הו ברוך ה'...תמיד חיכיתי לפורום כזה!

yairy99

New member
הו ברוך ה'...תמיד חיכיתי לפורום כזה!

שבו אוכל לשאול על השלוים...או על התרנגולות... הו, מיכל גם את פה נחמד שאת באדום, לשם שינוי... ראו בהודעה זאת הצתרפות רשמית לפורום! שבוע טוב, יאיר.

ברור הבא יאיר ../images/Emo24.gif

אתה מוזמן לשאול על גידול תרנגולות, ואני אתן מידיעותי הדלות לגבי שלוים יתכן שזה אותו הדבר? אם כן אז אין בעיה

דומה -לא זהה :)

אולי דומה אבל הגידול לא בדיוק אותו הדבר! שלוי זהו בעל חיים מאוד מדליק ויש כמה סוגים של שלוים יקרים יותר וזולים יותר! הזול ביותר הוא היפני ואחריו בא הסיני ואז הסוגים היותר יקרים מאוד קל לגידול! מאוד!!! לא צורך הרבה מקום מטילים הרבה ( בקשר ליפני) ונדיר שדוגרים בשבי! לעוד מידע וכו תשאל פה ואני אענה כי יש לי הרבה ידע בנשוא

טוב לקרוא מישהו שמבין ../images/Emo13.gif

אני שמח שאתה פה אני לא ממש יודע הבדלים בשליו מול תרנגולות חוץ מזה שהן מאותה משפחה

nik 777

New member
בקשר לשליו.

שלום. אז יש לי מס' שאלות: -מה הם אוכלים? -האם הם מטילים ביצים ובאיזה עונות? -האם הביצים האלה שמוכרים בסופרים זה שלהם? -האם יש סיכון במחלות מסוימות שהביצים יכולים להעביר לי? *היתי רוצה לגדל שלוים ולפיק מהם ביצים..אז היתי רוצה לקבל מידע בקשר לגידול. אם חיבים זכרים בישביל ביצים? וכו.. תודה ניק.

שלום לך

1. אוכלים זרעים בעיקר אבל היפנים צריכים לאכול תערובת מטילות(ליפנים !) כי הם מטילים הרבה-אפשר להאכיל בלחם-אוכל תוכים או ציפורים אחרות 2. יפנים וסינים מטילים כמעט כול השנה כמו תרנגולת! במיוחד עם תערובת מטילות 3. לא יודע על איזה ביצים אתה מדבר - הביצים שלהם סגולות -עם כתמים וקטנות 3. תאמין או לא אבל ביצת שלוי מאוד בריאה! דלת קולוסטרול -ביצת תרנגולת יכולה לעשות לך אלגריה כפי שאני יודע אם תאכל אותה כול יום למשך זמן ארוך! אבל ביצת שלוי תאכל כמה שתרצה ובכיף! 4. לא חייבים זכרים בשביל ביצים! זכרים זה רק לריבוי! אני ממליץ לך על השליו היפני שהוא מופיע בכמה צבעים! אבל בעיקר הצבע המוקר האפור! מטיל בתדירות מאוד גובה! הזכרים מאוד אגרסיבים ולכן מומלץ לגדל נקבות כי הן חמודות ונחמדות! אפשר לגדל בכלובי תוכים קטנים או גדולים! בדרך כלל מגדלים בוולירים כי שלוים מנקים את הכלוב מאוכל תוכים או פינקים או כול ציפור אחרת וכול הצואה וכו הם אוכלים אותה!

תודה על המידע ../images/Emo45.gif

טיגלנתי את ההודעה שלך
ועוד שאלה בעניינם: האם שלוים טובים לגידול רק בכלובים או שאפשר כמו התרנגולות חופשיים בחצר?

שלום לך-

אפשר לגדל בכלובים ולא מומלץ לגדל חופשי! כי הם בורחים ! וגם כן הם נאכלים על ידי חתולות או כול דבר אחר - לכן לא מומלץ לשחרר

antreprize

New member
איך קונים שלוים?

אפשר לקנות אותם בחנויות של חיות מחמד או שהכי טוב לקנות אותם ממגדל?

nik 777

New member
לא הבנתם אותי.

1.יש מחלות כגון הסלמונלה שיש לפעמים בביצי תרנגולות, היא מחלה מסוכנת. ונותנים חיסון לתרנגולות אם רוצים לאכול את הביצים שלהן ללא חשש. אז השאלה היתה עם גם לשלוים יש את אותו סיכון בביצהם. 2.יש סוג אחד של שלו שהוא יותר קטן מהשני והביצים שלו כ"כ קטנות שהן לא ממש מתאימות למאכל והביצים של השני הם אלו שנמכרות בסופרים. ניראה לי.. תודה.

שלוים

הכי טוב לקנות ממגדלים פרטיים! כי בחנויות כפי שאני רואה הרבה מחזיקים בתנאים לא טובים - כלובים צפופים! אבל שיקול שלך בלבד! אני ממליץ בחום רב מאוד על מגדל בשם אודי שגר בנישר ליד חיפה! מגדל מצוין יש לו את כול הסוגים! אגב שמו פה קשיור מלטה בהודעה "תראו" של יאיר -את הפורום שלו הוא שמה בכינוי גובי מגדל מומחה! ונותן תנאים מדהימים לשלוים שלו

antreprize

New member
תודה על התשובות.

למה גורמים התנאים הלא טובים בחנויות? להתנהגות פראית ובעייתית, לבעיות בריאותיות(הפרעות אכילה למשל)? מה המחיר של שליו?

בעיקר

בעיקר זה גורם למחלות ורק החזק שורד וכו! זה באמת מחריד! זה גורם לפעמים לדלקות בעיניים! מחיר של שליו יפני זה בערך 10 ש"ח אבל מוכרים כרגע 15 ש"ח לזוג! כי הזכר עולה הרבה פחות

vanna

New member
../images/Emo45.gif

יש המון דברים יפיםם מתה על היצורים האלהה

למעלה