הוצאותי הממוצעות על חתול בריא צעיר לשנת 22

אלישבע777

Well-known member
כמידי שנה, אני מסכמת את הוצאותי השנתיות על החתול. טופי החתול כיום בשנתו השלישית. אומץ מהרחוב בקיץ 20
סך ההוצאה החודשית הממוצעת לשנת 22 (12 חודשים) זהה בדיוק להוצאה של השנה הראשונה שלו (6 חודשי אימוץ בלבד ב-2020)
סך 575 ש"ח לחודש .
אשתקד היתה ההוצאה החודשית הממוצעת 562 שח
פילוח הוצאות לשנת 22: מקום ראשון מזון ( אוריג'ין וחטיפים) מקום שני חול מתגבש ( אוור קלין) ובמקום אחרון בהפרש ניכר וזניח, טיפול וטרינרי ( חיסון שנתי בלבד) ואביזרים או צעצועים .
ההוצאה הגדולה ביותר היתה כמובן בשנה הראשונה. מניסיוני, החתולים שלי בעבר תמיד החלו לחלות בסביבות גיל 12 ואז ההוצאות על הטיפולים הרפואיים, עלו באופן דראסטי.

תודה. מעניין, ולמען האמת אותי אישית, זה גם מטריד. יש לי 6 חתולים, והם לא פחות מפונקים משלך. וזה אומר שהעלות המצטברת הרבה יותר גבוהה ממה שהעלתי בדעתי (אף פעם לא חישבתי).
למעשה, סביר שהרבה יותר גבוהה - לא היו לך הוצאות וטרינריות משמעותיות, כגון ניתוחים או אשפוזים. אבל כשמחזיקים כמה חתולים, שחופשיים להסתובב בחוץ, נזקקים לכאלה לפחות פעם בשנה. וכל אירוע כזה הוא כמה אלפי שקלים :-(
מימון החתולים שלי (ובטח של עוד כמה מחברי הפורום) הוא בהיקף משכורת חודשית של חלק ניכר מאזרחי המדינה!!!

אלישבע777

Well-known member
תודה. מעניין, ולמען האמת אותי אישית, זה גם מטריד. יש לי 6 חתולים, והם לא פחות מפונקים משלך. וזה אומר שהעלות המצטברת הרבה יותר גבוהה ממה שהעלתי בדעתי (אף פעם לא חישבתי).
למעשה, סביר שהרבה יותר גבוהה - לא היו לך הוצאות וטרינריות משמעותיות, כגון ניתוחים או אשפוזים. אבל כשמחזיקים כמה חתולים, שחופשיים להסתובב בחוץ, נזקקים לכאלה לפחות פעם בשנה. וכל אירוע כזה הוא כמה אלפי שקלים :-(
מימון החתולים שלי (ובטח של עוד כמה מחברי הפורום) הוא בהיקף משכורת חודשית של חלק ניכר מאזרחי המדינה!!!
אכן נכון! גם אם כל חתול עולה מחצית הסכום הממוצע לחודש, עבור 6 חתולים זו הוצאה באמת כבדה. עד שלא ערכתי פילוח, לא ידעתי כמה. אני בעבר, שערתי שהחתול עולה לי הרבה פחות. כי מזון אני קונה בקניה מרוכזת פעם בשנה ומקבלת הביתה כל חודש במשלוח, חינם, וטרינר לחתול צעיר, זו עלות זניחה ויש כאלה שאינם נוהגים לחסן (זו טרחה גדולה למדי, אפילו יותר מהתשלום...) חול תלוי באיכות הניקוי שלי... ואפשר לחפף ולהחליף קצת פחות...יש חודשים שההוצאה על החתול היא אפילו 0... אז נוטים לחשוב שהוא עולה מעט מאד.
השנה לא נסעתי לחול, ולא היה לי סעיף פנסיון לחתולים, שהוא גם סעיף בהוצאות הרגילות...

גורדיאן-II

Active member
תודה, אלישבע, חסכת לי המון זמן של בדיקות, סיכומים וחישובים, וזה כי מה שכתבת מעודד אותי מאוד לא לבדוק לעולם את היקף ההוצאות על החתולים שלי, מבחינת 'מרבה ידע מרבה מכאוב'.
אני בטוח כי הייתי יכול לחסוך הרבה כסף אם לא היו לי חתולים, ואת הכסף הזה הייתי יכול להמיר למזומן, אבל קשה לי להאמין כי חבילת שטרות תקפוץ על הברכיים שלי, תגרגר באושר ותציק לי כדי שאלטף את הפרווה החמימה שלה.
ולסיכום: האם עדיף להיות עשיר או מאושר? - לדעתי עדיף מאושר, וכנראה שגם לדעתך, וזאת עובדה.

אלישבע777

Well-known member
תודה, אלישבע, חסכת לי המון זמן של בדיקות, סיכומים וחישובים, וזה כי מה שכתבת מעודד אותי מאוד לא לבדוק לעולם את היקף ההוצאות על החתולים שלי, מבחינת 'מרבה ידע מרבה מכאוב'.
אני בטוח כי הייתי יכול לחסוך הרבה כסף אם לא היו לי חתולים, ואת הכסף הזה הייתי יכול להמיר למזומן, אבל קשה לי להאמין כי חבילת שטרות תקפוץ על הברכיים שלי, תגרגר באושר ותציק לי כדי שאלטף את הפרווה החמימה שלה.
ולסיכום: האם עדיף להיות עשיר או מאושר? - לדעתי עדיף מאושר, וכנראה שגם לדעתך, וזאת עובדה.
כמובן! אני טוענת שחתול חוסך פסיכולוג ותרופות ארגעה... הוא סוג של כדור אושר פרוותי קטן. גם אם הוא בחדר אחר ישן שם שעות, הוא איתנו והוא נוכח בחיינו. ואנו מוכנים לשאת בהוצאות, כי הוא עוזר לנו, כל יום ויום וכל היום!

כמובן! אני טוענת שחתול חוסך פסיכולוג ותרופות ארגעה... הוא סוג של כדור אושר פרוותי קטן. גם אם הוא בחדר אחר ישן שם שעות, הוא איתנו והוא נוכח בחיינו. ואנו מוכנים לשאת בהוצאות, כי הוא עוזר לנו, כל יום ויום וכל היום!
מסכים לגמרי שלחתול (ולעניין זה, גם כלב) יש תרומה לאיכות החיים. ואם יש במשפחה ילדים - תורם לפיתוח תיפקודים ריגשיים וקוגניטיביים שונים.
אבל - יש משפחות שלא יכולות להרשות לעצמן להתעלם מהוצאות בקנה המידה המדובר כאן. עד עכשיו, לפחות אני זילזלתי בהוצאות גידול חתולים, וזה גם מה ששידרתי לאחרים.
צריך לנהוג במודעות ובאחריות!

למעלה