הזמנת טיול לחו"ל באמצעות ה-ipad

איל שיא

New member
הזמנת טיול לחו"ל באמצעות ה-ipad

כשהתחלתי לחשוב על טיול לארה"ב בקרוב, הצבתי לעצמי אתגר: לתכנן ולהזמין את כל הטיול באמצעות המכשירים הניידים (אייפון 4, ואייפאד 2) שנמצאים ברשותי, ולהשתמש כמה שפחות בדפדפן המובנה במכישר, וכמה שיותר באפליקציות. תכנון הטיול תכנון הטיול מתחיל כמובן באפליקציית היומן. סנכרון היומן מול לוח השנה בעבודה הוסיף לי את מועדי החופשה המרוכזת. סנכרון נוסף מול google calendar, הוסיף לי את לוח השנה הפרטי שכולל מועדי בחינות ולימודים. רק הייתי צריך לסנכרן גם את לוח החגים כדי לקבל את המסגרת שבה אני יכול לנסוע. כרטיס הטיסה הבינ"ל הציב לי אתגר אמיתי ראשון. מציאת טיסות מתאימות, והשוואת מחירים בין אתרים וחברות שונות בוצעה בקלות דרך אפליקציית Kayak באמצעות אפליקצייה זו, ניתן למצוא שילובים שונים של טיסות, כיוון אחד, הלוך ושוב, או ריבוי יעדים, שהתכנון הראשוני שלי הראה לי שאני צריך. באמצעות האפליקציה ניתן גם לסנן טיסות לפי כמות עצירות הביניים, מועדי המראה ונחיתה, חברות תעופה ספציפיות (או לפי קבוצות מועדוני לקוחות). למעשה, כל מה שאפשר לעשות דרך האתר של Kayak, אפשר לעשות גם דרך האפליקציה. קניית כרטיס הטיסה היא כבר סיפור אחר, לאל-על, החברה שבה בחרתי לנסיעה, יש אפליקצייה חמודה לאייפון, למי שנמצא במועדון הנוסע המתמיד, אולם לא ניתן לבצע דרך אפליקצייה זו רכישת כרטיסים. בפעם הראשונה בתכנון הטיול הגעתי לדפדפן. האתר של אל-על מצליח להיראות נורמלי באייפאד, ולמרות עיכובים בשדות שמבצעים השלמה אוטומטית, ובבחירת התאריכים. הצלחתי להגיע להזמנת הכרטיסים דרך האתר. המשך יבוא -

איל שיא

New member
המשך תכנון הטיול

אז איפה היינו, כן, בדיוק קנינו כרטיס טיסה דרך אתר אל על. אבל מה אם היינו בוחרים בחברה אחרת? British Airways ו-Delta מציעות אפליקציה שנותנת מידע על טיסות, שערי יציאה, נקודות נוסע מתמיד, כמו אל על. Lufthansa מציעה אפליקציה שמאפשרת גם להזמין כרטיסים וכך גם Continental, American Airlines אם כבר מדברים על אפליקציות של חברות תעופה, לאחר סקר המחירים הזמנתי את הטיסות הפנימיות בארה"ב דרך האפליקציה של Southwest שמאפשרת גם הזמנת כרטיסים, גם ניהול נקודות הנוסע המתמיד, מאוד נוחה במקרים של שינויים בהזמנות, ומאפשר גם ביצוע Check-in לטיסה וקבלת Boarding Pass דרך האפליקציה. למי שלא רוצה להזמין דרך חברת התעופה, ומחפש את אתרי או חברות הנסיעות הישראליות שפועלות באינטרנט כבר המון שנים, ימצא שם רק את איסתא עם אפליקציה חביבה שדומה מאוד לאתר שלהם. אז סיימנו עם הטיסות, צריכים גם לישון בחו"ל, לא? המשך יבוא...

איל שיא

New member
המשך תכנון הטיול - מלונות

בניגוד למצב של הזמנת טיסות דרך אפליקציות ניידות, קיימות המון דרכים להזמין מלונות בחו"ל דרך אפליקציות. מתחילים עם Kayak שכבר הזכרתי קודם, עוברים ללשונית המלונות ומקבלים אפשרות לסנן לפי דירוג, ולפי רמת מחיר. יש מספר לא מבוטל של מלונות שאפשר גם להזמין דרך האפליקציה. אופציה נחמדה של אפליקציית Kayak ל-iPad היא בחירת איזור במפה וקבלת המלונות באותו איזור לפי מחיר, ככה אפשר לדעת שהמלון שאנחנו רואים נמצא באיזור המועדף עלינו. כדי לקבל חוות דעת על המלונות, הורדתי את האפליקציה של אתר Tripadvisor בבחירת העיר בה אני רוצה להתאכסן, אני יכול לקבל מפה ובה מלונות, ואת הדירוג שלהם לפי הגולשים באתר. חשוב לדעת שכמעט על כל מלון אפשר למצוא ביקורות חיוביות ושליליות, וחשוב להתמקד בתוכן ההודעה. בחלק מהמלונות יהיה דרך האפליקציה קישור לאתר המלון, או לאתרים כמו hotels.com שמאפשרים להזמין. אם אין לכם מלון ספציפי בראש, ואתם רק יודעים באיזה איזור אתם רוצים את המלון, וכמה אתם מוכנים לשלם על חדר, המציאו במיוחד עבורכם את שירות Priceline עם האפליקציה הניידת שלו. הישרות הזה מבצע מכרז הפוך למלונות. אתם קובעים את האיזור בו אתם רוצים לישון, (למשל מנהטן, איזור ברודווי) מגבילים אותו לדירוג כוכבים מינימלי, וקובעים כמה אתם מוכנים לשלם ללילה. השירות מזמין עבורכם חדר במלון שהוא מצליח למצוא במחיר הזה. החסרון היחיד הוא שההזמנות לא ניתנות לביטול, ואתם לא יודעים איזה מלון הוא הולך לסגור לכם. הטריק הוא להיות שאפתנים, לבקש מלון בדירוג גבוה, במחרי נמוך ומקסימום לשנות את אחד הפרמרטים במידה ולא חוזרת לכם תוצאה רצויה. אפליקציות נוספות שכדאי להזכיר בקשר להזמנת מלונות הן: booking.com, hotels.com, expedia hotels. ואת האפליקציה של איסתא שהוזכרה קודם. גם לרשתות המלונות הגדולות יש אפליקציות משלהן, Holiday Inn, Hilton, W Hotels, ואפילו Motel 6, מאפשרות להזמין מקומות, לנהל את ההזמנות ולצפות בשירותים הקיימים במלון. מכיוון שאני הולך להיות בלאס וגאס, ובחרתי במלון מקבוצת MGM חיפשתי גם אפליקציה למלון. בקבוצת MGM יש לכל מלון אפליקציה משלו, שמאפשרת קבלת המון פרטים על המלון, סוגי החדרים, מקומות הבילוי והמסעדות, ובעיקר מפת התמצאות, שמי שהיה במלון בוגאס יודע שהיא הכרחית. בהמשך - שכירת רכב, מקומות במסעדות וכרטיסים לאירועים...

איל שיא

New member
המשך תכנון הטיול - רכב שכור

שכירת רכב הייתה קוץ די גדול בטיולים שתכננתי בעבר, מאוד 'שה להשוות בין הצעות שונות מכיוון שלכל הצעה יש את האותיות הקטנות שלה. כבר נתקלתי בהצעות שהיו תקפות רק במקרה ויש לך כרטיס אשראי אמריקאי, בהצעות שכוללות או לא כוללות מיכל דלק, ביטוחים שונים השתתפות עצמית וכו'. אך בכל זאת, התחלתי כמובן עם השוואת המחירים של Kayak, בעיקר כדי לקבל טווח מחירים לרכב השכור. ההצעות של Kayak למשל, באופן גורף לא כוללות ביטוח אלא אם יש לך כרטיס אשראי אמריקאי. חברות ההשכרה הגדולות שלהן יש אפליקציות ניידות: Hertz, ו-Budget מציעות אפליקציות נוחות מאוד לשימוש להזמנה ומעקב אחרי הזמנת הרכב. ל-AVIS לעומת יש אתר נייד מאוד נוח, כך שאין צורך באפליקציה. ישנן עוד אפליקציות רבות של אתרים שונים, וכל אחד עם האותיות הקטנות שלו, Car Rentals.com, izzirent, imaggiore, Compare Bookings... עוד אופציה שאפשר לבדוק היא חיפוש הרכבים של Priceline (שכבר הזכרנו במלונות) שמאפשר על חלק מקטגוריות הרכב להציע מחיר משלך לרכב. בסופו של דבר בחרתי באתר שאין לו אפליקציה ניידת, אך הוא פועל היטב דרך ה-ipad, האתר הוא שלוחה ישראלית של cartrawler וכתובותו היא www.carrent.co.il. בהמשך - מסעדות

איל שיא

New member
סיום שלב התכנון

אחרי הטיסות, המלונות והרכבים השכרוים נשאר לי רק למלא את הימים שלי בפעילויות. עיון קצר באפליקציית Pro Football של CBS הראה לי שקיימים שני משחקי פוטבול במקומות שאני אהיה בהם, בתור חובב ספורט מושבע החלטתי שאני רוצה לראות את המשחקים, וחיפשתי אפליקציה דרכה אפשר לקנות כרטיסים. באופן עקרוני, אתר המכירות הרשמי של קבוצות הפוטבול הוא ticketmaster, שמאפשר לקנות כרטיסים גם דרך האתר הנייד שלו (נראה לא רע על ה-ipad) אבל אין לו אפליקציה. דרך נוספת לרכוש כרטיסים היא ממנויים שמוכרים כרטיסים למשחק ספציפי. האתר המוביל במכירה כזאת הוא stubhub ולו יש אפליקציה ניידת, שמאפשרת גם למכור וגם לקנות כרטיסים. כדי למצוא הופעות הורדתי את האפליקציה של Song Kick. לאפליקצייה זו מוסיפים את המקומות שבהם עמדתי לבקר, והיא כבר סורקת את האמנים שמופיעים לי ב-iPhone ובונה לי לוח הופעות של האמנים שאני אוהב. באמצעות אפליקציה זו הגעתי להופעה שאני הולך לראות בלאס וגאס, וגם לה קניתי כרטיסים דרך אתר ticketmaster. בכל טיול צריך גם לאכול, וכדי למצוא מסעדות השתמשתי בארבע אפליקציות שונות. Tripadvisor שכבר הוזכרה בתחום המלונות, ומדרגת גם מסעדות. yelp! המצויינת שנותנת מעבר לביקורות גולשים, גם אפשרויות חיפוש סמנטיות גמישות מאוד (אני רוצה מסעדה אסיאתי זולה בסנטה מוניקה שפתוח ביום שני בערב...) באפליקציה של מדריך Zagat הרשמי, שמדרג מסעדות באמצעות מבקרים רשמיים, ומציע ציון מספרי לכל מסעדה. ובאפליקציה חדשה בשם Ness שמנסה לעשות לעולם המסעדות מה שמנוע ההמלצות של Netflix עשה לעולם הסרטים. כלומר, דרג 10 מסעדות שביקרת בהן, והמערכת תלמד אותך ותציע לך מסעדות שמנוע ההמלצות שלה חושב שאתה עשוי להינות מהן. כשמוצאים מסעדות שרוצים ללכת אליהן, אפשר להשתמש באפליקציה של opentable כדי להזמין מקומות.

איל שיא

New member
תוספת אחרונה...

אז הזמנתי מקומות לטיסות, מלונות, רכב שכור, כרטיסים לאירועים ומקומות במסעדות. מכל אחד מהם קיבלתי כמובן e-mail שמאשר את ההזמנה. מה עושים עם כל המיילים הללו? לוקחים אותם? מדפיסים אותם? לא ולא. נרשמים (באמצעות חשבון ה-Facebook או ה-google) לאתר tripit. ושולחים את כל המיילים הללו לכתובת שמקבלים מהם. האתר מוציא אוטומטית אל כל האינפורמציה מתוך המיילים ומסדר לך לוח זמנים של הטיול שכולל את כל מה שצריך לטיול. בתור צ'ופר הוא מוסיף גם קישורים רלוונטים למפות ומזג אוויר. כמובן שגם לאתר זה יש אפליקציות ניידות, גם ל-iPad וגם ל-iPhone שפורסות בפניך את כל הטיול המתוכנן שלך. נסיעות טובות לכולם, איל

למעלה