל הכבוד לך על הביטחון והגישה .
כנראה אכן שאם מישהו חושב על עצמו שזה שלילי אז אכן זה פוגע בנקודה רגישה .
תודה לך על התגובה היפה והחכמה .

משתתפת2

New member
בהחלט מעליב.

בתור בחורה כזו בעצמי (לפי הBMI, לפי הגדרות חברתיות, מה שתרצו) אני עדיין מעדיפה את גירסת הפוליטיקלי קורקט "מלאה".
אין בכך כדי להחניק את המודעות העצמית שלי.
"שמנה" מזכיר לי את כינויי הגנאי שחוויתי בילדות (אגב אז לא הייתי ממש שמנה אלא רק בעודף משקל, עולם אכזר). אין דרך שאני אשמע את המילה הזו ביומיום כתיאור מצב רפואי נייטרלי. למעשה גם מבוגרים מרשים לעצמם להשתמש במילה הזו כקללה.

אז לכל הרזים והלא-רזים שנוטלים לעצמם את החירות "לקרוא לדברים בשמם" - אני אומרת תפסיקו. אתם לא יכולים לדעת איך זה מתקבל בצד השני אפילו אם אתם עצמככם שמנים שלא איכפת להם להיקרא כך.

למעלה