האם היהדות הובסה בין הדתות המונוטוסיטיות?

Hacker8880

New member
האם היהדות הובסה בין הדתות המונוטוסיטיות?

ישו יצא מהיהדות והיום כאלפיים שנה אחרי הולדתו יש כ-2 מיליארדים נוצרים. האיסלאם גם הוא נוסד זמן רב אחרי היווסדה של היהדות והיום יש כמיליארד מוסלמים. אם היינו מתייחסים בצורה דמוקרטית של הרוב קובע אז מספר המאמינים של הנצרות והאיסלם היו מביסים את היהדות שמונה רק כ-12-13 מיליון. כלומר הדת היהודית לא מספיק אטרקטיבית למין האנושי ולכן מספרנו מועט. יחד עם זאת כיהודים רובנו נולדנו לתוך היהדות ולגביי אפילו שהובסנו נגד הנצרות והאיסלם היהדות היא הדת שלי למרות שאני לא מאמין באלוהים.

batyablu

New member
אני חרדה ליהדות

אני באה מבית מסורתי וכואב לי הלב להיכן נסחפת היהדות. איני צעירה, אני רואה בעצב לאורך השנים כיצד היהדות במקום לנוע קדימה, היא זורקת את עצמה לאחור, לא מחדשת, רק מטילה עוד ועוד איסורים ומרחיקה אנשים. המדינה, לצערי, מחמשת אותה ומחבקת את הזרם האורתודוקסי שהשתלט על היהדות ועיקר ממנה את יופיה. אנחנו חיים במדינה שחייבת שינוי, שחייבת לאמץ את הרעיון של הפרדת הדת מהמדינה. נולדנו בני חורין לחשוב, נולדנו בני חורין לחיות, נולדנו בני חורין להאמין בצדקת דרכנו וליישם זאת, נולדנו בני חורין לבחור את דרכנו בזמן שנשמה באפנו וגם לבחור את הדרך בה נאמר שלום לעולם. כן, גם כאן אנחנו בני חורין. והכל מבלי לפגוע באחר, מבלי לגרוע מזכויותיו. מה שאני דורשת מהאחר, אעניק לו באהבה רבה. למשל, אלטרנטיבות שקורמות עור וגידים בכל הקשור לקבורה, יש להן ביקוש. לא ירחק היום ויקומו אלטרנטיבות שיזכו ברוח גבית גם בנושאים אחרים. אין לי דבר נגד דת, בועיקר הדת היהודית שהיא נפלאה והעניקה לעולם מתנה גדולה והיא הסדר החברתי. אבל חייבים שיוני. אני לא מבקשת פניית פרסה, אבל נדמה לי ששיכרון הכוח מניע את הממסד הדתי שאינו יודע היכן לעצור.

Hacker8880

New member
../images/Emo45.gifמסכים איתך

וצריך משהו כזה ליהדות שיתן לה רוח גבית: יהדות מודרנית 2011 ‬ היקום נוצר מחומר ואנרגיה דינמיים ונצחיים.כל דבר ביקום עשוי או חומר או אנרגיה או שניהם ושניהם צורות של אותה תופעה-היש. היקום נוצר תוך שבריר שניה בתופעה שנקראת המפץ- הגדול,ולא במשך 6 ימים תמימים כמו האגדה על אל מסויים... אין קיום ביקום לכל דבר שלא עשוי חומר ואנרגיה ומכאן שאין קיום ליהוה ולאלים או אלילים כלשהם שהם אמורים להיות מעל לחוקי היקום שהם נגזרת של חומר ואנרגיה מעורבבים בחלל ריק.חוקים אלה הם חוקים פיזיקליים ואבולוציוניים ואין שום דבר שהוא מעל לחוקים אלה.כל מה שקורה נמצא במסגרת הזאת של חוקי היקום. בדת החדשה הזו אנו "מאמינים" שהיקום הוא גוף שיתופי שבו גופים ותופעות שונים קשורים ביניהם בדומה לשיתופיות שקיימת בגוף האדם,ומקומו של האדם ביקום שיתופי זה הוא היותו תודעתו ומודעתו העצמית של היקום ומכאן שיצורים תבוניים ביקום הם למעשה מוח קוסמי... מהחומר והאנרגיה הנצחיים נוצרים כל הזמן ונכחדים כל הזמן גופים ותופעות שונים...יש לחומר ולאנרגיה נצח בכדי ליצור כל דבר מהם ואחרי כן נשאר נצח כדי ליצור את אותו דבר שוב ושוב...כלומר כל גוף או תופעה נצחיים גם הם... ברור מהדברים הנ"ל שהדתיים והמאמינים מכל העמים מבזבזים חלק גדול מחייהם בשקר על קיומם של אלים כאלה או אחרים. כמו כן,האתאיסטים או הלא מאמינים לא מאמינים בשום דבר ולכן כל חייהם מלווה אותם הפחד מהמוות שיפסיק את חייהם לנצח וזו הרגשה איומה לדעת שיום אחד תיפרד מכל אהוביך ולא תראה אותם יותר לנצח.זה לא קל לחיות כשאתה יודע שבכל שניה שחולפת אתה מתקרב לענן השחור הזה ששמו מוות... בדת החדשה הזו כאמור אין כל אלים,אבל בהחלט יש חיי נצח לכל גוף או תופעה שנוצרו אי-פעם מהחומר והאנרגיה הדינמיים והנצחיים וזה כולל כמובן כל אחד ואחד מאיתנו... חיי נצח אלה שלנו יכולים להיות גן עדן נצחי אם נדע בכל קיום לחיות טוב,אולם מצד שני חיי נצח אלה יכולים להיות גהינום נצחי אם יהיה לנו רע בקיומים שלנו... בדת הזו אין צורך בתפילות או בטקסים למיניהם.אנחנו עושים את חלקנו ביקום השיתופי מבלי שנתכוון לזאת ומבלי שזה יפריע לנו בשום צורה ומבלי שנתבקש לכך...כמו כן אנחנו נוצרים שוב ושוב אם נרצה או לא נרצה... בדת הזו אנחנו "יודעים" שהיקום (כולל אותנו כמובן) נוצר במפץ- הגדול מחומר ואנרגיה.אנחנו "מאמינים" שהחומר והאנרגיה נצחיים ומכאן שמהחומר והאנרגיה נוצרים אינסוף יקומים מחזוריים נצחיים... יחד עם זאת שאנחנו לא מאמינים בשום דת אחרת ישנם דתות שהקדימו אותנו ויש בהם דברים נכונים וטובים לאנושות ודוגמא לכך הם חלק מעשרת הדיברות... אלה הם עשרת הדיברות התנכיות: 1."אנכי ה' אלהיך אשר הוצאתיך מארץ מצריים מבית עבדים" 2."לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני" 3."לא תשא את שם ה' אלוהיך לשוא" - 4."זכור את יום השבת לקדשו" - 5."כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך" 6."לא תרצח" 7."לא תנאף" 8."לא תגנב" 9."לא תענה בריעך עד שקר" 10."לא תחמד בית רעך" ואלה הדיברות של הדת החדשה שלי שחלקם מהתורה וחלקם אני כתבתי: 1."לא תאנוס" 2."ואהבת לרעך כמוך" 3."ואהבת את כל החי" 4."זכור שהחומר והאנרגיה וכל שנוצר מהם נצחי הוא" 5."כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך" 6."לא תרצח" 7."לא תנאף" 8."לא תגנב" 9."לא תענה בריעך עד שקר" 10."לא תחמד בית רעך" בינתיים לדת החדשה הזו שאני קורא לה "יהדות מודרנית 2011" יש 35 מאמינים כולל אותי.ביניהם גם הבת שלי כשהבן שלי ואישתי עדיין לא התנתקו סופית מהדת העתיקה אבל אני מאמין שהם בדרך הנכונה.. בדת החדשה אין חגים אולם יש בין 35 מאמיני הדת החדשה מפגשים בתאריכים קבועים שבהם אנחנו אוכלים ושותים ומשתדלים לחיות כמה שיותר טוב כדי שזה יקרין לנצח וכך חיינו יהיו במעין גן עדן נצחי... הערה:כמובן שלפי דיבר 3 אסור לאכול בשר של חיה כלשהי ו-35 מאמיני הדת החדשה צימחוניים ובנוסף גם לא משתמשים בפרוות של בעלי חיים וכולי. דבר נוסף:כל מצטרף או מצטרפת יקבלו בפגישה הראשונה 4 דפים לקריאה (ובתום הקריאה הדפים יוחזרו אליי) שבהם כתובים בתמציתיות הסברים פילוסופיים ומדעיים שמובילים לתובנות חדשות על החיים,המוות וכולי.

האם היהדות השתתפה ב"תחרות"?

אתה מצייר תחרות פופולריות בין דתות אלא שהיהדות כמעט ולא השתתפה בתחרות הזאת והשתדלה שלא להיות דת מסיונרית. (להוציא אירועים בודדים בהסטוריה) אי אפשר להפסיד בתחרות בה אינך משתתף.

Hacker8880

New member
לא היתה שום תחרות.

פשוט בני אדם בחרו את הנצרות והאיסלם שנראו להם כנראה מוצלחות ואטרקטיביות יותר מהיהדות וכך הם היום נהיו רוב עצום ביחס ליהדות הקטנטנה.

ממש לא פשוט

יש שני אצנים שמגיעים למסלול ומתחרים בריצה, השלישי בכלל לא מנסה לרוץ ואתה מנסה לקבוע מי האצן המהיר ביותר. הנצרות, לאחר עלייתו לשלטון של קונסטנטינוס עשתה הכל כדי להפוך לדת האימפריה הרומית. האסלם פתח בג'יהאד כדי להשליט את האסלם בכח על חצי האי ערב ועל העולם. היהדות מחייבת לדחות את המתגייר, להקשות עליו, ולקבל רק את מי שממש ממש רוצה להיות יהודי. באנלוגיה של האצנים האצן היהודי רץ בכוון ההפוך משאר ההאצנים. ============== אגב, למרות כל זאת במאה הראשונה לספירה כעשרה אחוז מהרומאים היו יהודים, מספר מדהים.

Hacker8880

New member
אתה כותב כאילו אם אנחנו היהודים

היינו מיסיונרים ומתחרים בנצרות ובאיסלם אז היינו היום הרוב ולא כך הוא... במקרה הטוב זה היה מוסיף לנו אולי כמה מיליונים ולא יותר מזה, והנצרות והאיסלם היו נשארות הרוב המכריע.

אני כותב שבכלל לא ניסינו

ולמרות זאת היינו 10% מהאימפריה הרומית. ברור שהנצרות התאימה את עצמה לשיווק בצורה טובה הרבה יותר, אם תרצה אני יכול להרחיב ע"כ. היהדות לא מתאימה לכל אחד ולכן גם לא מנסה להתאים את עצמה ולכן עצם ההשוואה שאתה עושה אינה רלבנטית.

Hacker8880

New member
מדוע היהדות לא מתאימה לכל אחד?

עובדה היא שיש יהודים מכל הסוגים,שחורים ולבנים,דתיים וחילוניים,טיפשים וחכמים,רפורמים ואורתודוקסים וכולי. לכן אני חושב שהבעיה היא לא שלא כל אחד מתאים ליהדות....

dansra

New member
היהדות ותרבות הרייטינג

היהדות חייבת להשתנות לא באופי שלה ולא בתוכנה, אלא בנוקשות שלה, מה שלא היה פעם (70 פנים...). היהדות חייבת להרפות לא בציווי המוסרי שלה, לא בערכים האוניברסליים שהיא העניקה לעולם. מכל מלמדי השכלתי אומרים, כך גם צריכה היהדות לנהוג. לחבק את כל הזרמים שבה, להיות קשובה להם. אין אמתך אחת מוחלטת של זרם מסויים (האורתודוחקסי). וכן, היא חייבת להיות חלק מתרבות הרייטינג - החב"דניקים עושיפ זאת נפלא בקרב היהודים. היהדות יכולה לעשות זאת בקרב בני דתות אחרות. הסגירות לא תוביל לשום מקום. היהדות חייבת לשחק במגרש המודרני, שם נמצא הקהל, שם היא תמצא את מאמיניה. בטח שלא בעבר.

למה?

למה היהדות זקוקה לרייטינג? איזה אינטרס יש לנו שיהיו 2 מילארד יהודים ולאבד את היהדות כפי שהיא. הנצרות הרי היתה גרסה מרוככת, יהדות ללא חיוב מצוות בצירוף ניצור פולחנים אחרים. למה ליהדות ליצור נצרות 2?

yoavha12

New member
מה רע ב-2 מיליארד?

אפשר בהחלט להתאים את הדת לרוח התקופה מבלי שיאונה לה רע. האם סתם כך מספר היהודים בזמן האימפריה הרומית עמד על כ-10 אחוז מאוכלוסיית "העולם הידוע"? הסיבה היא אחת ויחידה - ההתאמות הנכונות. חבל שנתקענו מאחור. הדריכה במקום היא נסיגה. אם באמת חפצים לראות את הדת היהודית משגשגת, יש להתאימה לרוח התקופה. האי, בינינו, יש כל כך הרבה איסורים בלתי מובנים. בבסיס הדת היהודית יש הרבה היגיון. מגמת ההסתגרות מנוגדת לשאיפת החיים.

st1183

New member
../images/Emo45.gif

יהדות מודרנית 2011 ‬ היקום נוצר מחומר ואנרגיה דינמיים ונצחיים.כל דבר ביקום עשוי או חומר או אנרגיה או שניהם ושניהם צורות של אותה תופעה-היש. היקום נוצר תוך שבריר שניה בתופעה שנקראת המפץ- הגדול,ולא במשך 6 ימים תמימים כמו האגדה על אל מסויים... אין קיום ביקום לכל דבר שלא עשוי חומר ואנרגיה ומכאן שאין קיום ליהוה ולאלים או אלילים כלשהם שהם אמורים להיות מעל לחוקי היקום שהם נגזרת של חומר ואנרגיה מעורבבים בחלל ריק.חוקים אלה הם חוקים פיזיקליים ואבולוציוניים ואין שום דבר שהוא מעל לחוקים אלה.כל מה שקורה נמצא במסגרת הזאת של חוקי היקום. בדת החדשה הזו אנו "מאמינים" שהיקום הוא גוף שיתופי שבו גופים ותופעות שונים קשורים ביניהם בדומה לשיתופיות שקיימת בגוף האדם,ומקומו של האדם ביקום שיתופי זה הוא היותו תודעתו ומודעתו העצמית של היקום ומכאן שיצורים תבוניים ביקום הם למעשה מוח קוסמי... מהחומר והאנרגיה הנצחיים נוצרים כל הזמן ונכחדים כל הזמן גופים ותופעות שונים...יש לחומר ולאנרגיה נצח בכדי ליצור כל דבר מהם ואחרי כן נשאר נצח כדי ליצור את אותו דבר שוב ושוב...כלומר כל גוף או תופעה נצחיים גם הם... ברור מהדברים הנ"ל שהדתיים והמאמינים מכל העמים מבזבזים חלק גדול מחייהם בשקר על קיומם של אלים כאלה או אחרים. כמו כן,האתאיסטים או הלא מאמינים לא מאמינים בשום דבר ולכן כל חייהם מלווה אותם הפחד מהמוות שיפסיק את חייהם לנצח וזו הרגשה איומה לדעת שיום אחד תיפרד מכל אהוביך ולא תראה אותם יותר לנצח.זה לא קל לחיות כשאתה יודע שבכל שניה שחולפת אתה מתקרב לענן השחור הזה ששמו מוות... בדת החדשה הזו כאמור אין כל אלים,אבל בהחלט יש חיי נצח לכל גוף או תופעה שנוצרו אי-פעם מהחומר והאנרגיה הדינמיים והנצחיים וזה כולל כמובן כל אחד ואחד מאיתנו... חיי נצח אלה שלנו יכולים להיות גן עדן נצחי אם נדע בכל קיום לחיות טוב,אולם מצד שני חיי נצח אלה יכולים להיות גהינום נצחי אם יהיה לנו רע בקיומים שלנו... בדת הזו אין צורך בתפילות או בטקסים למיניהם.אנחנו עושים את חלקנו ביקום השיתופי מבלי שנתכוון לזאת ומבלי שזה יפריע לנו בשום צורה ומבלי שנתבקש לכך...כמו כן אנחנו נוצרים שוב ושוב אם נרצה או לא נרצה... בדת הזו אנחנו "יודעים" שהיקום (כולל אותנו כמובן) נוצר במפץ- הגדול מחומר ואנרגיה.אנחנו "מאמינים" שהחומר והאנרגיה נצחיים ומכאן שמהחומר והאנרגיה נוצרים אינסוף יקומים מחזוריים נצחיים... יחד עם זאת שאנחנו לא מאמינים בשום דת אחרת ישנם דתות שהקדימו אותנו ויש בהם דברים נכונים וטובים לאנושות ודוגמא לכך הם חלק מעשרת הדיברות... אלה הם עשרת הדיברות התנכיות: 1."אנכי ה' אלהיך אשר הוצאתיך מארץ מצריים מבית עבדים" 2."לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני" 3."לא תשא את שם ה' אלוהיך לשוא" - 4."זכור את יום השבת לקדשו" - 5."כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך" 6."לא תרצח" 7."לא תנאף" 8."לא תגנב" 9."לא תענה בריעך עד שקר" 10."לא תחמד בית רעך" ואלה הדיברות של הדת החדשה שלי שחלקם מהתורה וחלקם אני כתבתי: 1."לא תאנוס" 2."ואהבת לרעך כמוך" 3."ואהבת את כל החי" 4."זכור שהחומר והאנרגיה וכל שנוצר מהם נצחי הוא" 5."כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך" 6."לא תרצח" 7."לא תנאף" 8."לא תגנב" 9."לא תענה בריעך עד שקר" 10."לא תחמד בית רעך" בינתיים לדת החדשה הזו שאני קורא לה "יהדות מודרנית 2011" יש 35 מאמינים כולל אותי.ביניהם גם הבת שלי כשהבן שלי ואישתי עדיין לא התנתקו סופית מהדת העתיקה אבל אני מאמין שהם בדרך הנכונה.. בדת החדשה אין חגים אולם יש בין 35 מאמיני הדת החדשה מפגשים בתאריכים קבועים שבהם אנחנו אוכלים ושותים ומשתדלים לחיות כמה שיותר טוב כדי שזה יקרין לנצח וכך חיינו יהיו במעין גן עדן נצחי... הערה:כמובן שלפי דיבר 3 אסור לאכול בשר של חיה כלשהי ו-35 מאמיני הדת החדשה צימחוניים ובנוסף גם לא משתמשים בפרוות של בעלי חיים וכולי. דבר נוסף:כל מצטרף או מצטרפת יקבלו בפגישה הראשונה 4 דפים לקריאה (ובתום הקריאה הדפים יוחזרו אליי) שבהם כתובים בתמציתיות הסברים פילוסופיים ומדעיים שמובילים לתובנות חדשות על החיים,המוות וכולי.

לא שאלתי מה רע, שאלתי מה טוב?

אתה עונה ש"אפשר לשנות את הדת". אני שואל לשם מה? אתה מדרג את הדת לפי רייטינג. אני עונה לך שהדת היהודית כמעט מעולם לא ניסתה להיות דת נפוצה. אתה רוצה דת על בסיס היהדות שתצא מגבולות הלאום? שתפנה להמונים? - יש שתי דתות כאלה, נצרות ואסלם. אתה רוצה דת שתיקח מהיהדות את כתבי הקודש אבל תבטל את המצוות? - יש דת כזאת, שמה נצרות. אתה קובע כל מיני קביעות מוזרות כמו בסיפא שלך וכשמבקשים ממך לנמק אותן אתה פשוט מצהיר עוד הצהרות.

למעלה