האם מערכת החינוך צריכה להתגמש בהתאם לדרישות ה

מיכל שב

New member
האם מערכת החינוך צריכה להתגמש בהתאם לדרישות ה

רקע: נתקלתי בשאלה בפורום אחר שעוסקת באישה שמעוניינת לטפל בילד אוטיסט. ההורים עובדים בשיטה מסויימת ומבקשים ממנה לנהוג על פיה. היא שחיה בצורה שונה מתקשה לעמוד בדרישה. שאלתי: האם מערכת החינוך המיוחד צריכה להתיישר עם דרך ההורים? אם נניח אני מגדלת את הבן שלי (שהוא אוטיסט) בשיטת ABA שהיא שיטה נוקשה יותר, האם עלי לצפות שמערכת החינוך, אליה אני צריכה לשלוח את הבן שלי מתוקף חוק חינוך חובה, תתאים את עצמה אל דרך החינוך שלי, או שאני צריכה להתאים את עצמי אליה ולקוות שלא תהיה רגרסיה? עד כמה מערכת החינוך שלנו פתוחה לשיטות לימוד חדשות ועד כמה היא מוכנה ללכת קדימה ולהתעדכן בשיטות חדשות?

נראה לי שאת, כהורה, צריכה לבחור

את המסגרת עבור בנך שהכי תתאים לשיטת החינוך שלך.

מיכל שב

New member
ואם אין אפשרות?

לא כל אחד מאיתנו יכול כלכלית לעבור לחינוך ביתי או לתכנית ביתית בלבד.

לא לכך התכוונתי.

אבל אני באמת לא מתמצאת במה שקיים היום עבור אוטיסטים. האפשרויות הן באמת משהו כמו או בי"ס רגיל או בית?

וירלומי

New member
ביחוד לילדים אם בעיות

אני חושבת שההורים והמטפלים האחרים והמורים ילכו באותה הדרך . אחרת הנפגע העיקרי יהיה הילד. הדבר נכון לכל בעיה ומיוחד בעיות קשות כמו אוטיזם. הטיפול בילד אוטיסט קשה גם ללא מאבקים במערכת לכן לדעתי על מערכת החינוך ללכת לקראתם. אם ההורים בוחרים בדרך שיטה מקובלת שיש מטפלים ממוחים ומבינים בה בבית הספר - ראוי שתיהה האפשרות לפעול לפיה עם הילד כשהוריו מבקשים זאת. מערכת החינוך ביחוד זו המטפלת בחינוך המיוחד חייבת להיות גמישה

למעלה