האם יש מי שיושיע
. . .

מיכאל אבידן

Member
מנהל
האם יש מי שיושיע ../images/Emo70.gif../images/Emo35.gif . . .../images/Emo43.gif

אמנם לא הגרסה העדכנית, ביותר, ובכל זאת... [הבעיה וההסברים - בתמונה המצ"ב]

liorkaplan

New member
מה עם הקובץ?

בוא צרף את הקובץ כדי שנבדוק את הבעיה בגרסה 2.4.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
ברצון רב . . .../images/Emo43.gif

שים לב ששכפלתי את הגיליון כדי שאחד מהם יישאר כמות שהוא ו"תתעלל" רק בשני.

H N 1

New member
התחושה שלי היא שזה עניין של עדכניות התוכנה

אצלי, על גרסה 2.4 בחלונות זה עובד בלי בעיה, גם הפיכת הנוסחה למערך (קיצור המקשים) וגם הצבה שלה במקום אחר... ======================= לייעוץ טכנולוגי איכותי - הכנסו לאתר

מיכאל אבידן

Member
מנהל
תודה - ובמילים אחרות . . .../images/Emo43.gif

לפני שנה משתמשי "OO" הערניים לא יכלו להשתמש, כראוי, ב'נוסחאות מערך' והישנוניים הפיקו דו"חות עם תוצאות שגויות. אני מקווה ששמת לב ששיניתי את הטווח שאמור להסתכם בין שתי הנוסחאות. מכל מקום - אשמח לקבל קישור, אם אפשר ישיר, לדף הורדות ממנו אוכל להוריד גרסה עברית
הכי עדכנית. מעיון בהצבות קודמות הבנתי שעלי להסיר, ידנית, את הגרסה הקודמת טרם התקנת גרסה עדכנית, שכן אין כאן אפשרות של שדרוג אוטומטי. אודה לליאור אם יבדוק, אף הוא, את הנושא [אולי מותקנת אצלו גרסה 2.2 במחשב נוסף]

מיכאל אבידן

Member
מנהל
תודה על הקישור . . .../images/Emo43.gif

* הסרתי את 2.2 והתקנתי את 2.3.1. * ההתקנה עברה בהצלחה. * הקמתי גיליון עבודה חדש והנוסחה שבתא D7 עדיין מחזירה 12 במקום 17 [לא הצלחתי לקבע 'מוסחת מערך']. * מכאן, - בהנחה שפעלתי נכון ובהסתמך על מה שניתן היה להבין מהמשפט הסוגר את תגובתו של יאיר - הייתי מעז לומר שלא ניתן לסמוך על התוכנה CALC - עד כמה עצוב שזה נשמע... * למרות שפה ושם ניתן לקרוא תגובות שלי שמשולבת בהן כתיבה צינית - כולי תקווה שהפעם תקבלו את הצבתי ברצינות הראוייה ותעבירו את המידע על ה"באג", או איך שתבחרו לקרוא לזה, למי שאמור לטפל בכך.

H N 1

New member
אם יורשה לי

גם לי יש ציניות מדי פעם, אבל הפעם נראה לי שהבעיה לא בתוכנה. הלכתי בשביל הניסוי לגרסא 2.3 שמותקנת אצלי על מחשב אחר (יותר ישן מזה אין לי כרגע) - שחזרתי את המקרה שלך וראה זה פלא - קיבלתי 17 ולא היו לי כל בעיות. מה אני מסיק מזה? לא הרבה, אבל זה תמוה - לכל הפחות. ====================== לייעוץ טכנולוגי איכותי - הכנסו לאתר

מיכאל אבידן

Member
מנהל
ובכן כך . . .../images/Emo43.gif

1. לא ציינתי זאת, קודם, ולדעתי עובדת היותה של "OO" מותקנת, אצלי, תחת מע' הפעלה "ויסטה" לא אמורה לגרום לבעיה זו - או ש...
2. אתחלתי פעם נוספת את המחשב וניסיתי להקליד נוסחת מערך המסכמת את ערכי עמודה "A" עפ"י קריטריון על עמודה "A" וזה עובד. 3. העתקת טקסט של נושחה שעובדת לתא נוסף וניסיון לקבעה ב'נוסחת מערך' - נכשל [תא D12]. 4. כשהקריטריון מוחל על תאי עמודה "A" והסיכום על תאי עמודה "B" - הנוסחה מחזירה ערך שגוי [תא D19]. 5. "באג" נסוף שהתגלה במהלך הניסיונות הוא חוסר האפשרות להחיל עיצוב על בחירות מרובות.

H N 1

New member
ובכן כך

1 - אני חמור - הייתי צריך לראות את התרגיל המצחיק הזה כבר בהתחלה ופיספסתי - נקודה לך 2 - אם אתה נותן נוסחה לא נכונה (D7)- אל תצפה לקבל תשובה נכונה. - הנוסחה שהכנסת היא לא נוסחת מערכך, מה שהיא אומרת זה: "אם סכום התאים בין A1 עד A10 גדול או שווה ל 0, תכניס סיכום של A1 עד A10 (שזה 12) ! 3 - הלכתי במיוחד לבדוק - מצאתי אצל אחד הלקוחות שלי מחשב שעליו לא עדכנו את האופיס - וראה זה פלא הכל עובד שם כמו שצריך. אז הודיתי שאני חמור שלא ראיתי את התרגיל הזה, אבל אני מתבייש שאחרים לא ראו אותו גם כן. הצליחה לך לרגע הפרובוקציה. יום נפלא וחגשמח ====================== לייעוץ טכנולוגי איכותי - הכנסו לאתר

שוּלה

New member
בוודאי שיש מי שיושיע:

זו תוכנה בקוד פתוח, ובפיתוח פעיל. לכן 1) אם יש באג, קודם כל יש לדווח עליו למפתחים. זה מתבקש בכל תוכנה, גם של מיקרוסופט. 2) כשאתה באתר הבאגים, תסתכל האם הבאג "שלך" תוקן כבר, ובאיזה גירסא של OO הוא פתור. 3) אתה יכול לכתוב תיקון ב-C++ ולשלוח אותו למפתחים. 4) אתה יכול לשלם למישהו שיכתוב תיקון. יש סטודנטים ומתכנתים מתחילים שמעוניינים להשתתף בפרוייקט קוד פתוח - הצע להם לפתור באגים. 5) אפשר וצריך לבקש ממשרד האוצר לממן תיקוני באגים - ולכתוב גם כי פתרון של באג יכסוך הרבה כסף למשק הישראלי, למעוטי יכולת, לתלמידים, ולעסקים קטנים. 6) תוכל להציץ ברשימת הבאגים האחרים והדומים באותו נושא, כדי שתוכל לבחור האם להשתמש במוצר תוכנה זה, וגם לקבל טיעונים אמיתיים לויכוחים בפורום.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אז ככה . . .../images/Emo43.gif

1. תודה על התגובה העניינית והמפורטת. 2. הסיבה היחידה שבעטייה הפעלתי את תוכנות החבילה היתה רק
לאור נתון שגוי [בלשון המעטה] שהציגה מנהלת הפורום בדבר פתיחת קבצי "Word 6.0" בגרסאות מתקדמות. 3. לאורך 4-5 השנים האחרונות שלחתי ל'מיקרוסופט' מספר משובים לגבי "באגים" ו/או לגבי שיפורים נדרשים. כל ה"באגים" שהצגתי תוקנו - וגם חלק מהצעות השיפור. 4. את שליחת המשוב, למפתחי/מתחזקי "OO", ובמקביל את הפניות למשרד האוצר, אשאיר למי שמשתמש בחבילה זו, באופן שטוף, וחפץ ביקרה. אני בטוח שבמשרד האוצר יושבים אנשים בעלי רמת הבנה, ממוצעת, ומן הסתם גם הם מודעים לעובדה שתיקוני באגים יחסוך הרבה כסף למשק הישראלי, למעוטי יכולת, לתלמידים, ולעסקים קטנים ולכן ההחלטה האם לגנוז את התוכנית ולאפשר את "גסיסתה" של החבילה היא בידי משרד האוצר. 4. כ'אנקדוטה', אציין שלפני זמן לא רב החלטנו [דיירי הבניין] להחליף את ברת הגז בחברה שהציעה מחירים ברמה של כ-50% מחב' הגז, הותיקה, ש"ינקה את לשד עצמותינו" במשך עשרות שנים. כששלחנו להם פקס בו אנחנו מודיעים על ההתנתקות - הגיע לבניין נציג, בכיר
, מטעם החברה והציע לנו 2,000
ש"ח תרומה לועד הבית + 6 חודשי אספקת גז חינם כשמהחודש השביעי ואילך דמי השימוש החודשיים ועלות גז יהיו פחותים
מאלה של החברה החדשה. ייתכן מאד, ואני מדגיש שזו הנחה
בלבד, ש'מיקרוסופט' הציעו למשרד האוצר הצעה שהם אינם יכולים לסרב לה. 5. מאחר ולא אמשיך להתקין את הגרסאות החדשות - הייתי סקרן לדעת האם ה"מחדל", שאינו מאפשר לסמן מס' תאים שאינם
רציפים ולהעתיקם למקום אחר, - טופל בגרסה 2.4 - שכן קשה לי להאמין שמיום לידתה
של "OO" הראשונה אף אחד לא עלה על ה"מחדל" הנ"ל. *** נא להתייחס למילים שבגרשיים בפרופורציה הנכונה.

עידוד אופן אופיס בבתי ספר

בהמשך להערה שלך (5), אם היינו מעודדים יותר את שימוש באופן אופיס בבתי ספר, היינו יכולים לעודד פיתוח גם אצל צעירים. ברור לי שכרגע, חשוב מאוד להמשיך לקבל תמיכה ממשרד האוצר על מנת לשפר את החבילה.

למעלה