הבונים החופשיים - Freemasons

הבונים החופשיים - Freemasons

בבוא עלינו לאדישות (כי לא לטובה ולא לרעה) הסרט הנוסף עפ"י ספרו של דן בר-און (מישהי בחנות ספרים פשוט ביקשה את הסופר הישאלי "דן בר-און, שכתב את צופַן דה וינצ'י" ומאז אני משתמש בזה) ובו מככבים האילומנטי, נזכרתי בקבוצה אחרת (אני מתעניין בה מאוד) - הבונים החופשיים. אז יאללה, שוט - מה המיתוסים שאתם יודעים על הבונים החופשים? מה אתם חושבים היא האמת על הבונים החופשים? האם בכלל שמעתם עליהם אי פעם?

לגוטל

New member
רק שמעתי עליהם

ושמעתי שאפילו יש כאלו בארץ כולל ישראלים. לא התעסקתי בזה כי לא מתעניין בכל זרמי הנצרות והמאמינים בה, אבל בטח לך לא חסר סיפורים עליהם. אאל"ט אתה זה שסיפרת את הסיפור המצחיק עם האסטורי בסקנדינביה שניסו להפריע להם במהלך טקס כלשהו.

נראה לי שהתבלבלת קצת

את הבדיחה סיפרתי על הקו-קלוקס-קלן, ו"הבונים החופשים" הם לא זרם נוצרי.

לגוטל

New member
המממ

כנראה אכן התבלבלתי עם סיפור אחר. טוב, טרחתי לקרוא את הערך של הבונים החופשיים בויקיפדיה, ורואה שדיי לא הייתי בכיוון (שוב). חשבתי שהם קשורים לנצרות, אבל נראה שהם משהו אחר. מסתוריים מדי לטעמי...

Handy Alley

New member
sun worship, na..?

and someone said that christianity is a parody of sun worshippin religion. or something. there is a lot more literature on this. quite a lot. historically as well as contemporary, i'm sure.., i'm just not very well aquainted with it, so i cannot say., =][

לגבי הנצרות קטונתי מלהגיב

חומר על הבניה החופשית לא חסר ברשת - מוץ ותבן גם יחד. בספרות הכתובה גם קיים די הרבה. לא רק שהבונים החופשיים חוקרים בעצמם את מקורותיהם ואת הפילוסופיה שלהם (ועל כך נשפך דיו רב), גם חוקרים מבחוץ עושים זאת.

Y. Welis

New member
אלי. אשד.

http://www.e-mago.co.il/Editor/myth-1901.htm אגב גם אני קורא לו בר און (חברון). זה מזכיר לי שיש עוד סופרת חביבה אחת, בשם Lian Hearn (מחברת סידרת ה'האטורי', ובעברה סופרת ילדים), שלמרות שמה הקלטי בהגייתו (ליין היירן), בארץ הוא תועתק 'ליאן הרן', שאני קורא 'ליאת הרן', ישראלית שחיתה ביפאן כמה שנים, חקרה את המסורת וחזרה לארץ וכתבה כאן את החמישיה הזו...

broadaxe

New member
מזתומרת? הרי ידוע שהבונים החופשיים

הם המשך ישיר של המסדר הטמפלרי וכל השנים מנסים להשתלט על העולם...

"מנסים להשתלט על העולם"

זוהי האשמה בחוסר יכולת שלהם להשתלט על העולם
לפי כמה מקורות הם כבר שולטים בו.

למעלה