הבן שלי דילמה קשה...

הבן שלי דילמה קשה...../images/Emo4.gif

הבן שלי נולד מבלי להכיר את אביו הבאולוגי כלל השנה סוף סוף יוכל ללכת לגן חוב רגיל יש בי במון יסוריי מצפון הוא כל הזמן שואל "אמא למה לא לכיתה א כמו ליאל אני בן שש" ומה יש לי לענות לו שאמא שלך היתה סתומה, שלא עזבה את אבא בזמן. הסיפור לא ממש פשוט, אני הייתי צריכה לעזוב אותו ממש בתחילת ההריון אבל אני האמנתי בשלמות המשפחה , למרות האלימות הקשה לא רציתי לפרק את החבילה רציתי שנהיה יחד, שהייתי בהריון בחודש חמישי הוא בעט בי בבטן הוא הבין שהכל עומד להתפרק הוא רצה שאני יוריד את הילד (יפיל אותו) בחודש חמישי, ואני לא הסכמתי זה כבר היה חיים, עובר זז חיים מלאים בתוכי, לכן החליט שיתעלל בי קשות ואולי ככה יהרוג את ילדו, לכן הוא בעט ואני דממתי קשות, שהייתי בבית חולים עשו סקירה מיוחדת בדקו אותי ואת ההריון טוב ואמרו שאין כל בעיה לילד כי פחדתי שעשה לו נזק, אבל לשמחתי הכל היה בסדר כך אמרו הרופאים, את חייבת מנוחה מלאה והכל יעבור בשלום(כמובן שלא סיפרתי להם את האמת מה קרה) למרות שעו"ס לחצה קשות לשמוע איך זה קרה. כמובן שאז אני ובעלי נפרדנו, והוא כמובן בחר לברוח מהארץ, לברוח מאחריות על ילדיו, ועל כל מה שעולל לחיינו מזה כשש שנים בערך הוא חיי לו באוסטרליה הרחוקה. ואני כאן נלחמת עם מצפוני כל הזמן, הילד נולד עם בעיית ראיה קשה שאין הרופאים יודעים למה? וכמובן בעיות נשימתיות קשות אסטמה דרגה א, ועוד בעיות שנקשרות האחד בשני, לצערי הוא לא התפתח כמו תינוק רגיל הוא היה עד השנה בגן מיוחד שלימד אותו לאט לאט להדביק את הפער, שבינו לבין שאר ילדים בני גילו. זה לא היה לי פשוט לעבור איתו תשנים האילו, הוא ילד מקסים ושנון מאוד ילד שמחפש המון אהבה, (למזלי נכנס לחיי בעלי השני שניסה בכל כוחו להרעיף אהבה רבה עליו ממש כמו אביו הבאולוגי) אבל למרות הכל היה לא פשוט, היום הוא כבר מפותח כמו ילד רגיל לגילו, אבל הוא רוצה כיתה א´ ואני מסבירה לו שאי אפשר עליו להיות קודם כל בגן חובה ואחרי זה בכיתה א´ והוא ממש כועס הוא יודע שהוא בן שש והוא יודע שזה הגיל לעלות לכיתה א´ ואני לא יודעת מה לעשות עם זה?, בידיי הכוח לסרב ולהעלות אותו בכוח לכיתה א´ אבל היועצת אומרת שאני חייבת לתת לו ת´שנה הנוספת הזו בגן רגיל. אני ממש בדילמה קשה מה לעשות? מצד אחד אני מרגישה שהכל קרה בגללי, אם הייתי עוזבת מוקדם יותר כל זה לא היה קורה והיה נולד לי מההתחלה ילד רגיל ומצד שני מה לעשות זה היה גורלי. המצפון שלי קורע אותי בפנים לחתיכות, ועכשיו שלב ההרשמות לבית הספר והגנים והבן שלי קיבל פתק להרשם לכיתה א´ ואני לא יודעת מה לעשות?..... אלוהים תן לי תכוח להחליט נכון. (חייבת לציין שכל חיי הם סוד אחד גדול הפניי ילדיי המתגעגעים לראות את אביהם גם זה סיפור בפני עצמו אי מעולם לא סיפרתי להם תאמת למה אמא התגרשה מאבא אני חושבת גם שלעולם לא אספר להם זה ילקח איתי לקבר לא רוצה לפגוע בחייהם). אני את חיי המשכתי עם גבר נפלא, אבא נפלא לילדיי!!! אבל ההוא הבעל הראשון תמיד ישאר צל מעל ראש ילדיי שלעולם לא ידעו תאמת על אבא שלהם ......לעולם!!!! דרדסית

המסר שלך הוא: החיים קשים!

נכון. החיים קשים. כשבא ילד ואומר לאימו: החיים קשים, בדרך כלל אנו רצות אליו בחיבוק ואומרות: לא מותק, יהיה בסדר, זה לא ממש קשה ... ועוד ועוד ועוד. לא. כשהחיים באמת קשים. כשישנן דילמות. כשיש אלימות. אפשר לומר גם לילד: החיים באמת קשים. לא הבנתי אישית מדוע נאמר לך להשאיר את הילד עוד שנה בגן. האם בגלל גילו המוקדם? האם בגלל הראיה? האסטמה? מה בדיוק? אל תשייכי את כל מה שקורה לילד עם המצב שלך בעבר. ייתכן שלילד באמת בעיות של קריאה או מוטוריקה או מי יודע אי אילו בעיות ולא רק הבעיות הרגשיות. את צריכה לבחון טוב, האם הרגשות או הבעיות הרגשיות והתחושות שאותם את חשה, על הצער שלא היה לילד שלך אבא ועוד, משליכות אליו וכך הוא חש. שימי לב. אם הילד מקשיב היטב בריכוז, אם הילד מוכן לכיתה א´, את יכולה לשים אותו בכיתה א´. אם הילד אינו מוכן, באם יש לו בעיה, אם תשימי אותו בכיתה א´ הבעיות רק יגדלו וההתמודדות שלך תהיה הרבה הרבה יותר קשה מהיכולת לומר לו היום: חמוד, אתה ילד כמו כל הילדים, רק פשוט כדאי לך להישאר עוד שנה בגלל קושי כזה וכזה שיש לך. כן, אם יש לילד קושי הוא צריך להיות מודע לקושי שלו, כדי שיוכל לדעת איך לשנות ואיך להתקדם. אבל כפי שאת אומרת: היום הוא מפותח בדיוק כמו כל אותם ילדים רגילים. אז אם הוא מספיק מפותח ואין לו קושי קוגניטיבי או מוטורי כלשהו שיגרום לו צרות ובעיות מאוד גדולות שימי אותו בכיתה א´. בסופו של דבר ההורה יודע הכי טוב מה טוב עבור הילד שלו. בהצלחה.

../images/Emo158.gif קודם כל אל לך להאשים

את עצמך. בעיקר משום שאת צריכה להתמקד כרגע בו, ובעיקר נוסף הוא משום שאת לא אשמה. הרי לא מצאו שום קשר בין המכות שספגת לבין הראיה שלו, הנשימה שלו וההתפתחות המיוחדת שלו. זה קשה לדעת מה הדבר הנכון לומר לילד על מנת שהוא יהיה רגוע. אולי להסביר לו שבו יש משהו מיוחד, שהוא אוהב לעשות דברים לאט יותר, אוהב ללמוד דברים לאט יותר, ובכלל עדיף לו להמשיך לשחק במקום ללכת לבית ספר (טוב זה כמובן בצחוק כתבתי כי לא צריך להגיד לו את זה, זה רק אנחנו אחרי שהיינו שם יודעים
) את צריכה לחשוב טוב טוב מההכרות שלך איתו. כי אם את חושבת שיהיה לו קשה בכיתה א´ והוא יהיה אחר כך מתוסכל מכך - אז עדים עכשיו לעבור כמה שבועות קשים של להכיר חברים חדשים בגן ואפילו בכיות על למה הם כן ואני לא, מאשר שאחר כך כל תקופת בית הספר (12 שנים) יהיה לו קשה. אם כי זה שאת משאירה אותו כיתה בגן זה לא יעשה לו את החיים קלים אחר כך. אני חושבת שאם את סומכת על הגננת, ועל העובדת הסוציאללית, אז יש להן ניסיון ואפשר לקבל את עצתן. לא פשוט. בהצלחה ופסח טוב ותראי איזה יפים עשו לנו לכבוד החג. |פירמידה|
|אליה|

אמרו את זה קודם , לפני .......

את מביאה לנו ביחד כמה נושאים מאוד קשים. בואי נפריד. - אלימות בעבר. - בעיה ספציפית עם ילד. - איך להתמודד עם משקעי העבר מול דרישות הילדים לדעת , בעתיד. לגבי העבר , מה שהיה היה , אל תשליכי את זה על חייך היום , זה מתוייק עמוק מאחור וכך צריך להישאר.אל תאשימי את עצמך תראי מה את יכלה לעשות הכי טוב שההיום והמחר יהיו מאושרים ואני מאמינה שאת עושה את זה.
. לגבי הילד : לא מבינה למה צריך לאמר לו " שאי אפשר עליו להיות קודם כל בגן חובה ואחרי זה בכיתה א´"? זה לא מדוייק. אני גם לא הייתי בגן חובה ואילו ג´וניור שלי היה שנתיים בגן חובה , כי ככה יצא.... אין חוקים שבגללם הוא לא הולך לכיתה א´ אלא מבחן המציאות. אם כמו שענו לך כאן לפני , הוא מתאים , אז הוא צריך ללכת לכיתה א´. אם לא , אז לא. לכן , זה בעצם ההסבר שהוא צריך לקבל בעזרת אנשי מקצוע שיוכלו גם "לרכך" לו את המכה , אם אכן יימצא לא מתאים עדיין , כי זה רק לטובתו. נכון , זה קשה , אבל המחיר בעתיד יהיה קשה יותר. אני התעקשתי להשאיר את ג´וניור עוד שנה בגן חובה למרות שבהחלט אמרו לי שהוא יכול לדלג על כמה חודשים ולקפוץ לכיתה א´. ככה הרגשתי שיהיה לו יותר "זמן ילדות". אין מה לדבר , יצא לנו טוב
לגבי הפחד מן העתיד : לדעתי את חייבת למצוא את הדרך ולספר את הסיפור האמיתי. ואולי גם כאן בעזרת אנשים שזה מקצועם , לעזור. לא בהאשמות. לא בייפוי המציאות המכוערת שהייתה , אלא רק ברמה הנכונה שילד מסוגל להין. רמת התשובה לפי רמת השאלה. אבל , הכל עובדות ואמת. אחרת - זה יכול לחזור אלייך כבומרנג או לגרום להם להאדיר ולהעצים את מה שהיה בכיוון מוקצנים לטובה או לרעה , ל"טובתך" או ל"רעתך" , כי כולם יודעים כמה דמיון של ילדים הוא בלתי סופי. אם אין להם עובדות להיאחז בהן , זה יכול להטריף את דעתם ולא לתת להם מנוח וכמובן גם לך על זה שאת לא מספרת. עדיף להרוג את הסוד הזה כשהוא עדיין צעיר ולא להתבייש לבקש עזרה מקצועית בנושא. בכל מקרה מקווה שיהיה לך רק טוב.

מכיוון שהעלת דבר סבוך

ומכיוון שישראלים מומחים בלהעביר ביקורת אומר את דעתי על סמך התשובות שניתנו לך (תגובה מרוכזת)
והערה קטנה (על ישראליזם): מכיוון ש.. ישראלי אנוכי... בתגובה הבאה כמובן שאתנגד לרוב הדברים שנאמרו פה
לדעתי לומר לילד קטנטן שכזה- החיים קשים, זה לא הוגן, ממש לא הוגן. תני לו לחיות, תני לו להנות. מה הוא אשם בזה? למה לגזול לו ילדות? כלומר- להגיד לו את האמת אבל לדעת גם לצנזר ולדבר בגובה העיניים וקצת נמוך מזה. באמת כדאי לדאוג לבסיס שיהיה טוב, לא בגלל לחץ מאף אחד. הוא כועס שהוא לא בכיתה א´ כי הוא לא רואה לטווח הרחוק. היי את חכמה וראי לטווח הרחוק. הוא יכול להתעצבן, לבכות, לעשות ברוגז על אמא ולאמא יכאב מאוד אבל אחרי כמה חודשים/ שבועות בגן הוא ישכח מהכל ויהיה לו כיף (בינינו- למי לא כיף לשחק בדג מלוח?) תפעלי בדרך הנכונה- שהכי נראית לך ומתאימה לילדך לפי ראות עינייך ועם זאת- לא להשאר אטומה לעצות של אחרים אך לדעת לסנן אותן (מצב ביש שכזה מצריך אבחנה דקה מאוד...) שונא את פסח- מזכיר לי שאני זקן פורג´

פסח דינו כדין אחד (עשרה?../images/Emo3.gif) בספטמב

ר ילדים חדשים באים להרשם לתיכון, יש ימים פתוחים אתה נזכר שלפני שנה גם אתה היית ככה זה עצוב
בגלל זה אני גם שוננננאאאא את ימי ההולדת שלי (ולא, אל תזכירו לי את פיטר פן *2*
)

ממתינה

New member
גם בגיל 5 אז?

אין קשר כל כך לגיל את בני הגדול כמעט השאירו האמת שבגללי כי חשבתי שהוא תינוקי בסוף ההרגשה שלי אמרה שאני טועה בגדול וכך היה, החלטתי כן לתת לו לעלות והיום הוא הכי טוב בכיתה. הוא נכנס לא´ בגיל 6.5 ואילו אחיו יעלה ב"ה בגיל 5 בדיוק הגיל לא בדיוק קובע, ויש תאריכים ומחזורים בשורה התחתונה האמא קובעת ואת יכולה לגרום שיעלה אם את חושבת שמתאים.

ממתינה

New member
נ.ב

הצטערתי לקרוא את מה שכתבת היום אני שמחה שלא נשארתי עם הגרוש שלי כי אז אולי הייתי עוברת יותר. בכל מקרה בקשר לבנך אל תסתפקי באבחנה של אדם אחד ולא גם של השני בדקי טוב את הדברים ומי אמר שילד צריך לדעת לקרוא בכלל בני לא ידע לזהות אותיות לפני כיתה א´ לגביי שאר הדברים את יודעת הכי טוב ואם הם עדיין חושבים שלא מתאים אז אל תחששי לא יקרה לו כלום פשוט ילך לצבא יותר מאוחר (בתקווה שלא) לכי עם הרגש אך אל תזלזלי בדבריהם כי הם לא יאמרו סתם אך גם אל תתני להם לשחק בך כי הם אוהבים לגמור ענינים מהר וישר לתת חוות דעת שלא תמיד נבדקו בקפידה.

למעלה