הורים במסיבות הגן/ בית ספר

דנהZ

New member
הורים במסיבות הגן/ בית ספר

קראתי את הכתבה של מורה בנושא, כמה חשוב לילדים שנגיע לאירועים. מנגד הקושי של ההורים שעובדים בעבודות תובעניות, ולרוב ימי שישי הם הימים החופשיים שלהם.
מצרפת את הכתבה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4729294,00.html
מה דעתכן בנושא?

לליל1

New member
לא קראתי אבל שמעתי על זה, הורים בכיינים

מתלוננים על חופשות, על ארועים, תהיו קצת עם הילדים ותהנו מהם.

mykal

New member
עונה,

ותשובתי היא גם כאמא וגם כמורה, וגם סתם בן אדם.
הרבה דברים שכתבה אותה מורה הזדהיתי איתה.
ואתחיל במשפט ששמעתי בהיותי אשה צעירה---"ילדים שלנו הם יקרים בכל מובן,
מבחינה כלכלית,מבחינה פיזית, מבחינת זמן" וזה כך.
אבל--יש משפט ששמעתי מהרבה הורים "אני לא מחסירה מהם כלום"
ומה הכונה? את קונה להם נעלים? מעדן?
המסיבות הם מקוםם השיתוף של ההורה עם מקום ההימצאות של הילד רוב היום רוב ימות השנה, שם האינטראקציה החברתית שלו. שם הוא קולט--ידע ערכים--
למה לא להיות שותפים?
כדי להתלונן יהיה לך חשוב לפנות לך זמן לעצמך?
בשביל מה אנחנו עובדים --לא בשביל שנהיה עם הילדים שלנו?

אבל, רוב ההורים כן באים--ואם יש פליטת פה טפשית של אמא גם לא צריך להפוך אותה לנושא לניגוח.

דנהZ

New member
אני חושבת שהעניין מורכב

מצד אחד החשיבות של הורים באירועים עם הילדים. הגאווה, ההתרגשות, החוויה המשותפת.
מנגד עולם העבודה שדורש זמינות טוטאלית. ויש הורים שבאמת העניין בעייתי אצלם.
אני חושבת שאירועים הכוללים הורים צריכים להיות בימים שונים לפעמים בימי שישי ולפעמים אחר הצהריים (לא אותה הפעילות, אלא חנוכה בשישי בבוקר, אז פורים אחר הצהריים), כדי להפחית את הקושי של ההורים מול העבודה.
ואני ממש לא מעמידה את זה מול הזמן הפנוי.
אישית מעדיפה ימי שישי כי אז גם בעלי יכול להצטרף.

אחד הדברים שהפריעו לי בגן הראשון של הגדולה

(שבאופן כללי היה בסדר) היה שכל הזמן היו מסיבות עם ההורים - כל חג, וכו' - וכל הזמן הגננות היו עסוקות בלהכין דברים למסיבה ובלהתכונן עם הילדים למסיבה. מבחינתי לא הייתה בכלל בעייה לבוא למסיבות (אם כי הגדולה לא אהבה אותן, אבל זה בלי קשר), אבל נראה היה שזה ממש פוגע בהתנהלות של הגן.
הגננת של השנה, לעומת זאת, החליטה השנה שאפילו מסיבות יום ההולדת תהיינה בלי הורים - מצד אחד חבל לי, אבל מצד שני אני יודעת שבשנים קודמות הייתה השקעה רבה גם במסיבות הללו, כך שאני מעדיפה שיעזבו את הילדים בשקט ויקדישו זמן לטפל בהם מאשר שיעבדו כל הזמן על ההצגות האלה להורים.
בשורה התחתונה - אני חושבת שצריך להיות מספר לא גדול של מסיבות עם הורים, לא כדי לחסוך מההורים את הטירחה אלא כדי לחסוך מהילדים את ההפרעה להתנהלות של הגן.

mykal

New member
מותר משהו?

(נראה לי שיש כאן משהו מפוספס.
ההתארגנות לקראת המסיבה--איננה הפרעה למהלך הגן.
וזה לא ע"ח הילדים, בעיני, (ומנסיוני) זו עוד למידה,
גם ילד בגן מבין ולומד---כשבאים אורחים --טורחים יותר,
גם ילד בגן לומד--עוד מיומנויות שהוא עדין לא יודע/יכול לבצע --אבל בינתיים רואה.
גם ילד בגן לומד---שיכול וצריך ללמוד להעסיק את עצמו בחברת ילדים (זו מיומנות נרכשת שהיא קשה בד"כ בגיל הזה) מבלי שהגננת מניעה את התהליך.
חבל--שלא רואים את כל המכלול.

נראה לי שהייתי עדינה מדי. זו לא רק הפרעה למהלך הגן -

זו רשלנות והפקרה של הילדים בו. כי כששתיים-שלוש מתוך חמש נשות צוות (כולל הגננת והסייעת הראשית) שנמצאות באותו זמן יושבות ומכינות קישוטים בחצר (ולא, הילדים לא רואים מה הם עושים - וגם ככה הם לא היו עומדים ומסתכלים בשקט שעה על הגננות תופרות וגוזרות ומציירות), בזמן ששתי סייעות משגיחות על 35 ילדים, בגילאים שנה וחצי עד ארבע וחצי, בתוך הגן - זה מסכן את הילדים הללו. זה לא כוח אדם מספיק, על אף שכוח האדם המספיק אכן נמצא בשטח הגן - הוא רק לא עושה את מה שהוא אמור לעשות. וכל זה כדי להרשים את ההורים, כשאפשר היה לעשות משהו צנוע בהרבה (שתביני - חלק מהמסיבות היו במועדון, כשהמועדון חשוך ויש אפקטים של מוסיקה ותאורה, כשמן הסתם חלק מהילדים - אני מזכירה, בגילאי שנה וחצי עד ארבע וחצי - לא ממש נהנו מהדברים הללו בלשון המעטה, כי הם ממש לא מתאימים לגיל שלהם), וקצת פחות חגיגות, וכולם היו מרוצים. כאמור, אני לא אומרת לבטל את החגיגות, אלא לעשות אותן במידה.
ויפה שאת אומרת לי שזו איננה הפרעה למהלך הגן ושאני לא רואה את כל המכלול, כשאני זו שהייתי שם וראיתי את ההפרעה ואת בקושי יודעת שני פרטים לגבי מה שהיה. אז מי זה שלא רואה את המכלול ובכל זאת מוכן להעביר ביקורת?

אשבל1

New member
לדעתי יכולת להסביר את כל זה בלי לתקוף אישית

כמובן שכל התייחסות בוודאי תואמת לגיל מסויים והרי כאן דובר על "גן" , בוודאי שמה שמתאים לגיל 1.5 אינו מתאים לילדים בגיל 5 , כדאי שהדיון גם אם מעצבן, ישאר ברמה נעימה כדי שישארו כאן אנשים

איך אפשר להאשים אותי

בכך שתקפתי אישית, כשהמשפטים היחידים שעלולים אולי להתפרש כתקיפה הם ציטוטים של משפטים שהיא כתבה לי?

אשבל1

New member
אם את מתעקשת...

"את בקושי יודעת שני פרטים לגבי מה שהיה. אז מי זה שלא רואה את המכלול ובכל זאת מוכן להעביר ביקורת?"

את בטוחה שלא הייתה אפשרות לנסח בדרך נעימה יותר ? אני ראיתי בדבריה של MYKAL הערה כללית , ולא משהוא אישית נגדך..

חחח.. את ההודעה שלה...

היא התייחסה אך ורק להודעה שלי בהודעה שלה. העובדה שהיא כתבה ברבים או בלי גוף בכלל לא משנה את המשמעות של הדברים.
כשאתה כותב למישהו "חבל שלא רואים את המכלול", אחרי הודעה שבה אתה מתייחס אך ורק להודעה שלו, מסביר לו ש"משהו מפוספס" ומפרט מה לדעתך הוא פספס, זה לא שונה בשום צורה מלכתוב "חבל שא-ת לא רואה את המכלול" ו"פספסת משהו". מוזר לי שזה לא ברור לך.
אני בסך הכל אמרתי לה שהיא זו שלא רואה את המכלול ולא "אנחנו" (כלומר אני) לא רואים את המכלול, ושהיא כותבת הודעה שלמה על כמה שאני טועה וכמה זה לא בסדר שהעברתי ביקורת על הגננת והנה מה שהילדים הפיקו ו"פספסתי", כשבעצם אין לה כמעט מידע על מה קרה שם, אבל זה לא מונע ממנה כלל לכתוב הודעה שלמה של ביקורת, בלי "לראות את המכלול" (ובמקרה שלה, אפילו לא קרוב...). מה שנקרא הפוסל במומו פוסל...

והנה הציטוט של ההודעה שלה, למקרה ש"יש כאן משהו מפוספס":

נראה לי שיש כאן משהו מפוספס.
ההתארגנות לקראת המסיבה--איננה הפרעה למהלך הגן.
וזה לא ע"ח הילדים, בעיני, (ומנסיוני) זו עוד למידה,
גם ילד בגן מבין ולומד---כשבאים אורחים --טורחים יותר,
גם ילד בגן לומד--עוד מיומנויות שהוא עדין לא יודע/יכול לבצע --אבל בינתיים רואה.
גם ילד בגן לומד---שיכול וצריך ללמוד להעסיק את עצמו בחברת ילדים (זו מיומנות נרכשת שהיא קשה בד"כ בגיל הזה) מבלי שהגננת מניעה את התהליך.
חבל--שלא רואים את כל המכלול.

אשבל1

New member
אוקי,אבל אולי אפשר היה להסביר את הסיטואציה כפי שעשית

כי גיל גן זה באמת טווח רחב...

הבנתי אותך...זכותך... רק רציתי לומר שאפשר גם אחרת

אני אכן נוהגת אחרת,

ולא אחת אף מטיפה כמוך לאחרים שהם צריכים לכבד את האחר, וכו'.
אבל, לתפיסתי, לפעמים כדאי לשקף לאחר את חוסר הכבוד בדבריו שלו. וזה מה שעשיתי במקרה הנדון (שוב, לתפיסתי...).

שרונית28

New member
היו פעמים שזה הפריע לי ואפילו עצבן

בעיקר שהיו כל מיני מסיבות ט"ו בשבט או יום המשפחה
שתוכננו לאמצע היום ככה שלרוב הילדים לאחר מכן לא למדו
ואנחנו ההורים נאלצנו לקחת אותם ביום לימודים רגיל

בשעה 10 הביתה כי המורות לא יכלו למנוע את היציאה של
התלמידים ביחד עם הוריהם.
אבל כן הלכתי רק כדי שהבן שלי לא ירגיש שונה אבל היו פעמים
שבהחלט זה פגע לי בעבודות הבית וההכנות לשבת.

למעלה