האם יש סיכוי?

The fairy girl

New member
האם יש סיכוי?

בחמישי בלילה שבוע שעבר, טיילתי עם חברתי סמוך לבייתי. פתאום 3 נערים הקרבו אלינו. אחד מהם נצמד אלי פנים מול פנים וקילל ואיים, ביקשתי ממנו שיזוז והוא רק המשיך, אמרתי לו שאתקשר למשטרה, אז הוא התעצבן ממש, קילל, נתן לי מכה בגב והלך. אני רוצה להתלונן במשטרה. השאלה אם יש סיכוי שיעשו מאמצים לתפוס אותו? האם אני יכולה להגיש נגדו תביעה משפטית בגין תקיפה ובריונות? כרגע אני לא יודעת את שמו, אך ידוע לי אזור מגוריו ואני אזהה אותו אם אראה אותו. אחרי המקרה הגוף שלי התחיל לרעוד, והיו לי תפיקות לב ודופק מואץ. לא הלכתי לרופא. האם כדאי לי ללכת לספר לרופא ולקבל מסמך רפואי? תודה רבה

תשובה

מהתיאור שמסרת אכן בוצעו עבירות פליליות - תקיפה ואיומים. הקושי כפי שאת הבנת הוא בזהות התוקף. את יכולה להגיש תלונה אבל סביר שהמשטרה תסגור את התיק בעילה של עבריין לא נודע. אם את יכולה לזהות את כתובת מגוריו בלי שידע ועדיין להיות בטוחה ומוגנת ובליווי זה יכול לעזור לך שתהיה לך הכתובת. אחר-כך את יכולה לרשום את שמות המשפחה שגרים בבניין ואז לשאול שכן בבניין או ישר להגיש תלונה במשטרה ולבקש את עזרתם. מסמך רפואי יכול לעזור לך גם לגבי התלונה במשטרה והמשך ההליך הפלילי וגם לתביעה אזרחית בעתיד. אני הייתי ממליץ לך לבקש ממי שהיה נוכח איתך באירוע לערוך תרשומת עצמית לגבי מה שאירע באירוע ולמסור לך העתק של המסמך עם תאריך ושעה.

למעלה