האנרגיה שביקום

ofirush 14

New member
האנרגיה שביקום../images/Emo98.gif

מאמר מבית היוצר שלי
אני מצרפת את המאמר גם בקובץ, וממולץ להוסיף אותו למאמרים (מן הסתם). ואתם מוזמנים להגיב, לשאול, וסתם לספר לנו דברים שקשורים למאמר (או שגם לא) בשמחה! ולפני הכל- קרדיט (בקישור למטה) לאתר מצויין (שכבר פרסמתי אותו כאן), ממנו לוח המידע. האנרגיה ביקום - ההגדרה המדעית (או הפיזית, אם תרצו) לאנרגיה היא "היכולת לבצע עבודה". יש הרבה סוגי אנרגיה, ביניהם: אנרגיה חשמלית, אנרגית התנועה, אנרגיה גרעינית, אנרגיה כימית, אנרגית אור ועוד. המושג המדעי להגדרה כוח, הוא- משך זמן העבודה כדי לעבור מסוג אנרגיה אחד לסוג אנרגיה אחר. - למעשה, ניתן למיין את ההתייחסות שלנו לאנרגיה לשניים: - אנרגיה על פי ההגדרה הפיזית (הנ"ל). - אנרגיה על פי ההגדרה המטפיסית. - הפיסיקה חוקרת את האנרגיה הניתנת למדידה בשיטות מדעיות. אנרגיה כזו, היא כאמור, אנרגיה חשמלית, אור, כימית ועוד. המטפיסיקה חוקרת את האנרגיות שאינן ניתנות למדידה מדעית. האנרגיות האלה הן עדינות, והן יוצאות את המימדים העדינים של הגוף, מימדי האנרגיה הרוחניים שלנו, שאינם פיזיים. המטפיסיקה מגדירה את אנרגית היקום ככוח חיים המניע את הכוכבים, הגלקסיות, השמש, כדור הארץ: הצמחים, המים, האדמה, בעלי החיים ובני האדם. במסורות רבות ישנה התייחסות לאנרגית החיים הזאת. בסין מכנים אותה "צ'", ביפן "קי", בהודו "פראנה" , ועברית מכנים אותה "רוח". כל מה שנמצא ביקום מורכב מאנרגיה. האנרגיה הזו יוצרת את כל הגופים החיים והדוממים על פני כדור הארץ, ולמעשה, היא המציאות עצמה.

Anabel74

New member
מתוקה!../images/Emo24.gif

כל הכבוד על ההשקעה. לא תמיד מיד יכולים להכנס אבל בטוחה שיקראו ויגיבו.

280388

New member
בתור מישהו שלומד פיזיקה עליי לתקן

אותך. הגדרה יותר מדוייקת של אנרגיה זה "לחץ מסוג מסויים". כל השאר בסה"כ נכון.

ofirush 14

New member
../images/Emo98.gif

לא אני הבאתי ת'הגדרה. זה היה כתוב באתר =) אבל תודה על התיקון בכל מקרה.

למעלה