הודעות בנושא השתלבות במקצוע ההוראה

guypele

New member
מברוך על הפורום!

ואל נא תרפנה ידיכם ונקווה ששום אידיוט לא ינסה לחבל בו כמו שנעשה בפורומים אחרים. בכל מקרה - לשאלתי: אני הולך ללמוד חינוך+ספרות אנגלית באוניברסיטה העברית. אלא מה - כנראה שאני רוצה לעבוד בגן או בהוראה מתקנת מאיזשהו סוג (עיסוקים בהם צברתי ניסיון וידע במסגרות בלתי פורמליות)... מישהו יודע אם בכלל מכירים בלימודים בסמינר למורים ישראלי בח"ול? מכירים בתעודת ההוראה שהוא נותן (רק בסמינר ניתן לקבל תעודה הוראה של גנן/חינוך מיוחד ליסודי וכו´)? מישהו מניסיונו העוסק בתחום החינוך יודע איך זה עובד שם?

ללמד בארה"ב

היי לכולם שמי שלומית ואני חברה של עדי מנהלת הפורום המקסימה הבנתי שהיו המון שאלות על "ללמד באמריקה" אני מלמדת כאן שנה ברשת בתי הספר "סולומון שכטר" ואני מוכנה לעזור לכל מי שירצה ולכל השאלות של איך? למה? כמה? איפה? אני מכירה גם משרות פנויות עכשיו ברחבי היבשת בקיצור מי שרוצה תשובות מוזמן לכתוב לי לאימייל הפרטי שלי [email protected] אני אשמח לעזור ולענות להכל שיהיה בהצלחה

קודם כל שלום ותודה

ובהצלחה עם הלימודים. שנית, אמנם אינני עוסקת בהוראה אבל למיטב ידיעתי החינוך הגבוה בישראל - ובעיקר באוניברסיטאות המובילות מוכר כאן בהחלט ברוב התחומים, ויתרה מזאת בקהילות היהודיות ברחבי ארה"ב השכלה כזאת תתקבל בברכה. בעניין הקהילות היהודיות, רבות מהן יעסיקו מורים מישראל אפילו ללא השכלה מוכחת ובמקרה שלך נראה לי כי הסיכויים טובים מאוד להשתלב במערכת החינוך באחת הקהילות היהודיות ולדעתי יקבלו אותך בזרועות פתוחות. יש לי חברה וירטואלית שהיא מורה בבית ספר יהודי מרשת סלומון שכטר בשיקגו, וייתכן שהיא תוכל לתת לך הרבה יותר פרטים, אני אבקש ממנה להציץ כאן. הייתי ממליצה לך לפנות לרשת סלומון שכטר עם השאלה, שם יוכלו ודאי להגדיר עבורך היטב באיזה סוג השכלה הם מכירים. חג שבועות שמח!

שלומית אחותי!!

קודם כל אני מאוד שמחה לראות אותך פה מציעה עזרה בנושאים שבהם את מבינה יותר מכל אחד שאני מכירה. אז תודה מכל הלב. שנית, מצ"ב לינק להודעה המקורית שבעקבותיה גררתיך לכאן. שלישית,
ואני מקווה ששאר הגולשים יוכלו ליהנות מנוכחותך כאן! |לב!

עדי - אשמח לעזור..אז הנה תשובות...

אני יכולה לענות על השאלות רק לגבי רשת "SOLOMON SCHECHTER" מכיוון שזוהי הרשת בה אני עובדת - אני מניחה שבשאר הרשתות זה דומה אבל לא רוצה להתחייב: תעודת ההוראה שלי וגם התואר הראשון שלי בחינוך הוכרו פה בצלואם גם מבחינת העיסוק בתחום וגם מבחינת השכר (ז"א - השכר זהה למי שלמד פה וקיבל תעודת הוראה-תואר בארה"ב) חשוב מאוד- לתרגם את התעודות והתארים - אם אפשר במוסד בו למדת ואם לא אז אצל נוטריון (אבל בדר"כ בארץ מוסדות ההשכלה מתרגמים תמורת תשלום) ולגבי השאלה - איך זה עובד פה - אני אשמח לשאלות יותר ספציפיות אבל בגדול זה מאוד שונה מללמד בארץ - זה אחרת - תרבות-מנטליות-מנהגים ועוד המון אבל המסגרת היהודית מקלה את ההתחלה והשהות בכל מקרה אני מאוד נהנת אשמח לענות על כל שאלה נוספת שתבוא שלומית

ועוד כמה תשובות

אז כמו שאת יודעת שלומית אני בכלל אין לי תואר (וגם לא הדר) ובכלל מהשכונה יצאנו עם בקושי הבנת הנקרא אבל בכל זאת הנה אני מלמדת פה וזה הכל חלק מהחוקים של השוק שעובדים גם פה ולא רק בשכונה זאת אומרת אם צריכים אותך יקחו אותך בשתי ידיים גם אם אין לך בכלל תואר וגם אם אין לך ניירות (שזה בכלל מילה גסה היום) לא שאני ממליצה לבנות על זה אבל למי שרוצה להתחיל בקטן או מי שמגיעה עם בעלה ואין לה עבודה מסודרת מראש לא לדאוג יותר מידי אחרי כמה זמן במקום מכירים כמה ישראליות שכבר עובדות כמורות ומידי פעם מישהי צריכה מחליפה - למה הילדה חולה או סתם בא לה קצת מועקה בלב והיא רוצה מנוחה אז אחרי שהיא מכניסה אותך בתור מחליפה כבר הכנסת את הרגל בדלת עכשיו הכל תלוי בך יענו את צריכה להוכיח שאת טובה שיקראו לך עוד פעם אם את לא טובה ולא מסתדרת עם הילדים גם תואר לא יעזור הנה עכשיו לקראת סוף השנה שלחו מלא מכתבי פיטורין לכאלה שלא הצליחו כל כך אני דווקא בסדר וממשיכה בקיצור יש אוניברסיטה ויש אוניברסיטה של החיים תעשי חיים בצפון הקפוא מזל מהעמק

Yaniv-DC

New member
רשיון הוראה עוזר אך לא הכרחי.

או במקרה שלי, בראיון כשהעלתי את החשש שאין לי ידע בהוראה, נשאלתי "אתה יודע לדבר, לקורא ולכתוב עברית"? מייד לאחר שעניתי "כן" המנהלת הגיבה ב"אז אתה כבר יותר טוב מרוב המורים שיש לי, התקבלת".

אכן - תעודות הן לא חובה אבל...

אצלי בבית בספר לכולן יש תעודות ותואר ראשון בהוראה אני אישית חושבת שזה דבר חשוב שיהיה ידע בהוראה אני שמחה בשבילכם (מזל ויניב) שבזכות ידע בעברית (דיבור-קריאה וכתיבה) מצאתם עבודה אבל אצלנו זה לא ממש עובד ככה. נכון שיש פה מחסור ולכן לוקחים כל אחד שיודע לדבר עברית - אבל שוב - אני יודעת מה קורה באזור שלי ופה זה היה אחרת. מקומות שונים שבררתי בהם - ביקשו לדעת עם אילו תעודות אנימגיעה - כנראה שיש מקומות שלא דורשים אכן הכל תלוי במקום עצמו שיהיה בהצלחה

leemor

New member
משיקגו???

שיגעון -
אנחנו מתכננים בעוד כמה חודשים טובים לעבור.... לי יש תעודת מדריכת מחשבים... את חושבת שזה יכול לעזור לי להיכנס להוראה?? אני מאוד אוהבת ילדים --- בכל אופן --- אנחנו לא נוסעים כרגע אבל יש על מה לדבר בעתיד??? תודה לך ואת צודקת עדי היא בהחלט מקסימה!!!!

אני אשמח לעזור לך לברר פרטים על...

עבודה בשיקגו אם ןכאשר זה יהיה אקטואלי כל תעודה יכולה לעזור לך אני לא מתמצאת בתחום הוראת המחשבים אבל אני יודעת על מורה למחשבים שהיא ישראלית בכל מקרה כאשר תרצי עוד פרטים כתבי לי לאימייל לי ושמח לענות לך [email protected] בהצלחה !!

אני באמת לא יודעת

אבל ביקשתי משלומית ידידתי שתבוא לענות לך, ואני מקווה שיהיה לה זמן לעשות את זה.

idithgal

New member
כן, מכירים בכל התעודות

הישראליות, כולל תעודת הוראה לפחות בבתי ספר יהודיים

roy269

New member
חובה להגיע עם התעודות המקוריות

כך בכל אופן בלוס אנגלס כמובן שתצטרכו גם לתרגם אותן ולאשרר - אבל ניתן לבצע זאת בקונסוליה בצורה מהירה קלה וזולה בוותק משום מה מכירים רק בחצי מהשנים אז כדאי להגיע גם עם איזה הוכחה לגבי הנסיון (אם יש) למה? ככה... החלטה שרירותית של היושב בראש הגואיש בורד אוף אדיוקשין בלוס אנגלס והם שקובעים את הדרוג שלך, כלומר את סולם השכר

ד ז י ר ה

New member
בכל בי"ס יהודי ברחבי ארה"ב

מכירים בתעודת ההוראה הישראלית ומכבדים אותה בהחלט. לעיתים יש מכרזים על גבי הרשת של בתי ספר עבריים ושם הם כותבים איזה תעודות הם דורשים. אפשר לעשות חיפוש לפי שמות בתי הספר ולמצוא שם פירוט.

הודעות בנושא השתלבות במקצוע ההוראה

מהימים האחרונים שורשרו כולם להודעה הזאת. אנא השתדלו להמנע מפתיחת הודעות חדשות כדי שכל ההודעות באותו נושא יקושרו. תודה!

123Iris

New member
אני מורה בארה"ב

במקור סיימתי ללמוד בווינגיט מורה לספורט ומהדבר שעזר לי למצוא עבודה זה היותי מורה. היום אני מלמדת תנ"ך היסטוריה ועברית. ובכלל בכל מקום יש צורך במורים לעברית רק תצטיד בתעודת הוראה. בהצלחה

למעלה