הבוקר מתברר רשמית שביבי הרס את הכלכלה

שחר 676

Well-known member
מנהל
אחד כמוך צריך קודם לקבל את הסטירה וגם אז הוא ימאן להבין שהיה עליו לברוח כאשר היד רק הונפה. אבל שופר הוא שופר. מה לעשות.
משה - אתה עצמך טענת שאתה מעדיף חתול על פני נתניהו אז מה לך כי תלין על אחרים ?

בוא נאמר שאני הרבה יותר מפוכח מאשר אלה אשר היו מעדיפים להצביע עבור טוסטר אובן אילו היה מועמד לראשות ממשלת ישראל במקום נתניהו ;-)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
משה - אתה עצמך טענת שאתה מעדיף חתול על פני נתניהו אז מה לך כי תלין על אחרים ?

בוא נאמר שאני הרבה יותר מפוכח מאשר אלה אשר היו מעדיפים להצביע עבור טוסטר אובן אילו היה מועמד לראשות ממשלת ישראל במקום נתניהו ;-)
מעולם לא אמרתי שחתול עדיף על פני הנאשם מבלפור. התכוונתי לכך שחתול מת עדיף על פניו.

Harrington

Well-known member
מנהל

הבוקר מתברר רישמית שביבי הרס את הכלכלה​

צר לי לאכזב, באמת, אבל הכלכלה בישראל רחוקה מלהיות הרוסה. אם יהיה צורך להעלות מיסים? מתישהו אולי. השנה? כנראה שלא, אבל הזמן ילמד. אבל דווקא היערכות זו מלמדת על חוסנה של הכלכלה הישראלית ועל עבודתה הנכונה של ההנהגה הכלכלית של ישראל. היא ממש לא מעידה על "הרס הכלכלה" (למעשה כלכלתה של ישראל חזקה יותר יחסית לרוב מדינות העולם).

רוב הזמן נח

Well-known member
צר לי לאכזב, באמת, אבל הכלכלה בישראל רחוקה מלהיות הרוסה. אם יהיה צורך להעלות מיסים? מתישהו אולי. השנה? כנראה שלא, אבל הזמן ילמד. אבל דווקא היערכות זו מלמדת על חוסנה של הכלכלה הישראלית ועל עבודתה הנכונה של ההנהגה הכלכלית של ישראל. היא ממש לא מעידה על "הרס הכלכלה" (למעשה כלכלתה של ישראל חזקה יותר יחסית לרוב מדינות העולם).
אז רשת שידור מרכזית עשתה פייק על הבוקר? :unsure:

Harrington

Well-known member
מנהל
לא. זה היום היה רישמי בפעם הראשונה.
לדעתי לא. הערוצים מפיצים פייק ניוז כבר שנים. אין כל חדש תחת השמש. לא שזה בהכרח מה שקרה כאן. כאמור, אני לא יודע בדיוק על מי או מה אתה מדבר ויתכן שזה עניין של פרשנות וזווית ראיה. אבל ככל שאכן מדובר בפייק ניוז, זה רחוק מאוד מלהיות משהו חדשני.

סתוונית333

Well-known member
הקורונה הרסה את הכלכלה, הצבא מפשל בעזה המשטרה אשמה שהבדואים שמים עלינו זין והבגץ אחראי על כל זה
וביבי? הוא הגדול מכולם, מלך ישראל החכם מכל אדם ואף פעם לא טועה

הקרונה לא הרסה את הכלכלה !
מי שהרס אותה הוא המושחת מבלפור
ושהקורונה רק חשפה את ההתנהלות הכושלת שלו בכל תחום אפשרי.

Harrington

Well-known member
מנהל
הקורונה הרסה את הכלכלה, הצבא מפשל בעזה המשטרה אשמה שהבדואים שמים עלינו זין והבגץ אחראי על כל זה
וביבי? הוא הגדול מכולם, מלך ישראל החכם מכל אדם ואף פעם לא טועה
סתם להשכלה כללית, הכלכלה רחוקה מלהיות הרוסה. למעשה מצבה מצוין באופן יחסי. לכן כל הוויכוח מי אשם בהריסתה, פשוט מגוחך :).

Harrington

Well-known member
מנהל
160 מליארד גרעון זה מצב מצוין?
זו שאלה שלא ניתן לענות עליה בצורתה הנוכחית. דמיין מצב שמסיבה כלשהי לכל מדינות העולם יש גרעון של 200 ורק לישראל גרעון של 100. מה זה אומר על מצבה של ישראל? שבאופן יחסי הוא מצוין כמובן. לעומת זאת דבר על 160 לעומת 80 והמצב יוגדר אחרת מטבע הדברים.

על כן בצורתה הנוכחית של שאלתך, פשוט לא ניתן לענות עליה. מעבר לאמור לעיל, בשביל לענות צריך להכיר את מצב הגרעון הקודם, את תחזית היציאה מהגרעון, ועוד שלל דברים ועניינים שרק לאחריהן ניתן יהיה להשיב כדבעי.

בתכל'ס כאמור, מצבה המקרו-כלכלי של ישראל אכן מצוין. אתה לא צריך לקבל את עמדתי בעניין כמובן. מספיק אם תסתכל למשל על סוכניות הדירוג שהשאירו בהחלטות מהתקופה האחרונה את דירוג האשראי במקום הגבוה בו הוא נמצא (ואליו הגיע לראשונה בהיסטוריה, דווקא בתקופת נתניהו אגב). עובדה זו בהחלט מלמדת כשלעצמה על חוסנה של הכלכלה הישראלית ומצבה הטוב. כמובן שאפשר גם להתעמק ולנהל דיון ממש רציני תוך התייחסות לשלל הגורמים הרלוונטיים. אבל אפילו אין בכך צורך מיוחד לאור הנ"ל.

למעלה