הגיע הזמן לשינוי: יהודי גם לפי האב

zehavma

New member
הגיע הזמן לשינוי: יהודי גם לפי האב

אם יש כלי כמו דנ"א, מדוע היהדות עדיין עומדת על כך שרק מי שאמו יהודיה ייחשב יהודי ואין זה משנה מה דתו של האב? האם לא הגיע הזמן לשנות זאת ולהחליט שגם אם האב יהודי והאם גויה, הילד יהיה יהודי? בעידן המודרני של בדיקות דנ"א רק היהדות יכולה להרוויח, אז מדוע היא אינה פועלת בכיוון זה? איפה גדולי הפוסקים שיעשו את הצעד הזה? במקום ללכת קדימה, נראה כי היהדות רק נעה לאחור. וחבל. יש הרבה תחומים שבהם הגיע הזמן לשנות, לחדש ולהפוך את היהדות לאבן שואבת של מאמינים.

Hacker8880

New member
מסכים איתך ב-100%

ולא רק את זה הייתי משנה בדת שתם זמנה ושנכתבה ע"י אנשים פרימיטיביים שחירבנו בחול מחוסר באסלות (וניגבו בשד יודע מה...) הייתי מכניס רפורמות ביהדות כולה כדי שתיראה בערך כך: יהדות מודרנית 2011 ‬ היקום נוצר מחומר ואנרגיה דינמיים ונצחיים.כל דבר ביקום עשוי או חומר או אנרגיה או שניהם ושניהם צורות של אותה תופעה-היש. היקום נוצר תוך שבריר שניה בתופעה שנקראת המפץ- הגדול,ולא במשך 6 ימים תמימים כמו האגדה על אל מסויים... אין קיום ביקום לכל דבר שלא עשוי חומר ואנרגיה ומכאן שאין קיום ליהוה ולאלים או אלילים כלשהם שהם אמורים להיות מעל לחוקי היקום שהם נגזרת של חומר ואנרגיה מעורבבים בחלל ריק.חוקים אלה הם חוקים פיזיקליים ואבולוציוניים ואין שום דבר שהוא מעל לחוקים אלה.כל מה שקורה נמצא במסגרת הזאת של חוקי היקום. בדת החדשה הזו אנו "מאמינים" שהיקום הוא גוף שיתופי שבו גופים ותופעות שונים קשורים ביניהם בדומה לשיתופיות שקיימת בגוף האדם,ומקומו של האדם ביקום שיתופי זה הוא היותו תודעתו ומודעתו העצמית של היקום ומכאן שיצורים תבוניים ביקום הם למעשה מוח קוסמי... מהחומר והאנרגיה הנצחיים נוצרים כל הזמן ונכחדים כל הזמן גופים ותופעות שונים...יש לחומר ולאנרגיה נצח בכדי ליצור כל דבר מהם ואחרי כן נשאר נצח כדי ליצור את אותו דבר שוב ושוב...כלומר כל גוף או תופעה נצחיים גם הם... ברור מהדברים הנ"ל שהדתיים והמאמינים מכל העמים מבזבזים חלק גדול מחייהם בשקר על קיומם של אלים כאלה או אחרים. כמו כן,האתאיסטים או הלא מאמינים לא מאמינים בשום דבר ולכן כל חייהם מלווה אותם הפחד מהמוות שיפסיק את חייהם לנצח וזו הרגשה איומה לדעת שיום אחד תיפרד מכל אהוביך ולא תראה אותם יותר לנצח.זה לא קל לחיות כשאתה יודע שבכל שניה שחולפת אתה מתקרב לענן השחור הזה ששמו מוות... בדת החדשה הזו כאמור אין כל אלים,אבל בהחלט יש חיי נצח לכל גוף או תופעה שנוצרו אי-פעם מהחומר והאנרגיה הדינמיים והנצחיים וזה כולל כמובן כל אחד ואחד מאיתנו... חיי נצח אלה שלנו יכולים להיות גן עדן נצחי אם נדע בכל קיום לחיות טוב,אולם מצד שני חיי נצח אלה יכולים להיות גהינום נצחי אם יהיה לנו רע בקיומים שלנו... בדת הזו אין צורך בתפילות או בטקסים למיניהם.אנחנו עושים את חלקנו ביקום השיתופי מבלי שנתכוון לזאת ומבלי שזה יפריע לנו בשום צורה ומבלי שנתבקש לכך...כמו כן אנחנו נוצרים שוב ושוב אם נרצה או לא נרצה... בדת הזו אנחנו "יודעים" שהיקום (כולל אותנו כמובן) נוצר במפץ- הגדול מחומר ואנרגיה.אנחנו "מאמינים" שהחומר והאנרגיה נצחיים ומכאן שמהחומר והאנרגיה נוצרים אינסוף יקומים מחזוריים נצחיים... יחד עם זאת שאנחנו לא מאמינים בשום דת אחרת ישנם דתות שהקדימו אותנו ויש בהם דברים נכונים וטובים לאנושות ודוגמא לכך הם חלק מעשרת הדיברות... אלה הם עשרת הדיברות התנכיות: 1."אנכי ה' אלהיך אשר הוצאתיך מארץ מצריים מבית עבדים" 2."לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני" 3."לא תשא את שם ה' אלוהיך לשוא" - 4."זכור את יום השבת לקדשו" - 5."כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך" 6."לא תרצח" 7."לא תנאף" 8."לא תגנב" 9."לא תענה בריעך עד שקר" 10."לא תחמד בית רעך" ואלה הדיברות של הדת החדשה שלי שחלקם מהתורה וחלקם אני כתבתי: 1."לא תאנוס" 2."ואהבת לרעך כמוך" 3."ואהבת את כל החי" 4."זכור שהחומר והאנרגיה וכל שנוצר מהם נצחי הוא" 5."כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך" 6."לא תרצח" 7."לא תנאף" 8."לא תגנב" 9."לא תענה בריעך עד שקר" 10."לא תחמד בית רעך" בינתיים לדת החדשה הזו שאני קורא לה "יהדות מודרנית 2011" יש 35 מאמינים כולל אותי.ביניהם גם הבת שלי כשהבן שלי ואישתי עדיין לא התנתקו סופית מהדת העתיקה אבל אני מאמין שהם בדרך הנכונה.. בדת החדשה אין חגים אולם יש בין 35 מאמיני הדת החדשה מפגשים בתאריכים קבועים שבהם אנחנו אוכלים ושותים ומשתדלים לחיות כמה שיותר טוב כדי שזה יקרין לנצח וכך חיינו יהיו במעין גן עדן נצחי... הערה:כמובן שלפי דיבר 3 אסור לאכול בשר של חיה כלשהי ו-35 מאמיני הדת החדשה צימחוניים ובנוסף גם לא משתמשים בפרוות של בעלי חיים וכולי. דבר נוסף:כל מצטרף או מצטרפת יקבלו בפגישה הראשונה 4 דפים לקריאה (ובתום הקריאה הדפים יוחזרו אליי) שבהם כתובים בתמציתיות הסברים פילוסופיים ומדעיים שמובילים לתובנות חדשות על החיים,המוות וכולי.

dansra

New member
אכן יש מקום לשינוי

היהדות חייבת להשתנות לא באופי שלה ולא בתוכנה, אלא בנוקשות שלה, מה שלא היה פעם (70 פנים...). היהדות חייבת להרפות לא בציווי המוסרי שלה, לא בערכים האוניברסליים שהיא העניקה לעולם. מכל מלמדי השכלתי אומרים, כך גם צריכה היהדות לנהוג. לחבק את כל הזרמים שבה, להיות קשובה להם. אין אמתך אחת מוחלטת של זרם מסויים (האורתודוחקסי). וכן, היא חייבת להיות חלק מתרבות הרייטינג - החב"דניקים עושיפ זאת נפלא בקרב היהודים. היהדות יכולה לעשות זאת בקרב בני דתות אחרות. הסגירות לא תוביל לשום מקום. היהדות חייבת לשחק במגרש המודרני, שם נמצא הקהל, שם היא תמצא את מאמיניה. בטח שלא בעבר.

שאלה

תוכל/י לספר קצת על עצמך? נשמע שאת/ה יודע/ת לא מעט על היהדות, ועל מה שעליה לעשות, ולא רק, אלא חייבת לעשות אני לא בטוח שאני מתקרב לרמת הידיעות שלך, אבל נראה לי שאם היהדות היתה צריכה להיות חלק מתרבות הרייטינג, אזי היום לא היתה יהדות כלל, אלא היו נבללים ברומא, בפרס, בבבל, ועוד. אשמח לקבל תיקונים לדעותיי תודה

השחיטה היהודית

ראיתי את הסרטון ערוך ועשוי בצורה טובה, וכן- הוסיף לי דעת תודה רבה

למעלה