האשם הבינוני: איך מעמד הביניים עשה

braininyair

New member
האשם הבינוני: איך מעמד הביניים עשה

לעצמו חיים קשים: "מעמד ביניים" זה לא שם נרדף ל- יש לי תואר, אני גר במקום סביר, עובד וממלא את כל חובותיי. בכלל לא. המשמעות של המושג "מעמד ביניים" הוא כלכלי נטו ואם אין לך לפחות חצי מיליון שקל בבנק דהינו שאתה לא `מעמד ביניים` ובטח שאתה לא צריך לסגל לעצמך אורח חיים של איזה מינימום נוחי דנקנר ג"וניור. רוצה להצליח ? תתחיל ממקום קטן בפריפריה, תעבוד קשה, תלמד הרבה, תחסוך ותחיה בצמצום הגיוני בכדי שבגיל 40 תוכל לקנות את הבית שתמיד רצית ועל הדרך לחיות איך שבא לך ובלי דאגות וכעסים על הממשלה\תאגידים\מתנחלים\עובדים זרים וכו.. שלא תבינו לא נכון, כן עושקים אותנו בארץ הזו, אנחנו ממשלמים פי 4 על כל דבר שאפשר להשיג בגרושים, אבל זו רק אשמתנו משום שיש מחיר לרצון שלנו לכבוש את הפסגה האליטיסטית, והמחיר הזה הוא להשתעבד אליהם. השיעבוד לאליטות מיותר, הוא יקרע אתכם לגזרים וספק אם תצליחו בכלל להגיע לגיל 50 בלי פרצוף חרוש בקמטי-דאגה, שיער לבן ולחץ דם של פזמניק בבית-אבות. אז מה יעזור להאשים את הממשלה ? לא עדיף למנוע את כל הטירוף הזה כבר עכשיו ולחיות בהגיון ? נכון, סבא שלכם קנה בזמנו דירה ביפו תמורת 200 לירות. so what ? זמנים השתנו וצריך להסתגל. סבא שלכם בטוח לא נהנה מחיים נוחים והאטרקציה היחידה שלו היתה לשבת בערב בבית בחום אימים בלי מזגן ולהרוג יתושים בכאפות מול הפרצוף של חיים יבין שריצד לו על גבי מסך שחור לבן.

goldy

New member
ההגדרה: "מרוויח את הכסף ולא יודע איך להוציאו"

|עצת_זהב|: העובדה שאתה בטוח לגמרי שהרשומה היא מושלמת, כי אתה כתבתה אותה, לא מבטיח שכך אחרים יחשבו. כשאתה ממליץ עליה בפורום, קשורה לנושא ככל שתהיה, נסה להתאים תקציר ו\או לשאול שאלות בירור כדי לנסות לחזות את העניין בה. אני יודע זאת כי היה לי אותו דבר עם "נולד להנהיג".

braininyair

New member
תכלס

אם כל אדם מתנהל בהגיון ומתחיל לעבוד מגיל 17, אין סיבה שבגיל 30 לא ישכב לו סכום נאה בחשבון הבנק.

hen1xc

New member
קונים בית

אם יש לך שכר נאה ויש לך אשה שגם מביאה שכר טוב אין סיבה שהבנק לא ייתן לך משכנתא אבל חשוב לדעת פערי מחירים והכי הכי חשוב לבנות זוגיות יציבה שלא אחרי 5 שנים תתגרשו .. ואחרי דיונים משפטיים של 3 שנים תמצאו את עצמכם בגיל 21 איך אני בונה את החיים שלי כשאני חייב לשלם לאשה 1000 + שקלים מזונות....

naf86

New member
הבנק לא ייתן משכנתא

אם לא יהיה לך כמה מאות אלפי שקלים למקדמה. זה שיש שכר נאה, זה לא אומר שזה מספיק לחסוך כסף.

naf86

New member
מה עם... צבא?

מה עם לימודים? מה עם חתונה? ילדים? שכ"ד? רכב? הוצאות?

goldy

New member
מה עם... עצמך?

מה עם טיול? מה עם זיונים? נשים? עצמאות? נהג? הכנסות?

naf86

New member
אני עשיתי את כל זה

אני לא בן 17 שחושב שהוא יודע איך העולם עובד.

hen1xc

New member
אז ככה קוראים לזה

בהתחשב בעובדה שאתה לא גר בארץ..

naf86

New member
לפני שעזבתי את הארץ

שירתתי שירות צבאי מלא. עבדתי בעבודה, שילמתי מיסים, הצבעתי בבחירות. מה אתה עשית?

hen1xc

New member
מתנדב

כן ההורים לא מרוויחים בוחטות אבל מראה על דוגמה אישית אני לא הולך לרסס על דגל ישראל SOLD ואני לא הולך לזרוק על שוטרים רימוני רסס אני לא הולך לבנות קיר לבנים ליד משכן הכנסת אני לא הולך לזהם את שדרות רוטשילד בת"א אני לא הולך לחסום כבישים קיצור אין לי דפוסי התנהגות של עבריין אשמח אם תבין אותי

naf86

New member
כי אתה לא מרגיש את הכאב

אותך לא שמו בפינה. המנהל בנק לא מתקשר אלייך כל יומיים ותוהה איך תכסה את המינוס. הבעל בית לא מודיע לך כל חודש שהוא הולך לעלות לך את השכר דירה, אז תשלם או שתעוף. הבוס שלך לא מודיע לך שאין לו כח לשלם את הפנסיה שלך ושעות נוספות אז מצידו שתתבע אותו בבי"ד לעבודה. המרצה שלך באוניברסיטה לא יעשה לך הנחות כי היית שבועיים במילואים. אתה עדיין עם החלב על השפתיים. אתה עדיין לא מכיר את הטעם של עבודה קשה.

hen1xc

New member
קשה?

לוקחים צעד אחורנית לא חייבים לכבוש את העולם בשנה אחת אין טעם להיכנס איתך לדיון תפרש את זה איך שאתה רוצה אבל אתה בזבוז זמן משווע..

naf86

New member
אנשים כבר לקחו את הצעד אחורה

עוד כמה צעדים ואנשים כבר נופלים.

braininyair

New member
כל אלו מתווספים באופן טבעי במהלך החיים

בגלל זה כמה שאתה יותר מתחיל מוקדם, ככה יותר רווחי תהיה.

hen1xc

New member
יפה אמרת

לא כולנו חייבים לחיות חיים של אושר גם היום יש מבוגרים בני 50 שיש להם נערים שעוברים דירה למקום יותר טוב זה כי הם השקיעו כסף בקופות חיסכון זה כי יש להם כסף נזיל בבנק זה כי הם מרוויחים משכורת שהבנק יכול לאשר להם משכנתא של חצי מיליון שקל וגם האנשים האלה התחילו בקטן לספר לכם סוד: בפריפריות עדיף להשקיע כל עוד זול שם כמו ת"א לפני 50 שנה בעוד 10-20 שנה מחיר הדירות שם ינסקו השמיימה בזמן הזה אתם הצעירים יכולים כבר להחזיר את סוף המשכנתא ועוד 20 שנה יש מצב שגם לבאר שבע יקראו תל אביב הקטנה.. ואז שם יהיה ממש מרכז מסחר כמו בגוש דן וזה לא רק באר שבע זוכרים את סיפור גלנט? המצודה שלו במושב עמיקם במקום שמנהל למקרקעי ישראל היה בא, היו מוכרים עשרות דונמים ובעשרות אלפי שקלים.. ככה אנשים באמת עשו קופה וזה לא רק גלנט כי הוא איש צבא והוא מנהיג זה אנשים שיש להם כסף ובאמת חשבו חכם כי המטרה הייתה לפתח את הישוב עמיקם ולכן מכרו קרקעות בזול ולכן התוצאה שהיום הקרקעות שוות מיליונים כי כל אחד שבה לשם ובנה את ביתו רק הכפיל את שווי הקרקע ואלה אנשים שיודעים לחשוב הם ידעו להפריח את השממה... והאנשים האלה היום לא סופרים אותכם לא כי אתם צעירים ואין לכם כסף זה כי אתם נשארים בקופסה במקום לחשוב מחוצה לה....

hen1xc

New member
עושר*

לילה טוב לכולם

למעלה