האם דיקור יכול גם להזיק?

בהמשך לדברי איל...ולאיזון עליו דיבר

קודם כל חשוב לי להבהיר שאיני מדקר. לא עם מחטים בכל אופן, אלא עם האצבעות, עם הצ'י, אם ניתן לקרא לזה כך. נתחיל מהיין יאנג - במשפט אחד : הם שתי איכויות הופכיות המקיימות זו את זו ויחדיו את השלם. כלומר לא יתכן יין ללא יאנג וההיפך, והם שניהם יחדיו מקיימים כל דבר. מכך מסיקים שלא קיים חיובי ללא שלילי ומכך לא יתכן שהדיקור אינו מכיל שלילי. זה היה תיאור אחד מהיחסים בין היין והיאנג, הקשור לנושא עליו אנו מדברים. בנוגע לדיקור : א. הוא יכול להזיק כשהוא לא נעשה טוב, או בחוסר מיומנות מסויימת. ב. אני יכול לומר רק מתוך הנסיון שלי שאינו במחטים : דיקור טוב צריך להיות במקום הנכון, בזמן הנכון, בכיוון הנכון, לאורך זמן נכון, והמטופל צריך להיות במצב הנכון. (האבחנה במקרה שלי באה מתוך הטיפול). סיבות לתופעות שליליות : 1.אם משך הדיקור ארוך מדי למשל, כשהמטרה הייתה להניע צ'י\לחזק זרימה במרידיאן, הרי תיתכן זרימה מוגברת שאולי תיצור בעיה במקום אחר. 2.אם הכיוון אינו נכון, בטעות, הרי יכולה להיות החמרה בבעיה. 3.אם הזמן אינו מתאים הרי לא תהיינה תוצאות נאותות - לא שזה שלילי. 4.אם הנקודה של המטופל לא בדיוק לפי הספר והמטפל דוקר אולי בנקודה אחרת, הרי תופעות לוואי אינן מן הנמנע. 5.גם אם הדיקור היה נכון אבל האבחנה לבסיס המחלה לא הייתה נכונה, יכולות להיות תופעות לוואי שליליות. 6.אם המטופל אינו נמצא בשעה הנכונה או בהלך הרוח הנכון שלו הטיפול לא יעבוד נכון. 7.דיקור יוצר גירויים "חשמליים" עצביים. אלו יכולים להזיק במקרה שאינם במקום הרצוי. דרך אגב - באומנויות הלחימה הסיניות יש תורה שלמה של הכאה בנקודות הדיקור שמטרתה לפגוע ויש האומרים אף להרוג. אני אישית לא יודע עד כמה היא עובדת. בטח לא ברמה של הכאה בנקודה נקודתית. הנה דוגמה לטיפול לקוי. לקוח מפורום אחר: שלום, התחלתי לעשות דיקור סיני על מנת לשפר את מערכת החיסון שנפגעה במקצת בעקבות שימוש יחסית רצוף באנטיביוטיקה נגד דלקות בדרכי השתן.... לפני כשבוע, עברתי את הדיקור השני (למטפלת יש ניסיון רב והומלצה בחום ע"י חברה). מאז , יש לי עקצוצים בכף רגל שמאל אשר התפשטו במהלך למעלה לברך וגם לירך. לפני כשלושה ימים אותם עקצוצים והרגשת נמנום (כאילו נרדמה הרגל) עלו גם ליד שמאל. ביד שמאל אני מרגישה שריפה פנימית בתוך הזרוע............ אני מציין שוב שהרקע שלי אינו פורמאלי ואשמח לתיקונים והערות. בנוסף אני מביט על הרעיון בכללותו ולא על פרט ספציפי בו, כשהרעיון שלי הוא להראות את התמונה הכללית. בסופו של דבר הכל תלוי במטפל או בכל בעל סמכות הנותן כל שרות. זהו בינתיים
לילה טוב

למעלה