הגנת מסמכים.

שרית^

New member
הגנת מסמכים.

אני מעוניינת להגן על מסמך בפני העתקה. יודעת שקיימת אפשרות של שמירה ב PDF יודעת שניתן להגן על המסמכים בעזרת סיסמא ויודעת שאפשר להגן עליהם בעזרת הרשאת הפצה. אבל, החסרונות. א. למי שאין Acrobat Writer לא יכול לשמור כ PDF ב. ג. עדיין מאפשר להעתיק את התוכן ו/או לשמור בשם אחר. יודעת בוודאות (קיבלתי בעבר שני מסמכים כאלו.) ש... הקובץ נפתח כקובץ רגיל. אבל, אין אפשרות לצבוע את הטקסט בכדי להעתיק אותו. מודבר על קובץ וורד. אבל, אחרי שאדע איך עושים את זה בוורד. אנסה גם ב פאואר פוינט

מיכאל אבידן

Member
מנהל
המושג "הגנת מסמכים" . . .../images/Emo43.gif

איבד מזמן את המשמעות שלו. * ניתן לסרוק כל מסמך ולהופכו לבר-עריכה בעזרת תוכנת OCR. * ניתן לשמור קובץ, כמו זה שלא הצלחת לסמן (לצבוע) בו את הטקסט, כקובץ HTML (´שמירה בשם... > כסוג...) לפתוח אותו, באמצעות הדפדפן (´קובץ´ > ´פתיחה´ ולנווט אל קובץ ה-HTML) ולהעתיק/להדביק, את תוכנו, אל תוך מסמך "WORD" חדש. * דרך נוספת עוקפת ´הגנת המסמך´ תהיה בהוספתו כ´קובץ´ למסמך חדש/אחר בתפריט ´הוספה´ > ´קובץ´. כדי לייצר קבצי PDF לא זקוקים לתוכנה שציינת. "OpenOffice" (החינמית) יודעת לבצע זאת וכך יודעות עוד מספק תוכנות המוצגות במאמר, ממאמרי הפורום בקטגוריה "Word".

שרית^

New member
ברור שאפשר להסיר הגנה.

רב המשתמשים לא יעשו את זה. וזה העיקר בעיני. לא ביקשתי דרך להסרת ההגנה. אלא שאלתי האם אתם יודעים איך יוצרים קובץ וורד. שלא ניתן לערוך ואפילו לא להעתיק חלקים ממנו. לא קובץ PDF.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אם זו הנחת היסוד שלך . . .../images/Emo43.gif

שלדעתי מאד מוטעית - הגני עליו דרך 'כלים' > 'הגנת מסמך' (כבתמונה).

שרית^

New member
זה מאפשר העתקה של טקסט

ושמירה בשם. בפאואר פוינט אותו תהליך לא מאפשר שמירה בשם ולא מאפשר העתקה של טקסט. בעזרתה האדיבה של אורית. הגעתי להבנה שמעורבים כאן שני תהליכים. אחד נעילה של המסמך (בעזרת נעילת טפסים) והשני הגנה. זה עושה את העבודה. אבל, נותן בפתיחת המסמך הודעה של הקש סיסמא או בחר ב... קריאה בלבד. המסמך שברשותי. כאמור. נפתח אוטומטית. ללא הודעה על סיסמא. ועדיין לא מאפשר לא לבטל את הנעילה ולא לערוך. למישהו יש רעיון?

zartzi

New member
את יכולה לנסח מחדש את הבעיה?

קראתי את הרצף מתחילתו ולא מצליח לרדת לשורש הענין. מה בעצם הבעיה? באיזו תוכנה הבעיה? בוורד או בפאוארפוינט ומהי?

שרית^

New member
ניסיון לניסוח מחדש של הבעיה.

המטרה להגיע למצב שבו אוכל להגן הגנה מקסימלית על מסמך וורד שאני מעוניינת להפיץ. (מעוניינת שכולם יוכלו לקרוא אותו.. אבל, שלא יוכלו להעתיק חלקים ממנו... לפחות לא ע"י העתק והדבק.. ). כאמור יש בידי מסמך שקיבלתי כקורות חיים מאדם כלשהו. שעומד בקריטריונים הנ"ל. הגנה על המסמך בעזרת .. כלים -> אפשרויות -> אבטחה. יוצרת מצב שבו האדם שפותח את המסמך מקבל חלונית ובקשת סיסמא לשינוי. במידה ואין לו את הסיסמא ילחץ על לקריאה בלבד. אולם. מרגע זה... ניתן לצבוע חלקים במסמך ולהעתיקם. ניתן לערוך את המסמך ולשמור בשם. דהיינו, לא הגנה ולא בטיח. הגנה בעזרת RIM בעייתית כי צריך שגם הצד המקבל יתקין RIM. וזה יכול לעבוד רק במסגרת קבוצת עבודה קטנה. נעילה של המסמך בעזרת מנעול נעילת הטפסים. טובה. אבל, ללא הגנה נוספת. ניתנת לביטול בקליק אחד. השילוב שאליו הגעתי עד עכשיו. שהוא טוב למדי אבל, לא מספיק טוב
הוא נעילת המסמך בעזרת מנעול נעילת הטפסים. והגנת סיסמא. ההבדל בין מה שקיבלתי לבין המסמך שנמצא בידי הוא: כשאני פותחת את המסמך שנמצא בידי אני לא מקבלת בקשה להקיש סיסמא. אלא המסמך נפתח רגיל. אין אפשרות להעתיק חלקים ממנו. אין אפשרות לשמור אותו בשם ולשנותו. (אפשר לשמור בשם אבל, מסמך זהה). רק כשאני פותחת את סרגל הטפסים ומנסה לפתוח את הנעילה. הוא מקפיץ לי סיסמא.... ומודיע כי המסמך מוגן בסיסמא. המסמך שאני יצרתי. מקפיץ סיסמא מיד עם פתיחת המסמך. אפשרי. אבל, פחות טוב. זהו. סיימתי לנסח מחדש
ותודה לכל מי שחשב, עמל וניסה ומנסה לעזור

שרית^

New member
אהה. וההתייחסות לפאואר פוינט

הייתה כדוגמא בלבד. שבפאואר פוינט הפעלת כלים -> אפשרויות -> אבטחה -> סיסמא לשינוי. לא מאפשרת העתקת טקסטים. לא מאפשרת בכלל שמירה בשם (האפשרות אפורה). וכן, מקפיצה חלון סיסמא עם פתיחת המסמך... אבל, אפשר לחיות עם זה.

zartzi

New member
הגנה על מסמך

המסמך שמצוי בידך (קורות חיים של מישהו), נוצר בדרך שמיכאל אבידן הציג בפניך. הסיבה שהמסמך שאת יוצרת שונה מקורות החיים היא משום שבתהליך השמירה של המסך את משתמשת ב'כלים'>'אבטחה' - ואין צורך בכך כדי לקבל מסמך כפי שאת רוצה!. השימוש ב'שמירה בשם'>'כלים'>אבטחה' - מאפשר לקבוע ססמא מפני פתיחה וססמא מפני שינויים. לפי התאור שלך את אינך מעוניינת בכך!. את רוצה שהמסמך ייפתח, אבל לא ניתן יהיה לבצע העתק הדבק ישירות, ולכן - עקבי אחר ההוראות של מיכאל אבידן. שימי לב לשלב 3 של ה"אשף" - 'התחל לאכוף'. כאשר תקליקי על הלחצן 'כן, התחל לאכוף הגנה' - תתבקשי להכניס ססמא!. כאשר מישהו יקבל את המסמך וינסה לבצע העתק הדבק - הוא לא יוכל לבצע זאת. אם הוא יפנה לאפשרות של 'ביטול הגנה' - בשלב הזה - הוא יידרש לתת ססמא!

מיכאל אבידן

Member
מנהל
סיפור יפה ומעוצב . . .../images/Emo43.gif

ולמרות שאני, בדרך כלל, "מרפרף" - תפסה את עיניי הפסקה הבאה (ציטוט): "מסמך המוגן באמצעות סיסמה הוא פגיע יותר, למרות שהוא מוגבל. לדוגמה, אדם עם גישה לקריאה בלבד יכול לשמור גירסה של המסמך שלך ולאחר מכן להעתיק את תוכנו". והרי ייעודו הראשוני של מסמך הוא לקריאה - לא

שרית^

New member
ניסיתי גם את זה..

אולם, כדי שהצד השני יוכל לפתוח את זה... גם הוא צריך להתקין IRM ומן הסתם 99% יוותרו על הצפיה במסמך.

תשובה לשרית

הצד השני לא חייב להתקין את ה IRM כדי לצפות במסמך. אני משתמש בזה המון , וזה בדיוק מתאים לדרישות כפי שהעלת אותם.

למעלה