הודעת פתיחה

shuky63

New member
הודעת פתיחה

שמי שוקי ואני מגמגם מגיל 12.השנים הראשונות היו קשות.ילדים בגיל הזה קשים ונוטים ללעוג לשונה,ולכן ספגתי די הרבה עלבונות שגרמו לי להמנע מדיבור ככל האפשר.בשל העובדה דיברתי טוב עד גיל 12 היה קשה לי מאד לקבל את עצמי כאדם מגמגם.הייתי בטיפולים רבים והדיבור שלי השתפר מעט במהלך השנים.מה שהיה משותף לטיפולים שעזרו לי היה העובדה שהם היו טיפולים קבוצתיים.לפני כ5 שנים התחלתי להשתתף בפעילות של קבוצת תמיכה לעזרה עצמית שהפכה מאוחר יותר לעמותה בשם אמ"בי.המיפגש עם אחים לצרה מאד עזר לי לשפר את בטחוני העצמי ולהקטין את ההמנעות שלי ממצבי דיבור. אני מקווה שהפורום הזה יעזור לאותם מגמגמים שלא מגיעים לפעילות העמותה. אני מציע שחברים חדשים יספרו מעט על עצמם ועל הסטורית הגימגום שלהם כדי שנכיר זה את זה.

KAPLANY

New member
בהצלחה

לשוקי יישר כוחך על פתיחת הפורום, הרבה הצלחה

paraglider

New member
יישר כוח

כל הכבוד על הפורום. כיום בן 33 ובתור אחד ש"יצא" מזה , אשמח לתרום מניסיוני לחברים . בהצלחה.

SayNoMore

New member
מחפש תורם

שלח בבקשה E-Mail שדרכו אעביר את מספר הטלפון שלי. אתה גם גולש
?.

SayNoMore

New member
הבהרה למתקשים

Paraglider, רק אם אתה רציני (אני בספק) בכוונה לשתף בנסיונך לצאת מהגמגום, שלח Email או פרט כיצד ניתן ליצור אתך קשר. גם אני (בן 35)בדרך "החוצה", אבל אשמח לשמוע לגבי הטכניקה שאתה נוקט והאופן בו התגברת על מחסום הקושי לשנות את ההרגל הישן של דיבור לקוי. (בגלל השם שבחרת התעניינתי האם אתה גם גולש (
) רוח)

paraglider

New member
אז ככה

לא אוכל לומר לך שיצאתי מזה לגמרי. אני עדין חש ונלחם בזה ביום יום. אתה או אף אחד אחר לא יודע שאני מגמגם אבל אני יודע. יש לי עבר קקצין בצהל , היתה לי תכנית רדיו במשך שנתיים , אני מלמד קריינות ואף עובד בתקשורת ובכל זאת אני מחשיב את עצמי כמגמגם. אם בא לך לשוחח תרים טלפון. שלח לי מייל ואשמח לתת לך אותו. ביי. נ.ב : כן , אני מרחף במצנח רחיפה.

darin

New member
טכניקות לעזרה בגמגום

יש לי בן בן 9 מגמגם. האם אתה חושב שמה שעזר לך יוכל לעבוד גם איתו? אשמח לשמוע כל רעיון או תגובה. חבל שאת התשובות אתם נותנים במיילים ובטלפונים כל מי שנמצא כאן יוכל להרוויח מכך תודה

paraglider

New member
זה כ"כ אישי

אין נוסחת פלא להצלחה. כל אחד מתמודד עם זה איך שהוא רואה לנכון. אין משהו אחד שיכול לעזור כי מדובר במכלול של סיבות ונסיבות. אני לא יודע מה חומרת הגמגום של בנך , איך הוא מתיחס לגמגמום. קחי בחשבון שאולי הוא לא רוצה להפתר מזה . . . . !!! (לעיתים גמגום של ילדים היא דרך למשיכת תשומת לב בעיקר במקרה שיש אח או אחרת גדולים יותר). רק שהילד הופך לבוגר הוא מחליט לאן לקחת את הבעיה . . . אם זה ממש מפריע לו , גם כיום , אני מניח שמגוון הטיפולים שיש כיום , יתנו לו את הפתרון המיוחל בהמשך הדרך. אבל זה בטח לא נעלם ביום אחד. בהצלחה . .מהמרחף לאיטו.

למעלה