האם יש ערך למשפט " c זכויות יוצרים"

inbelet

New member
האם יש ערך למשפט " c זכויות יוצרים"

כאשר הוא נמצא על מוצר כלשהו? יש לי מוצר חדש, ואני שוקלת לכתוב על האריזה "זכויות יוצרים" האם זה ישנה משהו אם לא הוצאתי עליו פטנט? מה בעצם משמעות המשפט? תודה, ענבל

זכויות יוצרים ופטנטים

שלום inbelet, הסימול (C) ו/או הכיתוב "כל הזכויות שמורות" הוא הודעה על כך שהמפרסם חושב שיש על תוכן המסמך/אתר/ספר זכויות יוצרים ומתריע שלא להשתמש ביצירתו אלא בהתאם לדין. הגנת זכויות היוצרים ניתנת אך ורק על יצירה (לדוגמא יצירה ספרותית, ספר, כתבה, קוד תוכנה, יצירה מוזיקלית, יצירה אמנותית, ציור, איור, עיצובו של פוסטר וכדומה). על כן, אין קשר ישיר ומיידי בין הכיתוב האמור לבין פטנטים, השאלה היא האם באמת יש אלמנטים במוצר שלך המוגנים ע"י זכויות יוצרים. אם אין, אז ממילא אין לכיתוב הזה על המוצר שום משמעות. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

inbelet

New member
האם מוצר חדש שאין כמותו בשוק נחשב למשהו היכול

להיות מוגן בזכויות יוצרים, או שחייבים להוציא על כך פטנט? איך הולך התהליך של הוצאת זכויות יוצרים על מוצר? תודה רבה על התשובה.

זכויות יוצרים

זכויות יוצרים יש רק על יצירה. אין חובת רישום זכויות יוצרים, אולם מומלץ לבצע הפקדה של היצירה אצל גוף שלישי אובייקטיבי (לרוב משרדי עו"ד או חברות התמחות בהפקדת יצירות) לצורך הצגת אישור ההפקדה כראיה בבית המשפט. מומלץ לפנות למשרד עורכי פטנטים / עורכי דין על מנת שיסייעו לך לאבחן כיצד ניתן להגן על המוצר שברשותך. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

inbelet

New member
שוב תודה על ההסבר. אם הבנתי נכון, מוצר אינו

נכלל תחת ההגדרה של "יצירה" ולכן צריך להוציא עליו פטנט כדי לוודא שאף אחד לא גונב אותו?

השאלה מהו המוצר

אם המוצר הוא ספר, אז בוודאי שהוא יצירה, כנ"ל דיסק מוזיקה או כרזה או תוכנה. כמו כן, יכול להיות שחלקים מהמוצר מוגנים בזכויות יוצרים - לדוגמא עטיפה של משחק קופסא, חוברת ההוראות של משחק הקופסא וכדומה. ההגנות אינן בהכרח חלופיות, יכול להיות שהמוצר מוגן בפטנט, צורתו החיצונית מוגנת במדגם והעטיפה וחוברת ההפעלה בזכויות יוצרים. הכל נתון לשאלות הבסיסיות של מהו המוצר, ומה חדשני בו. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

inbelet

New member
המוצר נקרא "נעימים" וזו מתנה חמודה ומקורית,

זה מוצר שהוא אמצעי גירוד חדש, בתוך אריזה מעוצבת. את כל מה שקשור לרעיון אני עיצבתי- החל מהאריזה, הקונספט, עד לנעימים עצמם... חשבתי לכתוב "זכויות יוצרים" על האריזה, כדי שאף אחד לא יקח את הרעיון וייצר כאלו בסין, השאלה אם זה בכלל תופס על מוצרים? הבנתי שבשביל דבר כזה צריך פטנט . מאוד אודה על כל הבהרה בנושא. תודה, ענבל

איני יכול להתייחס למוצר ספציפי.

שכן מבלי לדעת את מלוא הנתונים אני עלול להטעות אותך. מומלץ לך לפנות לפגישה במשרד עורכי פטנטים על מנת לקבל חוות דעת מלאה. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

למעלה