האם קרה למישהו שהכלב שלו בטעות ברח מהדלת ובטעות נשך/שרט אדם?

Morten my love

New member
שלום רב
יש ברשותנו 3 כלבים..שניים צעירים כשהצעיר בן 8 חודשים חזר היום מסירוס. הבת שלי חזרה מבית הספר בארבע וכשפתחה את הדלת, והוא והצעיר הנוסף ברחו מהדלת..בעלי רץ אחריהם על מנת לתפוס אותם. בינתיים היו חבורה של נשים אתיופית שנבהלו מהכלבים לפני שבכלל התקרבו אליהם..החלו לצרוח ולרוץ ונכלב הקטן רץ אחרים לכביש ונשך/שרט אחת מהן קלות..(בזמן זה לא הייתי בבית). בעלי ניסה לתפוס את הכלבים ומצד שני היה שכן שתמיד כשראה אותי עם הכלבים היה צועק שאני משוגעת וכו' אבל לא התייחסתי. בנוסף, יש שם בחור שגר באיזו דירת קרקע שבנה ולפני כשבןעיים אמר לנו לא לעבור בשביל עם הכלבים כי כלבים מחרבנים..
בכל מקרה..אותו אחד שקרא לי משוגעת זרק אבן על אחד הכלבים שלא עשה לו כלום ובשלב מסויים רצה לזרוק עליו סלע. בעלי, שהוא אדם הכי רגוע ולא רב ולא מדבר עם אף אחד צרח עליו ונאמר לי שממש החזיק אותו בצוואר בברשה שיזרוק את האבן. בינתיים, יצא ההוא מבית הקרקע והחל לצרוח שיקח את הכלבים וניסה לאיים
.האישה שננשכה/נשרטה ברגל יותר נבהלה . לא ראינו את הנשיכה והזמינו לה אמבולנס.
בעלי הציע לה את כל הפרטים שלו..תעודת זהות..טלפון...היא רצתה שיקח אותה לבית חולים אך אין לנו רכב. הגיעה גם ניידת של סיור עירוני. שאלו את בעלי לת"ז ושאלו על איזה כלב מדובר. כשענה תחש הם צחקו ואמרו לו ללכת הביתה.
עכשיו..אין לי מושג מה קורה עם הגברת..היו שם איזה 10 נשים שלא נתנו לי לשוחח איתה ואף להתנצל ולהסביר.
מה עושים?
אני בחרדה מטורפת
זה לא קרה עם הכלב הזה אף פעם. כמובן גם שמחוסן..
קרה למישהו מכם?
על הגוף כואב מהחרדה..אני בהיסטריה נוראית..
סליחה שנאלצתם לקרוא הרבה ותודה מכל מי שטרח.
תודה
.

דגלמנגל

Well-known member
לי זה לא קרה. הכלבה שלי היתה מאוד ממושמעת.

נגד ההוא, שתמיד צועק לעברך ברחוב שאת משוגעת, את יכולה להגיש תלונה במשטרה, על הטרדה. אני לא מאמין שיזמנו אותו לחקירה, אבל ירימו אליו "טלפון מהמשטרה". עפ"י רוב, אלה שמתבריינים על נשים וילדים, במרחב הציבורי, הם טיפוסים עלובים. כשפונה אליהם שוטר ושואל מה הם עושים, הם נמסים כמו חמאה בשמש, כי זה דבר אחד להתבריין נגד חלשים ודבר אחר לגמרי, לעשות זאת לשוטר.

מהוא, שדורש, שלא תעברי בשביל עם הכלבים, את יכולה פשוט להתעלם. אם יתמיד בדרישותיו, ספרי לו שכבר הגשת תלונה נגד אחד שנהג לצעוק עליך ברחוב ושלא תהססי להגיש עוד אחת גם נגדו. השביל הוא מרחב ציבורי, לשימושם של דיירי הבית ואת רשאית לעבור בו, עם כלבים, עם חתולים וגם עם סוס. לגבי החרבון - שיוכיח שאלה הכלבים שלך, שעשו זאת ולא כלבים זרים, חופשיים, שנכנסו מהרחוב. על הדרך, ודעי, שהכלבים עוברים שם, קשורים ברצועה ותחת פיקוח. לא מזיק להיזהר.

בעניין הנשיכה/שריטה - חכי לסיום הבדיקה בביה"ח ולפני שאת משלמת על האמבולנס, אם לא אתם הזמנתם, דרשי לראות את סיכום הבדיקה/טיפול ע"י הרופא (מכתב השחרור). לא מהנמנע שכל הסיפור הוא היסטריה וניסיון להוציא כסף בשיטת מצליח. לא כל שריטה מחייבת פינוי באמבולנס. מכתב מעו"ד יכול לעזור לשחרר את המסמך מביה"ח. אם למרות הכל, תבוא דרישה להכניס את ה"פושע" להסגר, דעי לך, שיש סידור חוקי, של הסגר בבית. התייעצי עם הווטרינר.

תירגעי ואל תדאגי יותר מדי. על פניו, המהומה שתיארת, ההתנפלות של הסובבים, היתה הרבה יותר גרועה, מעצם המעשה, שבו הכל התחיל.

נערך לאחרונה ב:

Morten my love

New member
וואו. אני ממש מודה לך. העניין הוא, שאין לי כלל פרטים של הגברת שננשכה/נשרטה כך שאפילו אין לי אפשרות לדעת מה שלומה. רציתי בכל זאת להתנצל בפניה על אי הנעימות ולראות מה שלומה וכו'..עברתי מס' פעמים במקום שזה קרה בתקווה שאולי אתקל בה או באחת הנשים שהיו איתה אך לא נתקלתי..
לגביי ההוא שביקש שלא נעבור בשביל התעלמתי..אמרתי לו באותו היום שאין בעיה ולא נעבור למרות שאנו אוספים את הצרכים. הוא עצמו בנה בית קרקע לא חוקי - אני גרה ביפו..האוכלוסייה פה קשה מאוד..
יצאה לנו הרוח מהמפרשים..
גם ככה הכל קשה הבניין שלנו בםרוייקט תמא ואנו גרים באתר בנייה. ולא מספיק זה גם אנשים שמתערבים בזה שיש לי יותר מכלב אחד. אחד מהכלבים לא מאוזן מאה אחוז ולכן הוא קבוע עם מחסום וגם כשנבח עם מחסום על כלב איזה איש מאמזה בניין צעק עלי שיצלם אותי ויפנה למשטרה כי הכלב תוקף. מה, רק הכלב שלי נובח על כלבים אחרים ברחוב??? הוא עם מחסום למען ה'.
אנשים משועממים כנראה..
תודה רבה רבה על התגובה המפורטטת והמעודדת ותודה שטרחת לקרוא הכל.
המון תודה רבה

דגלמנגל

Well-known member
וואו. אני ממש מודה לך. העניין הוא, שאין לי כלל פרטים של הגברת שננשכה/נשרטה כך שאפילו אין לי אפשרות לדעת מה שלומה. רציתי בכל זאת להתנצל בפניה על אי הנעימות ולראות מה שלומה וכו'..עברתי מס' פעמים במקום שזה קרה בתקווה שאולי אתקל בה או באחת הנשים שהיו איתה אך לא נתקלתי..
את יותר מדי מנומסת בשביל להיחשב ישראלית, בכלל ותושבת מקומות כמו יפו, בפרט:). אם הגברת הנפגעת תרצה להמשיך את התקרית, היא כבר תפנה אלייך. אם יחלפו כמה שבועות ללא התקשרות מצדה, ישירות או באמצעות בא כוח - ראי את העניין כסגור. כלב תחש "ניסה לטרוף" אותה, מי ישמע. מן הסתם, במיון, שמו לה פלסטר ושלחו אותה הביתה. מימון האמבולנס והחברות ה"מסדרות עניינים", זה כבר סיפור אחר.
לגביי ההוא שביקש שלא נעבור בשביל התעלמתי..אמרתי לו באותו היום שאין בעיה ולא נעבור למרות שאנו אוספים את הצרכים. הוא עצמו בנה בית קרקע לא חוקי - אני גרה ביפו..האוכלוסייה פה קשה מאוד..
במקרה הזה טוב עשית(y). עברייני בניה, ברמה של בית מגורים שלם ולא סתם איזו תוספת קטנה, מצפצפים על רשויות החוק ועדיף לתפוש מהם מרחק. איך אמר הגיבור, בסרט Call Me Nobody, החוכמה בחיים ארוכים, היא להשתדל לא לקצר אותם:). אם את יכולה לוותר על השביל הזה - וותרי.
אחד מהכלבים לא מאוזן מאה אחוז ולכן הוא קבוע עם מחסום וגם כשנבח עם מחסום על כלב איזה איש מאמזה בניין צעק עלי שיצלם אותי ויפנה למשטרה כי הכלב תוקף. מה, רק הכלב שלי נובח על כלבים אחרים ברחוב??? הוא עם מחסום למען ה'.
איזה כלב זה, ה"לא מאוזן"? ז'תומרת איזה גזע? אם הוא מעורב, מה הגזע השולט? ישנם גזעים בעלי אנרגיה עצומה וזה לא תלוי בגודל. לכלב, מאחד הגזעים האלה, לא מספיקים טיולי הליכה וצרכים, הם זקוקים ל"עבודה" אתם, להוצאת האנרגיה האצורה בהם. אם זה נמנע מהם, הם מתוסכלים; נעשים חסרי מנוח, מכרסמים בבית, משתוללים, נובחים, נעשים תוקפניים, בקיצור יורדים מהפסים. כלב, שפורץ בנביחות ברחוב, יכול להבהיל את העוברים ושבים, שלא מבחינים בכלב האחר, שאליו כוונו הנביחות. הם יכולים, בקלות, לפרש זאת, כאילו הנובח תקף אותם. אם הבעיה אינה נעוצה בעודף אנרגיה והכלב פיתח בעיית התנהגות, ניתן לפנות למאלף, או וטרינר, שהוא גם מטפל התנהגותי. עפ"י רוב, הבעיות בהתנהגות, הן תוצאה של משהו שהבעלים עשו, אבל לא מודעים לכך. אגב, ההיוטיוב מלא בסרטוני הדרכה על אילוף כלבים בשיטת DIY. אילוף ביתי כזה, שהכלב רואה בו משחק עם הבעלים, מחזק את הקשר (שזה דבר טוב כשלעצמו) ובמקרה שלך, לדוגמה, יכול למנוע בעתיד בריחה החוצה ומרדף, או התעלמות, כשקוראים לבוא. כלב מאולף תמיד בא, כשקוראים לו, כי להיות עם הבעלים זה הכי כיף בשבילו.
המון תודה רבה
בבקשה. צברתי בחיי הרבה ניסיון וידע ואני שמח לחלוק בהם.

Morten my love

New member
את יותר מדי מנומסת בשביל להיחשב ישראלית, בכלל ותושבת מקומות כמו יפו, בפרט:). אם הגברת הנפגעת תרצה להמשיך את התקרית, היא כבר תפנה אלייך. אם יחלפו כמה שבועות ללא התקשרות מצדה, ישירות או באמצעות בא כוח - ראי את העניין כסגור. כלב תחש "ניסה לטרוף" אותה, מי ישמע. מן הסתם, במיון, שמו לה פלסטר ושלחו אותה הביתה. מימון האמבולנס והחברות ה"מסדרות עניינים", זה כבר סיפור אחר.

במקרה הזה טוב עשית(y). עברייני בניה, ברמה של בית מגורים שלם ולא סתם איזו תוספת קטנה, מצפצפים על רשויות החוק ועדיף לתפוש מהם מרחק. איך אמר הגיבור, בסרט Call Me Nobody, החוכמה בחיים ארוכים, היא להשתדל לא לקצר אותם:). אם את יכולה לוותר על השביל הזה - וותרי.

איזה כלב זה, ה"לא מאוזן"? ז'תומרת איזה גזע? אם הוא מעורב, מה הגזע השולט? ישנם גזעים בעלי אנרגיה עצומה וזה לא תלוי בגודל. לכלב, מאחד הגזעים האלה, לא מספיקים טיולי הליכה וצרכים, הם זקוקים ל"עבודה" אתם, להוצאת האנרגיה האצורה בהם. אם זה נמנע מהם, הם מתוסכלים; נעשים חסרי מנוח, מכרסמים בבית, משתוללים, נובחים, נעשים תוקפניים, בקיצור יורדים מהפסים. כלב, שפורץ בנביחות ברחוב, יכול להבהיל את העוברים ושבים, שלא מבחינים בכלב האחר, שאליו כוונו הנביחות. הם יכולים, בקלות, לפרש זאת, כאילו הנובח תקף אותם. אם הבעיה אינה נעוצה בעודף אנרגיה והכלב פיתח בעיית התנהגות, ניתן לפנות למאלף, או וטרינר, שהוא גם מטפל התנהגותי. עפ"י רוב, הבעיות בהתנהגות, הן תוצאה של משהו שהבעלים עשו, אבל לא מודעים לכך. אגב, ההיוטיוב מלא בסרטוני הדרכה על אילוף כלבים בשיטת DIY. אילוף ביתי כזה, שהכלב רואה בו משחק עם הבעלים, מחזק את הקשר (שזה דבר טוב כשלעצמו) ובמקרה שלך, לדוגמה, יכול למנוע בעתיד בריחה החוצה ומרדף, או התעלמות, כשקוראים לבוא. כלב מאולף תמיד בא, כשקוראים לו, כי להיות עם הבעלים זה הכי כיף בשבילו.

בבקשה. צברתי בחיי הרבה ניסיון וידע ואני שמח לחלוק בהם.
שוב תודה ענקית מכל הלב.
הכלב הלא מאוזן הוא מעורב. אין לי מושג במה...הוא חולץ בגיל חודש וחצי ממתעללים בבית לחם שייעדו אותו להיות כלב תקיפה. איזו סיבה יש לשים לכלב בגיל חודשנוחצי שרשרת ברזל חזקה???? הופרד מאימא שלו לפני גיל חודשיים..
טהי מוציאה אותו המון. הליכות. טיולים. גינת כלבים. עכשיו נתחיל לעבוד עם מאלף..נכנסתי ממש לטראומה וחרדה קשה. הוא גם תמיד הולך עם מחסום..
לגביי השביל..לא עוברת שם. למרות שהאיש הזה גר ממש בצד הבניין שלי אבל כשהוא "ביקש" שלא נעבור שם אמרנו לו אין בעיה. אמר לנו: תודה חבר'ה ונגמר. באותו היום שקרה המקרה גם הוא ניסה לתקוף את בעלי..
אני ללא ספק עשיתי משהו שכנראה מחזק את ההתנהגות. המאלף שהגיע לאבחון ראשוני, אמר שהוא מונע מפחד. הוא כל הזמן מגונן עלי ועל שני הכלבים האחרים. אם הולכים לגינת כלבים יש כלבים שהוא אוהב וישחק, יש כאלה שפשוט יתפוס מהם מרחק ויש כאלה שאם רק רואה אותם הוא נכנס לאמוק..ואם אני רןאה אןתם בגינה אני לא נכנסת..

Morten my love

New member
שוב תודה ענקית מכל הלב.
הכלב הלא מאוזן הוא מעורב. אין לי מושג במה...הוא חולץ בגיל חודש וחצי ממתעללים בבית לחם שייעדו אותו להיות כלב תקיפה. איזו סיבה יש לשים לכלב בגיל חודשנוחצי שרשרת ברזל חזקה???? הופרד מאימא שלו לפני גיל חודשיים..
טהי מוציאה אותו המון. הליכות. טיולים. גינת כלבים. עכשיו נתחיל לעבוד עם מאלף..נכנסתי ממש לטראומה וחרדה קשה. הוא גם תמיד הולך עם מחסום..
לגביי השביל..לא עוברת שם. למרות שהאיש הזה גר ממש בצד הבניין שלי אבל כשהוא "ביקש" שלא נעבור שם אמרנו לו אין בעיה. אמר לנו: תודה חבר'ה ונגמר. באותו היום שקרה המקרה גם הוא ניסה לתקוף את בעלי..
אני ללא ספק עשיתי משהו שכנראה מחזק את ההתנהגות. המאלף שהגיע לאבחון ראשוני, אמר שהוא מונע מפחד. הוא כל הזמן מגונן עלי ועל שני הכלבים האחרים. אם הולכים לגינת כלבים יש כלבים שהוא אוהב וישחק, יש כאלה שפשוט יתפוס מהם מרחק ויש כאלה שאם רק רואה אותם הוא נכנס לאמוק..ואם אני רןאה אןתם בגינה אני לא נכנסת..

דגלמנגל

Well-known member
הוא חולץ בגיל חודש וחצי ממתעללים בבית לחם שייעדו אותו להיות כלב תקיפה
זה יכול להסביר את ההתנפלות עלייך. כלבים שמיועדים לקרבות, הם בד"כ פיטבולים, רוטווילרים וכל מה שמעורב בהם. בזמנו, כשתיקנו
את חוק הפיקוח על הכלבים, במה שמכונה, "חוק הכלבים המסוכנים", עשו שטויות ויצרו "עליהום!" ביחס לגזעי כלבים, חכמים וידידותיים,
שכל פשעם הוא כוחם הפיזי והסיבולת שלהם לכאב. המחוקקים הנאורים שלנו, במקום לפנות למומחים להתנהגות כלבים, פנו לווטרינר,
שמתמחה במחלות ובכירורגיה שלהם. זה כמו לקחת ילד מופרע, לאבחון, אצל אורתופד...
הכלבים הנ"ל, כשמגדלים אותם בהרבה אהבה, הוצאת מרץ וחשיפה נכונה לבני אדם ובעח"י - גדלים להיות סופר ידידותיים, לכל העולם.

Yahavatia1331

New member
אני אגיד לך משהו, כבעלים של כלב מאוד שובב ובעל אתר על מידע על כלבים אבל אני בטוח במיליון אחוז שהוא לא יפגע באף אחד בכוונה - זה דברים שיכולים לקרות, אם זה מסטרס
ואם זה כי הם לא שמו לב(פעם אחת כלב אחד קפץ כדי לתפוס אותו והכלב שלי נשך אותי בטעות) ויותר מכך גם ילדים רבים ומרביצים אחד לשני - קורה, לא מכל דבר צריך לעשות דרמה. יש נטייה לקחת דברים קשה מידי כשזה נוגע לכלבים(גם אני חוטא בזה, ונגמל מזה לאט לאט) קיצור הכל טוב איתך!

למעלה