הבבא-תור הוא סוס

מוגג

New member
הבבא-תור הוא סוס../images/Emo119.gif

לבקשת הקהל ושלי הנה הפרשנות המוסמכת לשיר הנודע הבא בתור הוא
או משהו כזה. הציטוטים מתייחסים לעדות שמיעה כי אין לפני את המילים המדוייקות לכן אשמח להערות ותיקונים. הבא בתור הוא סוס אכן שיר כואב ונוקב המספר על בדידותו של האדם בעולם המודרני המנוכר. הכל נראה כמבוי סתום: "מה הטעם בכבישים ללא מוצא?!" שואל/מתריס המשורר. האנשים שהוא אוהב הם האנשים "שאיתם אף פעם לא מגיע ל.." לא רוצה להתחייב לא להיקשר כדי שלא ייאלץ להיפרד. הוא מוצא את ניחומיו רק במסך ומשתוקק לשחקנית קולנוע איתה לא ייפגש אף פעם ולכן זוהי אהבה מושלמת – חדסטרית ללא אכזבה שבפרידה. כפי שהבנתם מדובר באדם אנוכי במיוחד הכל סובב סביבו ,"אני ואני ואני ואני" – לא פלא שאינו מצליח לגלות "מה קרה בדקות האחרונות" וזה גם "לא עושה לו כלום".. הוא יוצא לרחוב מביט בחנות השווארמה שם "ציפורים מסתובבות ציפורים מסתובבות" על השיפוד, מהמסך מביטה בו השחקנית הבלתי מושגת בתשדירפרסומת לקרם "היא מצילה את הרגליים שלה" בעוד רגלי העוף ניצלות על האש... בהוויה הזו אין מקום לעבר או עתיד "עכשיו התחיל הזמן עכשיו נגמר הזמן" אם לא תלחץ מהר תאבד את הרגע. אתה תקבל תשובה אבל לא בטוח כי היא תהיה רלבנטית כמו שהדוגמנית "מצילה את הרגליים שלה" אך אין שום בטחון כי הקרם גם יעזור לאנשים הצופים בפרסומת. וכאן מגיעים למסר המרכזי "הבא בתור הוא סוס" – האם הכוונה כי הסוס יחליף את הדוגמנית? האם הוא יעלה על המוקד במקום הציפורים המסתובבות? האם הוא התשובה לאכזבת המשורר מהאנושות? האם הסוס הוא מעין בבא–סאלי בבא-תור? ואולי הסוס הוא מעין יצירה בינארית המורכבת מהספרות אפס ואחת 010 ? מעין פלינדרום שאין לו סוף והתחלה ומכל צד שתסתכל עליו הוא נשאר חידה? מכיוון שהחידה לא נפתרת חוזר גיבורנו לביתו ומרגיש כי התקרה מתחילה ללחוץ עליו כאילו "אנשים שמנים יושבים לי על הראש". הוא מבין ש"הוא לא לבד בבניין" בניין הקומות המהווה משל למצבו של האדם הפוסטמודרני הוא מתחיל לדאוג אך הוא לא זוכר מה זה היה.. רק בדבר אחד הוא בטוח הוא לא אוהב את כל האנשים. שוב השחקנית במסך נראית לו כפתרון למצב אבל היא לא פותרת כלום היא רק "יכולה ליצור מצב"... שום דבר לא נוגע ממש "אני עובר על יד" בניינים ענקיים מקושטים לא עושים לו כלום... אילו ידע כי בניינים אלו עלולים לקרוס יום אחד על ראשו אולי היה מסתכל בהם אחרת אך מסקנתו שבה להיות "הבבא-תור הוא סוס הבא בתור הוא סוס" – סו"ס= ראשי תבות של סופסוף, אנו רגע לפני האפוקליפסה, הסוף של הסוף. אין פתרון למצב המשמים... סופ סוף. כמובן ישנה גם אפשרות שמדובר בשיר של נושאי המגבעת ואז אין חשיבות לכל הניתוח הנ"ל.... בברכה מוגג, משורר הדלות ומבקר האיכות של הפורום.

shellyland

New member
בקיצור - שאמשיך לעשות שעווה או לגלח

ניתוח מעניין ומעמיק, אם כי פסחת על השורה המשמעותית: שמח פה ושמח שם, שיכולה אפס לסתור את הניתוח שלך קמעה. ככה זה כשעובדים משמיעה ובלי הטקסט המקורי מו העיניים (שכן טוב מראה עיניים מקרם לרגליים). אני כבר מבשלת את האתגר הבא בשבילך, ולא - זה לא יהיה שלמה ארצי. מי בכלל רוצה להבין את הטקסטים שלו?

ST וגרי

New member
אהבתי... :) ../images/Emo29.gif

למרות שהשיר לא מצלצל לי מוכר, נהניתי לקרוא... תהיה בטוח כשכשאני אשמע את השיר אני אחשוב על הפרשנות הזאת..
תודה גם לך! בוקר טוב, בשורות טובות! אסתי.

למעלה