"הוא גבר, שיקח לי את התיק וישתוק.״

Maldini Girl

New member
"הוא גבר, שיקח לי את התיק וישתוק.״

״אם כבד לי,״ היא אמרה לי, ״אז אני מצפה מגבר שיציע לקחת לי את התיק. אם לא להציע, אז לפחות אני מצפה ממנו שיסכים כשאני מבקשת.״
״ואם גם לו כבד?״ שאלתי.
״הוא גבר.״ היא ענתה ״שיסחב לי את התיק וישתוק.״
וכמובן ששורת המחץ הייתה שאם לא יסכים- זה מראה משהו על הגבריות שלו.

העליתי את ההצעה שאולי זה לא אומר משהו על הגבריות שלו, שאולי זה אומר משהו על תפישת הנשיות שלנו או על תפישת המסוגלות העצמי שלה.
״ממש לא״ נענתי בכעס- הרי זו תמיד אשמת הגברים. אנחנו חפות מפגם- ״אותי חינכו שכשכבד אבא עוזר לי, ובטיולים השנתיים הבנים בכיתה עזרו לי, ואני חושבת שכשכבד לי, אין סיבה שגבר לא יעזור לי.״
״כשקשה לי,״ עניתי ״אבא שלי היה עוזר לי. גם בטיולים השנתיים תמיד היה חבר שהציע עזרה, כשהייתי צריכה גם נעזרתי בו. אבל אותי חינכו ש״את יכולה גם לבד״.

(לילה ראשון בצבא עזרתי לבחורה שהכרתי באותו יום בבקו״ם לסחוב קיטבג שהיה לה כבד. האם זה אומר משהו על הגבריות שלי?)

הייתי חייבת לשתף. אשמח לדעתכן.

The Blue Fairy

New member
הזכרת לי את אחת החברות שלי

שהיא רווקה והדרישות הבסיסיות שלה מגבר (חוץ מאינטיליגנציה וכו')- זה שהוא יהיה גבוה, כדי שהיא תוכל להרגיש "האישה הקטנה" לידו (המילים שלה, לא שלי) ושהוא ישלם עליה בדייטים ויקח אותה באוטו שלו

אני אישית משתגעת מבנות כאלה שחיות לפי סטריאוטיפים מסויימים ומכניסות את כולם למשבצת אחת שצריכה להסתדר לפי ראיית עולמן

Fragile rose

New member
הקטע של הגובה מובן בעיניי

גם אני הייתי ככה (אולי בגלל תסביכי גובה)
אבל בסוף התחתנתי עם בחור שגבוה ממני ב2 ס"מ מסכנים

The Blue Fairy

New member
הקטע הוא שהיא בכלל לא מוכנה לנסות לצאת

עם מישהו שלא גבוה ממנה משמעותית
וחבל לי בשבילה, כי יש אנשים שהיא אומרת שהיא פוסלת רק בגלל הגובה

Fragile rose

New member
היא עוד תגיע למסקנה

שהיא צריכה להתפשר
כשהיא תראה שלאט לאט כולם מסביבה מתחילים לפתח מערכות יחסים רציניות ולהתחתן כשהשחלות שלה דורשות צומי והיא לבד.

מכירה מקרה כזה של מישהי שלא היתה מוכנה להתפשר - זה גבוה לי, זה נמוך לי, זה שמן לי, זה רזה לי
(והיא עצמה בגודל של טנק)
עכשיו היא הגיע לגיל 29 והיא לבד ועושה פליקלקים באוויר

svety

New member
זה ממש מכעיס אותי,

כל קונספט האישה הקטנה וחסרת הישע שזקוקה להצלה.
אני לא מהססת לבקש עזרה כשאני צריכה אבל לעולם לא אצא מנקודת הנחה שמישהו צריך לעזור לי.

ויש כאן עניין של ביצה ותרנגולת, של חברה שמלמדת אותנו, את כולנו, להישאר בתפקידים המגדריים שאנחנו אמורים לשחק.

למעלה