הדור הבא של הפורומים....

meital G

New member
הדור הבא של הפורומים....

בוקר טוב,

למרות המצב הלא פשוט - הבוקר הנוכחי הוא בוקר טוב (לפחות) משתי סיבות:

הראשונה - העלינו היום לפורומים עמוד הוספת הודעה חדש.

העמוד החדש מכיל עורך חדש ומשופר, העלאת מספר תמונות/סרטוני וידיאו, קבצים שונים להודעה אחת.

השניה - אנו מתחילים בימים אלו תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס - ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.
המטרות שלנו במהלך הן...
להתאים את הפרומים לאינטרנט של 2014 - מבחינה פונקציונלית, ויזואלית, יישומית.
לגרום לגולשים הקיימים בפורומים להיות גאים בפלטפורמה שלנו וליהנות ממנה.
למשוך גולשים חדשים
לא לפגוע בהנאות שבקיים
להוסיף פיצ'רים חדשים
להיות ברורים יותר לגולשים אלינו ממנועי החיפוש ולהשאיר אותם בפורום על ידי שיפור חווית הגלישה.

כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה תפוז-פורום החלומות שלכם?
איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים? באילו דברים לדעתכם אסור לגעת?
אילו פיצ'רים חסרים לכם? מה לדעתכם כדאי להוסיף?

נשמח מאוד לקבל הצעות, רעיונות ובקשות מכם ... ההצעות יכולות להגיע הישר מהדמיון הפרוע או דרך דברים שאתם מכירים מאתרים אחרים. תרגישו בנוח להיות יצירתיים

מחכה לשמוע מכם,

המשך יבוא

מיטל

Anna begins cc

New member
תיבת המסרים!

זה אמנם לא קשור באופן ישיר אל הפורומים, אבל כידוע, המון מהתקשורת בין כותבי הפורומים מתרחשת מאחורי הקלעים, בתיבת המסרים.
כיום, כל ממשק דואר, גם הפשוט ביותר, מציע את כל מה שתיבת המסרים המסורבלת הזו לא מציעה.
פונקצית חיפוש, שמירת אנשי קשר, סידור תיקיות נוח, שליחת קבצים מרובה, ללא הגבלה על מילים..
לי ולעוד המון גולשים ששוחחתי איתם זה הרבה יותר חשוב לחווית הגלישה מאשר עוד פורום חדש של וואן דיירקשן או אומנות קישוט הציפורניים.
(מבלי לזלזל בחשיבות הנ"ל, כמובן.)

Y. Welis

New member
וייצוא החוצה לפורמט טבלאי או XML כלשהו

או לתיבות מייל סטנדרטיות.
&nbsp

ריפנזל

New member
גם במסרים: אפשרות לשתף יותר קבצים

ולא קובץ בודד כל פעם.
וגם, שהקובץ לא יתחבא אי שם בתחתית ההודעה אלא יהיה גלוי ונוח ועם תצוגה מקדימה במקרה של תמונות.

Oz the great

New member
אל תשנו את השירשורים

הדבר הכי טוב בתפוז לעומת אחרים, זה שרואים את כל ההודעות מבחוץ בלי הצורך להיכנס לשירשור. זה מדהים(!) בנוחות.
אני גם אוהב את הקווים שמראים את היחס בין תגובות, למרות שזה לא נחוץ.
עוד דבר נחמד, זה המספר צפיות. ממש עוזר לדעת איזה פורומים פעילים ובאילו פורומים חבל בכלל לשאול.

Oz the great

New member
יהיה מאוד נחמד אם תוסיפו "קארמה"

זה יהיה נחמד אם ליד כל הודעה יהיה כתוב כמה אנשים עשו "לייק" להודעה/תגובה - וכמה לא אהבו את התגובה. עם דירוג כזה, כל אחד יכול להשתתף בדיון - ומיד בכניסה לדיון אפשר לראות מהם ההודעות הטובות ומה ההדעות הפחות טובות בדיון.

לדעתי זה פיצ'ר פרימיום שישפר את הדיונים לאין ערוך: יש כלל ידוע באינטרנט 90-10-1: 90% רק צופים, 9% עורכים תוכן, ורק אחוז אחד מוסיפים תוכן.
אני חושב שהפיצ'ר הזה יתן ל-90% הנותרים את הכלים להשתתף בדיון בלי להוסיף או לערוך תוכן. לא לחינם רדיט הפך לאחד מ-50 האתרים הכי נצפים באינטרנט.

לא צריך להשתמש בהצבעות כדי להוסיף "קארמה" למשתמשים. אפשר לעשות שההצבעות לא מוסיפות שום דבר למשתמש עצמו, אלא רק לדיון.

אני נגד זה

לא רוצה שיתנו לי ציונים על תגובות.אני מוכנה לזה באתר בו היום אני שם,מחר אני לא,ואף אחד לא מכיר אותי בניק.

Oz the great

New member
אפשר להפעיל את זה רק בפורומים שמעוניינים

יש פורומים שכל ההודעות הם:
כותרת שירשור: "בוקר טוב"
מאה תגובות: "בוקר טוב"
בפורומים האילו זה רק יזיק.

אבל בפורומים עם דיונים נורמלים זה פיצ'ר מאוד מבוקש ומועיל.
לדוגמה: בפורומים של פוליטיקה/אקטואליה, בפורומים מקצועיים כמו שפות תוכנות/לינוקס/בוני אתרים/תמיכה תכנית/אנדרויד, בופורומים של דיונים כמו אק' חלופית/סלולרי

israelmiv

New member

לדעתי אחד היתרונות העיקריים של פורום תפוז על פני הרשתות החברתיות, ובעצם אחת ההצדקות לקיומו, היא שתגובה מוערכת על פי התוכן שלה, ולא על פי הפופולאריות. לייקים זה מתכון בטוח להנצחה של דעות ישנות.

Y. Welis

New member
דובר על זה בעבר - הודעה של גולש עם וותק

שתקבל צבע שונה. גם יתרון.

Y. Welis

New member
והייחוד של תפוז שאחוז מוסיפי התוכן גבוה

מהממוצע שהזכרת.
&nbsp
*אבל* אין כרגע דרך להבליט את התוכן הזה. *זה האתגר* הרציני שעומד כרגע.

בבקשה אל תתפתו לשנות את צורת השירשור. התצוגה השטוחה, המקובלת בהרבה פורומים אחרים, מקשה את ההתמצאות בשרשורים ארוכים, מאלצת להתחיל כל תגובה בציטוט, ובכך מקצרת ומרדדת את הדיונים.

גם הפונט והצבעים הקיימים נוחים מאוד לטעמי.

שיהיה בהצלחה!

choo

Active member
בהחלט מסכים - זה "ה"דבר שנוח בפורומים פה

&nbsp
זה נותן במבט-על אפשרות לראות על מה מדובר בשירשור (לפי הכותרות), וזה נותן אפשרות לקרוא את התוכן של הודעות שמעניינות את הקורא ולדלג על הודעות שאינן מעניינות (במיוחד כשמתפתח תת-דיון שולי בנושא לא מעניין, תחת שירשור שבעיקרו כן מעניין).

למעלה