הודעה קצת עגומה: הפסקת ההפצה של סרטי לב בארץ

• פותח הנושא Soak
  • פורסם בתאריך

Soak

New member
הודעה קצת עגומה: הפסקת ההפצה של סרטי לב בארץ

התו השמיני יפסיקו להפיץ את סרטי לב. החברה נוטשת את תחום הפלסטיק, וסרטיה לא ייצאו יותר ב-DVD. הסרטים ימשיכו להימכר בחנויות עד ה-20.7.14

סרטי לב היא אחת מהחברות הפרטיות להפצה של סרטים בארץ, בדומה לחמישה כוכבים, סרטי אורלנדו, יונייטד קינג וידאו, סרטי שפירא ועוד. מבין אלה סרטי לב היו מהיותר גדולים, בעיקר בזכות רשת בתי הקולנוע שלהם בהם מוקרנים סרטיהם. הם המפיצים של focus features בישראל, ובשנים האחרונות הופצו דרכם בין היתר הסרטים המשחק של אנדר, 9, יסמין הכחולה, כחול הוא הצבע החם ביותר, ואת אמא שלך גם, קיקוג׳ירו, באולינג לקולומביין, עיר האלוהים, טרילוגיית הצבעים של קישלובסקי, כל סרטי אלמדובר, טריינספוטינג, האלמנט החמישי, דוגוויל, נערה עם עגיל פנינה, שמש נצחית בראש צלול, אבודים בטוקיו, הר ברוקבק, המבוך של פאן ועוד רבים וטובים.
בעבר הסרטים שלהם הופצו ב-DVD ע״י חברת הד ארצי ובשנים האחרונות ההפצה עברה לתו השמיני, עד שכאמור עכשיו היא תיפסק לחלוטין. אפילו הניסיון הראשון (והיחיד) להפצת מאסטר בלו ריי עברי בארץ רשום על שמם - עם הסרט נער החידות ממומביי.

אין ספק שזה עוד מסמר גדול בארון המתים הזה שנקרא שוק ה-DVD הישראלי

Mits Petel

New member
חנויות שמוכרות סרטים כמעט לא נשארו

ובקרוב גם לחנויות המעטות ששרדו לא יהיה מה למכור...

ובכ"ז, אין מה להתאבל על מות ה-dvd. למה שמישהו ישלם 50-60 ש"ח על dvd של סרטי לב, אם בערך באותו זמן של הוצאתו, אפשר לצפות בשידור HD של הסרט בלוויין או בכבלים...

dvd הפסקתי לקנות מזמן, ולדעתי יותר מחצי מהאוסף שלי כבר מכרתי/חילקתי. מזל שיש את אמזון וחנויות נוספות בחו"ל שאפשר לקנות מהן בלו-ריי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני נשארת עם הספרייה שלי כי היא בשבילי

ואין לי כוונה לקנות אותה מחדש בבלו ריי (רבים מהכותרים כלל לא יצאו בבלו ריי ולא ברור אם יצאו אי פעם) אבל כמות הקניות שלי צנחה משמעותית בשנתיים האחרונות. את רוב הקלאסיקות שרציתי כבר קניתי, אז למעט השלמות פה ושם או כותר שפתאום מסקרן אותי, אין כמעט דברים חדשים שאני קונה. רוב הסרטים החדשים הם כאלה שאני צופה בהם פעם אחת ודי לי, לא חשה צורך להחזיק על המדף. המעט שכן הם... מעט.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מצער אותי, זה הגיוני וברור

ופשוט חלק מהשינויים שעובר התחום בגלל הטכנולוגיה. אני אמנם חובבת פלסטיק אבל יותר בתחושת "הכותר שלי בספרייה" ופחות בגלל אריזות או מארזים מיוחדים (אם כי גם כאלה יש לי פה ושם). אם סרטים חדשים יימכרו בפורמטים אחרים, זה לא מצער אותי אלא רק מתבקש בעיניי, ומכיוון שגם לא רדפתי אחרי הוצאות ישראליות או תרגום לעברית, לא תחסר לי ההוצאה המקומית שלהם.

AsafA55

New member
מה הגיוני וברור בזה?

שהצרכן הישראלי הוא מהבודדים בעולם שפשוט לא מסוגל לשלם על מוצר רק כי הוא יכול "להשיג" אותו בחינם?

המחירים היום סבירים בהחלט,שלא לדבר שעם כל המבצעים בחנויות,מבצעי כרטיסי אשראי/שוברים וכו' בכלל מגיעים למחירים נהדרים.
אין שום סיבה שהתעשייה הזו תפשוט את הרגל בצורה כה מבישה.

זאת תעודת עניות לצריכת התרבות בישראל.

trilliane

Well-known member
מנהל
שהטכנולוגיה משתנה והמדיה הפיזית פחות רלוונטית

וזה לא קשור דווקא ל"חינם", גם בחו"ל אנשים קונים פחות DVD. האספנים הכבדים כבר עברו ברובם לבלו ריי, ומי שמעולם לא התלהב ממדיה פיזית יכול כיום ליהנות משלל שירותי VOD (וגם בארץ יש כאלה, חוקיים לגמרי, לתשומת לבך), גם קבצים דיגיטליים (לאמזון יש שירות שלא תקף בישראל, אבל בארה"ב כן), שימוש בסטרימרים ועוד.

יש סיבה שהתעשייה תדעך, ולא בצורה מבישה אלא פשוט כי כבר אין לה הרבה ביקוש, הטכנולוגיה השתנתה. לא ראיתי מישהו כאן מקונן על תעשיית קלטות הווידאו או תעשיית הצילום בפילם (קודאק, למשל) ואחרות. זו דרכו של עולם והכתובת הייתה על הקיר כבר מזמן.

אין פה שום תעודת עניות לתרבות בישראל, התרבות חיה וקיימת, רק הטכנולוגיה השתנתה.

Mits Petel

New member
video killed the radio star

אני לא חושב שההורדות זה העניין המכריע פה. רוב האנשים מסתפקים ב-VOD ובערוצי הסרטים והסדרות בלווין/כבלים,
ומדי פעם הולכים לקולנוע.

הייתי בפריז בתחילת החודש. נכנסתי ל-5 סניפים של Fnac ולעוד חנות עצמאית. גם שם המצב לא מזהיר. יש אמנם יותר
מבחר מאשר בארץ, אבל משמעותית פחות ממה שהיה בביקור הקודם שלי ב-2010. חיפשתי כל מיני כותרי בלוריי שיידעתי
שיצאו בצרפת, אבל הסתבר לי שאף חנות פיזית לא מחזיקה אותם. אמרו לי: "תזמין מהאתר"...

AsafA55

New member
אבל זה עדיין קיים

הייתי מקבל מיעוט חנויות פיזיות,אבל אני מסרב לקבל ויתור לחלוטין על תחום שלם.

שוב,אני לא נאיבי,אני הפסקתי כמעט לחלוטין עם קניות הסרטים (משיקולים כלכליים בעיקר) ועוד לפני זה את רוב התכנים שלי אני צורך ב"דרכים אחרות",באיכות גבוהה הרבה יותר ממה שה-DVD המקומי נותן.

ועדיין,בעיני זה מוצר בסיסי שצריך להמשיך להחזיק אותו.

trilliane

Well-known member
מנהל
קיים בצורה מצומצמת... זו התוצאה

אירוני, שלא לומר תמוה, בעיניי שאתה (בתור מי שעוד יחסית מהקונים) הפסקת לקנות אבל באותה נשימה אתה אומר "זה מוצר בסיסי שצריך להמשיך להחזיק אותו". עבור מי? אתה מוכן לממן את העלויות? חברה למטרות רווח עובדת לפי היצע וביקוש. אם אין כמעט ביקוש, למה אתה מצפה שיהיה היצע?

Don Nirtin

New member
לצורך העניין

יש איזשהי רשימה של סרטים שכדאי לבדוק איזה מהם יהיה במלאי לפני שיזרקו את כל הסרטים?

תודה.

Soak

New member
בדוק באתר של סרטי לב

בחנויות התו השמיני ניתן להשיג עדיין את רוב מלאי הסרטים. זה הזמן להצטייד.

Don Nirtin

New member
השגתי כמה דברים משם היום

אבל אני לא בטוח שהיה לי זמן להתעמק על כל סרטי לב. פשוט כי אין רשימה מסודרת שאוכל לעשות בדיקה.....

אתר סרטי לב זה הקולנוע שלהם, אגב.

Soak

New member
באתר הקולנוע

תסתכל על ארכיון הסרטים, שם יש את כל הסרטים הקודמים שלהם. כולם יצאו ב-DVD.

עטלפוני

New member
דווקא להם יש סיכוי להצליח עם שירות סטרים

קטלוג רחב, וקהל שלא מופרך שישלם על מנוי חודשי.

yes man

New member
יש להם בדיוק את זה ב-yes VOD

קטלוג סרטים ענק שניתן לצפות בו תמורת תשלום חודשי.
רק ב-SD לצערי.

עטלפוני

New member
הכוונה לשירות אינטרנטי עצמאי

כרגע זה דורש גם מנוי ליס, ופחות אטרקטיבי.

Carpet Crawler

New member
בדיוק כשחשבתי שלפחות עליהם אפשר לסמוך

אחרי שראיתי שההוצאות של פורום פילם כבר מוגבלות פחות או יותר לשוברי קופות היסטריים בלבד, בדיוק שמתי לב לאחרונה שסרטים כמו "רק אלוהים סולח" או "נברסקה" שהופתעתי לטובה שבכלל יצאו במהדורות DVD מקומיות הם של לב/התו השמיני. גם חלק מסרטי האחים כהן כולל האחרון, והאחרונים של וודי אלן. אז מבין שגם על זה לא לבנות מעכשיו. אוף.
שאלת תם - אז אין סיכוי שהפצות עתידיות יעברו לחברה מקומית אחרת? או שתרגום עברי יכלל בהוצאות אירופאיות במקום?

למעלה