הדור הבא של הפורומים....

מישהו 2

New member
ביקורת

מערכת הפורומים של תפוז, היא מערכת הפורומים הראשונה שנחשפתי אליה, מהגיל שבו התחלתי לגלוש באינטרנט.
&nbsp
אני לא יודע אם זה רק טבעי שאני עדיין חושב שזאת מערכת הפורומים הכי נוחה ומסודרת לעומת מערכות פורומים חדשות יותר שכולן בסגנון FXP.
ובזה החוזק הגדול ביותר של מערכת הפורומים של תפוז, שאפשר לראות את כל האשכולות על כל ההודעות שבתוכן , וניתן לדעת בקלות מי הגיב למי עפ"י הצורה של השרשור, ולא בעזרת ציטוטים והבאלגן כפי שיש במערכות אחרות.
--------------------------------------------
מה שחסר זה בידיוק האופציות הרבות של עורך ההודעות של אותם מערכות אחרות, שכוללות צבעי וגדלי פונטים רבים מאוד , אופציה לחתימות מבוססות קודים/פלאש..
אז העדכון שנוסף היום הוא מבורך אבל דל מאוד, אז צריך להוסיף עוד כמו שציינתי למעלה...
יכול להיות שזה בעייתי ליישם את זה בגלל שהמערכת הזאת בנויה כמו שהיא בנויה ? אני לא יודע...
הצבעים שעכשיו כל אחד יכול להשתמש בהם, הם צבעים שראיתי אנשים משתמשים בהם בעבר , כנראה בעזרת סוג כלשהו של תכנות ועכשיו הם פשוט נוספו בשיטה ידידותית למשתמש.
&nbsp
וחסרה גם האופציה לערוך ולמחוק את ההודעות אחרי שהם כבר פורסמו..
&nbsp
&nbsp

Lechoke Lames

New member
הכי חשוב - תצוגה שטוחה

תצוגה משורשרת מתאימה לדיונים קצרים. כשהדיון ארוך אי אפשר למצוא את הידיים והרגליים. תצוגה שטוחה פותרת את הבעיה הזו, ואת ההקשר קל לשמר בעזרת ציטוטים של החלקים הרלוונטיים שעליהם מגיבים.

מישהו 2

New member
זה בידיוק מה שעושה את זה למיוחד

אפשר להסתדר מצוין גם בשרשורים הגדולים...
להפוך את תפוז לתצוגה שטוחה , זה כמו שאפל יחליטו להוציא אייפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד (לא שזה בהכרח גרוע, אבל זה הורס ממה שעושה את אייפון למותג עם ייחוד, שאנשים התחברו אליו רגשית נגיד
)

מישהו 2

New member
בדר"כ כשאתה פעיל בפורום מסוים

ונפתח שרשור שהולך וגדל ומגיע לרף ה-100 הודעות ויותר, אתה כבר יודע איזה הודעות קראת ואיזה לא, לפי זה שהכותרות של ההודעות שפתחת נצבעו בכחול, וגם לפי זכרון.
אז אתה יודע בידיוק לאן לגלגל כדי לחפש הודעות חדשות.
&nbsp
כשאתה מגיע לשרשור כזה שעוד לא קראת בו הודעה אחת לעומת זאת, אתה לא תרצה לקרא בו רק את ההודעות הכי חדשות, כי לא תבין מהם הרבה בלי לדעת למה הם הגיבו, למרות שגם כאן מאוד נוח לעבור על כל השרשורים הפנימיים שמסודרים אחד תחת השני באלכסון ולמצוא את התגובה הכי חדשה.

Lechoke Lames

New member
לפחות בפיירפוקס זה לא עובד כמו שאתה מתאר

צריך לרפרש את הדף כדי שכותרות ההודעות שביקרתי בהן יהפכו לכחול.

Lechoke Lames

New member
ויש עם זה עוד בעיות

ההודעות שלי נשארות בשחור (כי אין לי סיבה לפחוח אותן), והודעות ללא גוף גם נשארות בשחור. בקיצור, גם אם זה עובד בדפדפן אחר זה עדיין דורש מהגולש לעבור שוב ושוב על כל הדיון כדי לחפש הודעות שמצד אחד כותרתן בשחור, אבל מצד שני שלא נכתבו על ידו ואינן הודעות חסרות גוף שהוא כבר קרא. הרבה יותר מדי עבודה בהשוואה לפורום שטוח.

choo

Active member
אז צריך לבקש שיתקנו את הבאגים שלהם

&nbsp
אין ספק שאם ההודעות שקראת כבר לא מסומנות - זה מוביל למצב שתארת.

סתם מבקרת

Active member
לא נכון. אני גולשת עם פיירפוקס וההודעה מכחילה

מיד אחרי שסגרתי אותה, בלי לרפרש כלום.
חוץ מזה, אין בעיה למצוא הודעות חדשות בין הודעות ללא גוף שנשארו שחורות.
קל ופשוט מאד לגלול ולראות היכן ההודעה הכחולה האחרונה ולפיה לדעת אילו הודעות שחורות, ללא גוף, קראת ואילו לא, גם בשרשורים ארוכים כאורך הגלות.
תצוגת ההודעות המשורשרות בתפוז היא הנוחה ביותר וחשוב להשאיר אותה כך.

C H 4

New member
זו בעיה אצלך

אני גולשת בפיירפוקס. כל מה שקראתי עובר הכחלה.
בדרך כלל כשהדיונים מגיעים לשלב שאי אפשר לקרוא את הכותרת זה סימן שמישהו איבד את זה סופית ואין טעם לטרוח.
קל יותר לפתוח שרשור חדש מאשר להרוס את אחד הפיצ'רים הכי נוחים בתפוז (ההטיה שמאפשרת לעקוב אחרי השתרשרות הדיון).

מישהו 2

New member
זה בידיוק מה שעושה את זה למיוחד

אפשר להסתדר מצוין גם בשרשורים הגדולים...
להפוך את תפוז לתצוגה שטוחה , זה כמו שאפל יחליטו להוציא אייפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד (לא שזה בהכרח גרוע, אבל זה הורס ממה שעושה את אייפון למותג עם ייחוד, שאנשים התחברו אליו רגשית נגיד
)

Lechoke Lames

New member
כנראה שאלה שאוהבים רגילים לשרשורים קצרים

ברגע שכמות התגובות בדיון גדולה אז למצוא את התגובות האחרונות הופכת להיות עבודה קשה ומייגעת. בתצוגה שטוחה פשוט קוראים הכל ברצף.

d a p h n a

New member
בשום פנים ואופן לא.

תצוגה שטוחה זה קסטסטרופה. לא מבינה איך מישהו מסוגל לגלוש בפורומים עם תצוגה שטוחה.

Lechoke Lames

New member
נסי למצוא הודעה אחרונה בדיון עם 150 תגובות

צריך כל פעם לעבור על כל הדיון כדי למצוא את ההודעה האחרונה. בתצוגה שטוחה פשוט הולכים לסוף הדיון. ואם מדובר בכמה הודעות אז כמובן שממשיכים לקרוא מההודעה האחרונה שעליה מקבלים עדכון במייל. לא צריך לפתוח עשרות הודעות בנפרד כי כל אחת במקום אחר.

choo

Active member
זה תלוי בעומק העץ, לא בכמות התגובות הכוללת

&nbsp
אם השירשור "שטוח" יחסית (כלומר הרבה אנשים עונים לאותה הודעה) - השיטה הנוכחית פועלת מצויין.
&nbsp
רק כאשר מתחיל להיות פינג-פונג ממושך וההודעות גולשות יותר מדי שמאלה במסך, זה נהיה לא נוח. לפחות בפורומים שאני נמצא בהם, כשזה מגיע לנקודה הזו - כמעט אף אחד (פרט לפינג-פונגאים) לא קורא את ההודעות הללו (והתוכן שלהן נוטה להיות מאוד מעגלי וחוזר על עצמו, ולכן אנשים מדלגים על זה).

Lechoke Lames

New member
אתה רואה את העולם בשחור ולבן

שני המצבים שאתה מתאר נדירים מאוד. בפועל רוב הדיונים כוללים הרבה תת-דיונים בעומק של כמה רמות לפחות, ופשוט לא ניתן לאתר תגובות חדשות בתת-הדיונים האלה מבלי לעבור על כל הדיון שוב ושוב. בפועל, אין אף דיון ארוך שבו השיטה הזו עובדת בצורה סבירה.

choo

Active member
עניין של טעם. אפשר לספק את שני הממשקים.

&nbsp
לטעמי, זה עובד מצויין במרבית המקרים. אם מישהו מאיתנו רואה את העולם בשחור לבן - דומני שזה לא אני.

למעלה