הזמנה לדיון: יעדים ורוחניות - סותר או לא?

הזמנה לדיון: יעדים ורוחניות - סותר או לא?

ושאלה הקשורה לנושא: מה אומר לכם הביטוי "לחיות כאן ועכשיו"?

nataly36

New member
בעיניי שלושת המושגים משלימים זה את זה

ובעצם הם חיוניים - להשלמת יעדים. להתחבר לרוחניות וגם כדי לחיות כאן ועכשיו.... כי להיות רוחני בלי מעשיות - זה סתם פילסופים , אולי נחמדים ומעניינים, אך שאין להם שום קשר למציאות או לחיים. ללא יעדים - לא יודעים למה להתחבר, גם רוחני וגם מעשי תחלס - כאן ועכשיו. זו דעתי בכל אופן....

mikilk

Active member
מנסה ומעלה את דעתי

"רוחניות" - מושג מאוד סובייקטיבי אם קושרים אותו לאדם (לא מתייחסת לרוחניות כמושג אלא לרוחניות אינדיבידואלית, של אדם) ותלויה בגורמים ומשתנה לאורך זמן. אדם יהיה רוחני כאשר יעמוד בראיית עולמו את המושג ויגיע לדרגה של מודעות פנימית עמוקה. רוחניות בעיני היא מצב נתון נפשי שאינה בהכרח תלויה או קשורה למצב / פעילות ואפילו לא לאורך חיים פיזי "כאן ועכשיו" - תפיסה מצומצמת של זמן מרחבי - המקום נתון והזמן נתון ומוגדר "ייעדים" - פרמטרים מדידיים המוגדרים לתקופת זמן או מדד השגה קבועים

תודה. ומהו ה"מושג"?

ממך:""רוחניות" - מושג מאוד סובייקטיבי... " ובבקשה הסבר עבור המילים: "מצב נתון נפשי "

ההגדרות שלי:

ההגדרה של "יעד" ברורה: כשאתה מתכנן מסע מ-A ל-B, היעד הוא B. "אדם רוחני" - אדם שמחובר למציאות. אדם שמחובר למקור של הכל (או "היקום" או "אלוהים" או כל שם אחר שתבחר) כמובן ש"רוחני" זה לא עניין של שחור/לבן. יש אינספור דרגות ביניים. וגם יכול להיות מצב שבו אדם יהיה מחובר מאוד לפן מסויים של המציאות, ומנותק לחלוטין מפן אחר שלה. לא מדובר באיזו סקלה מספרית פשוטה. ולגבי "לחיות כאן ועכשיו" - הביטוי הזה נתפס בעיני כריק מתוכן. הרי איזו ברירה אחרת יש לנו? גם החלומות שלנו על העתיד, מקורם ב"כאן ועכשיו". וגם המחשבות שלנו על העתיד, מקורם ב"כאן ועכשיו". אפילו אם הייתי רוצה לחיות בעבר או בעתיד, אינני בכוחי לעשות זאת. מבחינתי, לחשוב על העתיד זה כמו להסתכל במדריך תיירות של ארץ אחרת. אם אני יושב בתל-אביב וקורא ספר על לונדון, זה לא אומר שאני באמת נמצא בלונדון. אבל אם אני מעוניין להגיע ללונדון, אז כדאי מאוד שאני אסתכל במדריך לפני שאני יוצא לדרך. ובעצם, בלי להסתכל בספר, מניין לי שאני באמת רוצה להגיע ללונדון? אם אין לי מושג איך החיים שם, מה יש לי לחפש שם?

לונדון זה מקום מאוד נחמד,

ותודה על התשובה המקסימה, בהחללט דיברת מתוך עוצמה פנימית "רוחנית" - נקרא לה. ואיך החיים,? יש לי שאלה על מילה אחת, מחובר זאת מילה מובנת, כך אני מניח אך הייתי משתמש במילה שונה ממנה. לגבי המילה מציאות , מהי לדעתך?

כתבתי כבר: המציאות = היקום = האל = מקור הכול

לטעמי זו הגדרה ברורה מאוד. היא מבהירה באופן חד-משמעי מה כלול "במציאות" ומה לא. הכל כלול
ולא הבנתי את השאלה שלך "איך החיים"? מה פירוש? ומתי תספק לנו את ההגדרות שלך למושגים שתיארת?

nataly36

New member
נדמה לי ש"כאן ועכשיו" זה לא במובן של עובדה.

של מציאות. אלא של התחברות לרגע הנוכחי. הנאה מכל רגע ורגע.הרי ברור שהעובדה היא שאנחו כאן ועכשיו....

אהה! אבל פה נשאלת השאלה:

אם בן-אדם מתכנן את העתיד וזה גורם לו הנאה, אז הוא עונה על הקריטריון הזה או לא? והנה עוד קושיה שקשורה לעניין: תחשבי על שני אנשים. אדם א' בונה חזון לעתיד במוחו. אדם ב' בונה כיסא (פיזי) מקרשים ומסמרים. איזה הבדל יש, אם בכלל, בין מעשיהם של שני האנשים? ואותו "חזון לעתיד" שנבנה, איפה הוא קיים? בעתיד או בהווה?

mikilk

Active member
כאן ועכשיו

לחיות כאן ועכשיו - להגדיר לעצמי את המסגרת המרחבית שלי מבחינת אופציות הקיום הנוכחי נקודתי. אם זה סותר רוחניות? יש הטוענים שאין זמן ואין מקום - הכל חלל מרחבי אנרגטי, עדיין, בעיני, זה לאו דווקא סותר את הרעיון המאוד נקודתי - שבהכרח גם יכול להיות נתון לשינויים. השאלה היא מהי רוחניות ומיהו אדם רוחני?

ברור שלא. רוח היא תמיד.

כאן עכשיו ~> מה שקורה עם ובחיים בכל רגע של פעימת תנועה. חיים זהו כוח שגורם לפרח לפרוח, חיים זה מניע ומוליד ומסתורי לחלוטין, כנראה, עד שגופנו ימות, החיים חיים, את זה ניתן לנו לדעת, והם נפלאים וסוחפים ומספחים, אך עם זאת הם מסתורין אין-סופי ניסיון דל ביותר ואולי חסר כבוד לולא המילים האלו, לתאר משהו שיכול אך ורק להיתפש כחוויה או הוויה ומה ייתן שרשור שכזה, בלי הנחייות ואו הכוונות באיך לחוות את המושג ולא רק לדבר עליו. ואז באמת להבין,

ואגב, בגלל שהכל אחד, אז יוצא שעכשיו ממש כאן,

קורה משהו יש איזו נשימה שנכנסת אל הגוף, מרפא ככה בנעימות,

למעלה