האם יש סכנות בפילינג כימי?

יוני 555

New member
האם יש סכנות בפילינג כימי?

שלום רב, אני בן 26. במהלך 6 שנים סבלתי מאקנה, ולפני כארבע שנים נטלתי ריאוקוטאן במשך 5 חודשים מה שפתר כמעט לגמרי את בעיית האקנה. אלא שעור פני סובל (אינני יודע אם בהשפעת התרופה או לא) מהזדקנות מוקדמת ומבלאי, המתבטא בעיקר בקימטוטים בחזית הפנים. (בנוסף יש מעט צלקות שטחיות). התייעצתי בעניין זה עם שני מומחים לרפואה פלסטית. שניהם קבו כי עורי יחסית טוב. כששאלתי בכל זאת לפתרון אפשרי, אחד מהם אמר לי שאפשר לעשות פילינג כימי ולא תהיינה כל בעיות. (אני בעל עור לבן). האחר, לעומת זאת, הזהיר אותי מסכנות אפשריות כמו בעיית פיגמנטציה. הבעיה בכל זאת מציקה לי, ולכן אשמח לקבל חוות דעת שלישית האם יש סכנות בפילינג כימי (חומר, לא מדובר בלייזר), למי שאינו בעל עור שחום? תודה רבה מראש, יוני.

קילוף כימי

קודם כל תזהר מאותו רופא שאמר לך שלא יהיו כל בעיות. יתכן מאד שלא תהיינה בעיות, נכון שאצל בהיר עור תהיינה פחות בעיות ויש פחות סיכונים, אך זכור שבכל קילוף יש סיכון מסויים. קודם כל העור עשוי להיראות לבן ומסכתי. סביב הפה ולאורך הלסתות עשויות להיווצר צלקות. זאת בעיקר כיוון שצריך יהיה לעשות קילוף עמוק כדי לסלק הצלקות מהאקנה. לעיתים אחרי אקנה רבים העור באמת נראה זקן וקמוט ואז מתיחה וקילוף עוזרים רק זמנית, אמנם לכמה שנים, ויותר מאוחר המצב עשוי לחזור לקדמותו. הנכון הוא שבד.כ. התוצאה תהא טובה אם הקילוף נעשה בידיים מיומנות, אך תמיד יש לזכור את האפשרויות שהעליתי לעיל. בהצלחה.

למעלה