האם מסוכן להרטיב את הקולר נגד קרציות seresto בגשם?

movies

New member
האם מסוכן להרטיב את הקולר נגד קרציות seresto בגשם?

שלום לכולם שמי נאור,
יש לי כלבה גולדן רטריבר בת 13.
רציתי לברר במידה והקולר של ה seresto נרטב בגשם
הוא יכול להפסיק לעבוד בצורה טובה?
הכלבה שלי קיבלה מכת קרציות דווקא לקראת החורף.
בנתיים הקולר מחסל את כל הקרציות אבל מה יקרה במידה וירטב?

dani666

New member
לא. ומאתר היצרן -

“Do I need to remove the collar if I give my dog a bath or if he goes swimming?”
A: No, the Seresto® collar itself is water resistant. Also, because the active ingredients are stored in and distributed through a layer of oil on the pet’s skin, being wet won’t wash them away.

DAHUJI

New member
ממש לא, אין שום בעיה.

על פי התווית היצרן (Bayer): קולר הסרסטו עשוי מפולימר ייחודי שבו מוטמעים החומרים הכימיים הפעילים שעוברים שיחרור מבוקר בהשהייה.
לכן, אין שום בעיה להרטיב את הקולר בטעות בגשם או בכוונה תוך כדי מקלחת.
זה גם מה שנוח בקולר הספציפי הזה ומבדיל אותו מאחרים.

“Do I need to remove the collar if I give my dog a bath or if he goes swimming?”
A: No, the Seresto® collar itself is water resistant. Also, because the active ingredients are stored in and distributed through a layer of oil on the pet’s skin, being wet won’t wash them away.

אגב, את הקולר אני מזמין באופן קבוע מ- eBay (נקרא Seresto במקור, או Foresto בארצות מזרח אירופה) בכמעט חצי מחיר ממה שמוכרים בארץ (מוצא אותו בסביבות ה- 120-140 ש"ח).

movies

New member
תודה הוא עוזר.אבל יש לנו בעיה של הטלת ביצים

מרגישים שזה קולר איכותי.כל הקרציות נופלות ממנו.
הבעיה שהקרציות האלה הטילו ביצים והם לא מתות.
הם מחדשות את עצמם ואז נולדות קרציות חדשות.

DAHUJI

New member
אני לא חושב שאתה בכיוון, אלו בוודאות לא ביצים של קרציות.

תסתכל בקופסא, מה פג התוקף שלו?... מתי פתחת אותו מהניילון ושמת על הכלב?... האם פתחת את הקולר נכון והנחת אותו כמו שצריך?...
אתה יכול לצפות בסרטונים פה ופה.

בעיקרון קולר הסרסטו עובד על מנגנון פעולה סינרגטי (שמשלב כמה חומרים שמשלימים אחד את פעולתו של השני), ושלמיטב הבנתי לא מונע הטלת ביצים, אלא רק הורג קרציות שנולדו כבר (ברוב/כל שלבי החיים פרט לביצים) ופרעושים שנולדו כבר (ברוב/כל שלבי החיים פרט לביצים).
Imidacloprid - יעיל נגד פרעושים בוגרים, זחלי פרעושים וכינים.
Flumethrin - יעיל נגד קרציות בוגרות, לארוות ונימפות (כלומר, לא נגד ביצים).
מכאן שאם אני לא טועה, תיתכן קפיצה של כינה/פרעוש בוגר/ת על הכלב בפארק וכו', אולי הטלת ביצים (בדר"כ רק פרעוש), ואז תמותה. הביצים ישרדו ואפילו יבקעו, ואז הצאצאים כבר יפלו מהכלב ולא יזכו לשגשג.

אגב, שים לב להבדל שבין ביצים של פרעושים (תגלול בתמונות), לבין ביצים של כינים, לבין ביצים של קרציות.
הערה חשובה: קרציות רק ניזונות ולא מטילות ביצים על בעלי החיים שנושאים אותן (בהכללה, לא 100%). כלומר, הן לא מתרבות עליו.
בכדי להתרבות הקרציה צריכה ליפול מבעל החיים, לקראת אותו שלב במחזור החיים שלה שבו היא צריכה להתרבות, ומטילה את הביצים שלה לא עליו אלא בסביבה לחה.
למה זה?... ביצי קרציות עטופות במעטה ג'לטיני שזקוק ללחות (לשם הגברת השרידות של הביצים וכו'), ולכן הביצים זקוקות לסביבה לחה ותומכת לשרוד ולשגשג בהן (חוץ מקרציית הכלב החומה שיכולה להטיל בסביבות יבשות יותר כמו בתים ומלונות). אז קרציות מטילות את הביצים בדר"כ באדמה לחה, בכסות של צמחייה, וכו'....

אני בספק אם באמת אפשר להבחין בעין לא מיומנת (הכוונה לא עין של ווטרינר) בין ביצים מהטלה טריה של כינה/פרעוש ששרדו על בעל החיים, לבין ביצים מהטלה טריה של כינה/פרעוש שרק קפצו עליו הטילו ומיד מתו.
אתה רואה ביצים, ואתה רואה קרציות חדשות... האבחנה שלך היא כנראה נסיבתית (מבלי להעליב).

בכל אופן, חשוב מאוד! - כשאתה מוציא את הכלב לטיולים איפה אתם מסתובבים בדר"כ?... תנסה להחליף פארק, יש מקרים מוכרים של פארקים ששורצים קרציות/פרעושים באופן זמני/קבוע, ובמיוחד לקראת החורף שהיצורים הללו מחפשים בית עם דם חם לגדול עליו.

movies

New member
ל dahuji

קודם כל תודה על התשובה הארוכה והמפורטת שלך.
תוקף הקולר מצוין.שמתי מיד אחרי שפתחתי מהקופסא.
כמו כן הוטרינרית אמרה לי ששמתי אותו צמוד מידי לצוואר
שלה והיא שיחררה אותו קצת.

אחרי ביקור אצל הוטרינרית היא אמרה לי שלא מדובר
בביצים אלה "בהפרשות" שחורות כאלה
"דבר חשוב" רוב הקרציות נופלות לריצפה מהכלבה שלי ולא מתות.
הם במצב בריאותי מצוין,ואנחנו צריכים לשרוף אותם.
ככה שהקרציה כן נופלת מהכלבה ולפעמיים לוקח זמן למצוא אותה.

אגב מתחת לבית שלנו יש חול הפסקתי לקחת אותה לשם מאז
הקרציות והבאתי אותה לפארק אחר עכשיו.
מה שבטוח מלחיץ אותי מאוד שמספר הקרציות על הכלבה שלי גדל.
אחרי שדווקא אתמול מסריקה היה נראה שהוא קטן.

DAHUJI

New member
בכיף
והקרציות אכן נופלות (לא תמיד חיות)...

זה בדיוק מה שהקולר אמור לעשות ומתפאר בו - אפקט "הרגליים הבוערות".
הקרציות נופלות מהמאכסן (כלב) חיות או גוססות, וימותו אחרי כמה זמן (בקולר יש חומר שהוא קוטל חרקים מאוד חזק ונפוץ)... אבל קרציות בבית זה לא דבר להיט, הן יכולות גם למצוא מאכסן אחר חוץ מהכלב, למשל בן אדם.
אין מה לדאוג או להיבהל, זה פחות או יותר דבר שבשגרה. נער היטב את מקום הרביצה של הכלב, המזרון וכל מיני סדינים ובדים שהוא שוכב עליהם. עדיף גם שתתלה אותם לייבוש בשמש כמה שיותר חזקה ומחטאת.

לגבי מספר הקרציות, קח את זה ברגוע ואל תמהר להסיק מסקנות עדיין.
לא ציינת מתי שמת לה את הקולר?...

movies

New member
לאחר שיגמרו לה הקרציות

אכן זה לא חוויה בכלל שיש קרציות בבית.
אנחנו מתגרדים יותר לאחרונה.לאחר שהיא תסיים
את הבעיה הזאת עם הקרציות נביא הביתה מדביר.

את הקולר שמתי לה ביום חמישי בצהרים ככה שמדובר על
ארבעה ימים עם הקולר בנתיים...אמר לי יותר מאוחר הוטרינר
בטלפון שיש לו גם כדורים מיוחדים שיכולים להרוג תוך יומיים
במידה והם ממשיכות להתרבות.

DAHUJI

New member
אז כולה 4 ימים...

אתם לא מתגרדים בגלל הקרציות (הן לא מגרדות, ואם כן אז אתה מגרד וכבר נתקל בהן תלויות מהגוף באותו מיקום), אלא בגלל הפרעושים.
לא בטוח שזקוקים למדביר כי קרציות בסופו של דבר צריכות מאכסן להיות עליו כדי להתרבות ולהשלים את מחזור החיים שלהן ובפרעושים אפשר לטפל.
הקולר עושה ויעשה את העבודה וזה ייקח לו מעט זמן בהתאם למשך החיים של הקרציה/פרעוש.
עוד קצת זמן (שבוע-שבועיים) פשוט תקרצפו טוב טוב את הבית, יסודי כמו בפסח (גם ככה תצטרכו לעשות את זה עם מדביר או בלעדיו), רעננו/כבסו/ייבשו בשמש חזקה את כל מה שהכלב נגע בו כולל כריות של ספות וכו' וכו' ותרססו עם פרונטליין תרסיס במקומות הרביצה של הכלב (250 מ"ל ב- 129 ש"ח או 500 מ"ל ב- 219 ש"ח).

יש מספיק מידע ברשת על ניקוי הבית/דירה מפרעושים וכו'... תעשה חיפוש לפני שאתה זורק כמה מאות שקלים למדביר.

למעלה